خبر

 • تک بورد - چارلز گشکه ، بنیانگذار Adobe در 81 سالگی درگذشت

  چارلز گشکه ، بنیانگذار Adobe در 81 سالگی درگذشت
  4 روز و 11 ساعت قبل

  چارلز متیو "چاک" گشکه ، دانشمند رایانه ای آمریکایی که به دلیل بنیانگذار Adobe شناخته می شود ، روز جمعه در سن 81 سالگی درگذشت. گشکه و دکتر جان وارنوک پس از ترک شغل خود در زیراکس برای توسعه و فروش شرکت ادوبی ، در دسامبر 1982 شروع به کار کردند. زبان توصیف صفحه PostScript. این محصول مورد توجه اپل کامپیوتر قرار گرفت ، وی که در سال 1985 مجوز استفاده از PostScript را در چاپگرهای لیزری خود داد و به طور مو

  گشکه از دسامبر 1986 تا ژوئیه 1996 به عنوان مدیر عامل Adobe و از آوریل 1989 تا آوریل 2000 به عنوان رئیس جمهور خدمت کرد. او همچنین از سپتامبر 1997 تا ژانویه 2017 رئیس هیئت مدیره و تا آوریل 2020 عضو هیئت مدیره بود.

  Warnock در ایجاد قالب سند قابل حمل (PDF) از طریق پروژه ای به نام Camelot نقش مهمی داشت.

  https://techbord.com چارلز گشکه ، بنیانگذار Adobe در 81 سالگی درگذشت

  در سال 2009 ، گشکه و وارنوک مدال ملی فناوری و نوآوری را از رئیس جمهور باراک اوباما دریافت کردند . این یکی از بالاترین افتخاراتی است که می تواند به مهندسان ، دانشمندان و مخترعین اعطا شود.

  وارنوک در بیانیه رسمی Adobe در این باره گفت که او هرگز تصور داشتن شریک تجاری بهتر ، دوست داشتنی یا توانمندتر را ندارد . وارنوک افزود: "نداشتن چاك در زندگی ما حفره بزرگی به وجود خواهد آورد و كسانی كه او را می شناختند همه موافق خواهند بود."

  تصاویر با احترام به r.classen ، Xinhua / imago images

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری