پل چاپ شده سه بعدی در منطقه چراغ قرمز توسط ملکه هلند با بازوی ربات افتتاح شد

WTF ؟! نوبت حوادثی است که به نظر می رسد توسط شبکه عصبی آموزش دیده در توییت های Elon Musk و اپیزودهای آینه سیاه به وجود آمده است ، اما روز پنجشنبه ، ملکه ماکسیما از هلند به طور تشریفاتی یک پل فولادی به طول 12 متر (40 فوت) در آمستردام افتتاح کرد منطقه چراغ قرمز ، اولین منطقه در جهان است که به صورت سه بعدی چاپ می شود.

از نظر فنی ، ملکه کار خود را انجام نداد ، در عوض دکمه سبز را فشار داد که باعث شد بازوی ربات یک روبان برای باز شدن پل برش دهد. اگرچه این ممکن است در خلاuum کمی عجیب به نظر برسد ، اما با توجه به اولین پل و تولید رباتیک سیم و قوس الکتریکی (WAAM ، زیرا همه اصطلاحات دست و پا چلفتی را دوست دارند) ، این نمادین تر از هر چیز دیگری بود.

WAAM از جوشکاری قوس فلز گاز برای رسوب لایه های فلز هنگام چاپ یک سازه استفاده می کند ، این فرایند بسیار سریعتر از ساخت فلز پودر است. نتیجه نهایی ، در این مورد یک طراحی منحصر به فرد است که بیش از مهندسی تراشیده به نظر می رسد ، که تیم Geurtjens از شرکت ساخت MX3D گفت: مزیت عمده ای در ساخت آسان تر طرح های عجیب و غریب است.

"اگر شما می خواهید یک پل واقعاً بسیار تزئین شده یا یک پل واقعاً زیباشناختی داشته باشید ، ناگهان گزینه خوبی برای چاپ آن می شود "،" او به AP گفت. "از آنجا که این فقط کار ارزان و کارآمد بودن کارها برای ما نیست ، بلکه به مهندسان و طراحان ابزاری جدید - ابزاری بسیار جالب و جدید - داده می شود که در آن آنها می توانند در مورد طراحی معماری و طرح های خود تجدید نظر کنند." p>

https://techbord.com پل چاپ سه بعدی در منطقه چراغ قرمز توسط ملکه هلند با بازوی ربات افتتاح شد

این پل همچنین دارای حسگرهایی است ، بنابراین محققان از کالج امپریال لندن می توانند پاسخ ساختار به استفاده از آن و فشارهای ناشی از عبور عابران پیاده از آن را کنترل کنند.

آمستردام با این حال ، مشاور میکا Mos ، آرزوهای بلندتری نسبت به این پل داشت ، امیدوار است که این ساختار 6 تنی بتواند به درک منطقه و تصویر آن کمک کند. "این ممکن است نوع جدیدی از بازدیدکنندگان را جلب کند ، کسانی که بیشتر به معماری و طراحی علاقه دارند ، که به شما کمک می کند نحوه درک محله به عنوان چیزی که می خواهید از آن بازدید کنید تغییر کند ، اما با احترام از چند مورد گذشته بازدید کنید دهه ها ، "او به AP گفت.

اگر این کار را انجام دهد ، بهتر است خیلی سریع این کار را شروع کند - پل قرار است در حالی که محل قرار دارد ، برای مدت دو سال برقرار باشد. پل قبلی در حال بازسازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.