خبر

 • تک بورد - هش ریت جهانی بیت کوین پس از قطع اینترنت این کشور توسط قزاقستان کاهش یافت

  هش ریت جهانی بیت کوین پس از قطع اینترنت این کشور توسط قزاقستان کاهش یافت


  17 روز و 4 ساعت قبل

  چرا مهم است: امروزه بسیاری از مردم قزاقستان را تنها به عنوان خانه شخصیت خیالی بورات می شناسند، اما این کشور همچنین یکی از بزرگترین کشورهای استخراج بیت کوین است. اهمیت این کشور در دنیای کریپتو در این هفته نشان داد که پس از قطع شدن اینترنت قزاقستان در میان اعتراضات گسترده و درگیری‌های خشونت‌آمیز بین معترضان و مقامات، هش‌ریت کل بیت کوین 13.4 درصد کاهش یافت.

  تحقیقات مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج در سال گذشته نشان داد که قزاقستان به دومین مرکز بزرگ استخراج بیت کوین پس از فشار شدید چین بر صنعت تبدیل شده است. این کشور تا ماه اوت مسئول 18 درصد از کل استخراج بیت کوین بود - این رقم قبل از اینکه چین شروع به کوبیدن کریپتوها کند، 8 درصد بود. پس از اعتراض‌ها به افزایش شدید قیمت سوخت که منجر به ناآرامی‌های گسترده شد، «یک قطع اینترنت در مقیاس ملی» برای مختل کردن ارتباطات معترضان ایجاد شد.

  شما می توانید بدون اینترنت استخراج کنید، اما در عمل، تمام ماشین های قزاقستان باید به دلیل قطع اینترنت خاموش شوند. خارج از شبکه بیت کوین، هش ریت کل بیت کوین از حدود 205000 پتاهاش در ثانیه به 177330 پتاهاش در ثانیه کاهش یافت.

  Btc.com تخمین می زند که Antpool، Poolin، F2Pool و Binance Pool شاهد کاهش قابل توجهی در هش خود بوده اند. تقریباً همزمان با قطع شدن اینترنت قزاقستان. به گفته ملرود، این استخرها به طور گسترده توسط استخراج کنندگان قزاق استفاده می شود.


  تگ ها:

  جهانی , کوین , اینترنت , کشور , توسط , قزاقستان , کاهش , یافت


  v 11
خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری