خبر

 • تک بورد - نگاه به جلو: مرز اینترنت در سال 2021

  نگاه به جلو: مرز اینترنت در سال 2021
  چند ثانیه قبل

  آینده نگر: با این سال قربانی شدن یک بحران جهانی بهداشت و اقتصاد بی سابقه ، 2020 سالی است که بسیاری از ما دوست داریم آن را فراموش کنیم. با این حال ، سال 2020 یک سال مهم برای اینترنت بود ، و به عنوان یک آزمایش تاریخی که به طور فزاینده ای به اتصالات دیجیتال متکی شدیم - و اهمیت حیاتی وب را برجسته می کند. امسال به طور م howثر نحوه استفاده مردم از اینترنت و فناوری را تغییر داد و این تغییرات همچنان در سا

  با نگاهی به سال و جدول زمانی همه گیر ، اینترنت بیش از هر زمان دیگری هسته اصلی تجارت ، اقتصاد و جامعه است. طی چند ماه کوتاه ، دانش آموزان در سرتاسر جهان مجبور شدند که در سریعترین زمان ممکن ، به دلیل بسته بودن کلاسهای درس ، به یادگیری آنلاین بپردازند. تعداد بیشتری از افراد در خانه در میان کارهایی که از طریق سفارشات خانه و دستورات پناهگاه انجام می شود ، گرفتار شده اند. فاصله اجتماعی و پوشیدن ماسک عرف جدیدی شد. به نظر می رسید اینترنت برای بسیاری از افراد تنها احساس عادی بودن است.

  محتوای پخش جریانی و بازی های ویدیویی در حالی که سالن های سینما ، رستوران ها و فعالیت های حضوری تحت فشار یک ویروس بی امان و اقتصادی مچاله شده بودند ، مصرف زیادی را تجربه کرد. ریزش مردم با سفارش بیرون غذا می خوردند. وانت در حاشیه یک چیز شد پرداخت دیجیتال افزایش یافت.

  با نزدیک شدن به پایان سال 2020 ، ما می توانیم دیدگاه خود را در مورد چگونگی عملکرد آن به عنوان یک کاتالیزور برای چندین گرایش به 2021 بدست آوریم. برای کمک به برجسته کردن برخی از این روندها که قرار است اینترنت را شکل دهند نه تنها سال آینده ، بلکه در سالهای آینده ، ما با بنیانگذار Stealth Communications و مدیر عامل شرکت Shrihari Pandit صحبت کردیم. Stealth یک ISP مستقر در شهر نیویورک است که از سال 1995 به مشاغل خدمات ارائه می دهد. آنها در اتصالات فیبر متقارن تخصص دارند و در میان سریعترین ISP های تجاری کشور رتبه بندی می شوند.

  ترافیک شبکه ، درد اتصالات نامتقارن و نیاز به سرعت

  در ماه های ابتدایی همه گیری ، Pandit ابراز نگرانی کرد که چگونه ممکن است اتصالات نامتقارن تحت فشار کار رو به رشد از طریق مجوزهای خانه و یادگیری از راه دور برای دانشجویان مبارزه کنند. علاوه بر این ، وی خاطرنشان کرد که Stealth چگونه شاهد افزایش ترافیک ورودی مشتریان و ترافیک به ارائه دهندگان ابر خود هستیم ، به عنوان همه گیر شروع شده است.

  بهار سال گذشته ، Pandit با مادربرد صحبت کرد ، پیش بینی کرد که اتصالات مسکونی ممکن است باشد غرق در مصرف اینترنت پررونق. ما از Pandit خواسته ایم که این موضوع را دوباره مرور کند ، اکنون که یک سال است که در این همه مرحله همه گیر شده ایم.

  " برای روشن کردن ، ارتباطات مشترکین مسکونی ، نه بار کلی ترافیک شبکه ، کانون نگرانی من بود. با گذشت چند ماه ، اکنون شاهد آگاهی گسترده مردم در مورد ضعف های فنی زیرساخت پهنای باند مسکونی کابل هستیم. "

  " همانطور که انتظار می رفت ، کلی افزایش استفاده از پهنای باند بالادستی داشته است. از زمان شروع بحران این بسیاری از اتصالات نامتقارن خانه (هم کابل و هم DSL) را بیش از حد مالیات داده است. پهنای باند بالادست پایین تبدیل به یک گلوگاه در خانه شده است و برای والدین WFH و بچه های تحصیل کرده از راه دور اختلاف است. همچنین ، پهنای باند مشترک بین چندین خانه (گره) باعث ایجاد ترافیک محلی می شود - حتی باعث مجازات گسترده محله برای استفاده سنگین توسط یک اپراتور کابل می شود. "Pandit به TechSpot گفت.

  مجازات محله Pandit به آن اشاره می کند یکی از مواردی است که شرکت ارتباطات کاکس در طول تابستان تحویل داده است ، جایی که ISP سرعت بالادست کل یک محله را تحت فشار قرار می دهد.

   https://techbord.com نگاه به جلو: مرز اینترنت در سال 2021

  اتصالات نامتقارن به اکثر اتصالات باند پهن مسکونی اشاره دارد که دارای پهنای باند پایین دست و بالادست نیستند ، در حالی که اتصال متقارن پهنای باند مساوی را فراهم می کند برای سرعت بارگیری و بارگذاری.

  با افزایش ناگهانی کنفرانس ویدئویی ، VoIP ، پزشکی از راه دور و همچنین برنامه های تجاری بیشتر که به ابر مهاجرت می کنند ، برنامه های پهنای باند نامتقارن بسیار متلاطم بسیار خسته کننده بوده است. و ، همانطور که Pandit اشاره کرد ، تقاضا برای اتصال بالادستی به طور گسترده در کل شیوع بیماری رشد کرده است و این کار در کل سال 2021 ادامه خواهد یافت.

  در حالی که اینترنت در برخی از مواقع با تغییر گسترده استفاده تحت همه گیری ، همچنین به نظر می رسد علاقه به گسترش زیرساخت های گسترده تر - همه چیز از سرورها ، CDN و نسخه های ISP افزایش یافته است. این روندی است که انتظار داریم بیشتر در سال 2021 شاهد آن باشیم ، زیرا افزایش تقاضا برای داده ها و اتصالات ، صنعت را به مرحله اجرا درآورده است.

  محدودیت های داده: شایستگی یا کسب درآمد؟

  در همین راستا ، Comcast اخیراً اعلام کرد که جمع آوری اطلاعات 1.2 ترابایتی را در تمام بازارهایی که در اوایل سال 2021 خدمت می کند ، کامل خواهد کرد. این اقدامی بود که به طور گسترده ای برنامه ریزی شده بود و برای بسیاری ، خطایی بود طرف سو abuseاستفاده از قدرت بازار است - و این چیزی نیست که از زمانبندی گفت.

  اتفاق نظر رایج بر این است که محدودیت داده ها از نظر فنی غیرضروری هستند و چیزی بیش از راهی برای استخراج درآمد بیشتر از رنج بازارها نیست. تحت انحصار یا انحصار. ما از پاندیت خواستیم تا در مورد محدودیت داده ها ، و مکان قرارگیری آنها در بازار صحبت کند.

  آخرین اخبار: Comcast معرفی 1.2 TB Cap Data در شمال شرقی ، مناطق میانه آتلانتیک https://t.co/87nbQoV4sf

  - درپوش را متوقف کنید! (stopthecap) 23 نوامبر 2020

  "موافقیم - محدودیت داده ها خودسرانه و از نظر فنی غیرضروری هستند. ما معتقدیم که تحمیل آنها منعکس کننده شکست بازار است ، به عبارت دیگر ، رقابت کافی برای مهار آنها نیست. Pandit به TechSpot می گوید: در بخشهای دیگر ، مانند اتصال به شرکت ، بازار رقابتی قوی تری وجود دارد - و در نتیجه هیچ محدودیتی در داده ها وجود ندارد.

  "آزمایش ساده فکر - اگر می توانید ISP خانه خود را تغییر دهید آیا به راحتی با انتخاب مارک متفاوت از خمیر دندان ، افزایش ناگهانی قیمت را تحمل خواهید کرد یا مارک تجاری خود را تغییر می دهید؟ "

  در حالی که بسیاری از ISP ها (شامل Comcast) در تعهد Keep America Connected Connected شرکت می کنند ، بیشتر ISP ها به سرعت رول می شوند بازگشت به اجرای محدودیت داده ها و هزینه های بیش از حد پس از انقضا ابتکار عمل. با ادامه ، همه گیری ، لزوم بحث در مورد جزئیات داده ها درباره جزئیات بیشتر و اینکه آیا این موارد مربوط به شایستگی یا کسب درآمد است را تأکید کرده است. محدودیت ها و هزینه های بیش از حد ، در حالی که تعداد کمی از ISP های کوچکتر تصمیم گرفته اند به طور کامل از آنها دور شوند.

  تغییر وضعیت FCC و آینده بی طرفی شبکه

  در تقاطع اینترنت و حوزه های قانونی ، موارد کاملاً چشمگیر تغییر می کند در میان همه موارد دیگر ، 2020 همچنین مرحله انتخابات قطبی بود که نتایج آن می تواند تغییرات گسترده ای را در FCC و آنچه که ایجاد قانون باز در اینترنت به نظر می رسد ، ایجاد کند.

  همانطور که جو بایدن رئیس جمهور منتخب آماده می شود در سال 2021 روی کار می رود ، رئیس فعلی FCC Ajit Pai خروج خود را انجام می دهد. در طول دوره تصدی خود ، Ajit Pai FCC را علیرغم حمایت قابل توجه دو جانبه از چارچوب ، به طور موثر خنثی سازی شبکه را از بین برد. بایدن و سایر نامزدهای دموکرات خیلی زود خنثی بودن شبکه را به یک موضوع تبلیغاتی تبدیل کردند ، گرچه احیای آن تا حد زیادی به این بستگی دارد که چه کسی صندلی FCC را به عهده بگیرد و ترکیب کلی FCC چگونه خواهد بود.

  در حالی که دولت فعلی آماده است تا از دفتر خارج شود ، برخی انتظار دارند FCC در بن بست حزبی باقی بماند. بعلاوه ، ترکیب آینده سنا و توازن قوا ممکن است منجر به بن بست سیاسی برای هرگونه بازگشت احتمالی سیاست بی طرفی خالص فدرال شود.

   https://techbord.com نگاه به جلو: مرز اینترنت در سال 2021

  " کرسی FCC توسط رئیس جمهور آینده منصوب می شود ، بنابراین انتظار می رود که بایدن این قرار را تعیین می کند و جلو می رود. هر سناریوی دیگری ، مانند تلاطم سیاسی یا انسداد ، برای بهبود سریع اقتصاد منفی خواهد بود. "

  " مشاغل اشتیاق زیادی به پیش بینی دارند - و هرگز بیشتر از بزرگترین اختلال در تاریخ نیستند. " p>

  در صورت عدم خنثی بودن شبکه در سطح فدرال ، بسیاری از ایالت ها به تصویب چنین قوانینی در سطح ایالت روی آورده اند. و در حالی که دادگاه های فدرال لغو خنثی خالص را به طور گسترده تأیید کرده اند ، همچنین تصمیم گرفته شد که FCC حق ندارد کشورها را از وضع چنین قوانینی منع کند.

  ISP مستقل در خدمت تجارت بیشتر و تجارت بخش سرمایه گذاری ، Stealth Communications مدتهاست که از بی طرفی خالص به عنوان یک چارچوب نظارتی پشتیبانی می کند و در گذشته ISP های مستقل دیگری را نیز به همین کار فرا خوانده است.

  "ما به عنوان یک ISP مستقل ، از اصول خنثی بودن خالص پشتیبانی کامل می کنیم ، و بازگرداندن آن محافظت ها در سطح فدرال. منافع جمعی ما ، جامعه و اقتصاد ما است که یک اینترنت باز و بدون تبعیض را به عنوان بستری برای نوآوری بدون مجوز حفظ کنیم. "Pandit به TechSpot می گوید.

  با نگاه به آینده 2021 ، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که سال میدان نبرد برای احیای خنثی خالص احتمالی و همچنین بحث و گفتگوهای مداوم درباره اصلاح بخش 230 باشد. دولت بایدن-هریس به احتمال زیاد به شتاب 5G ، تقویت صندوق خدمات جهانی برای ارتباط بیشتر آمریکایی ها و رفع نیاز به داده های دقیق از ISP در مورد نقشه های پوشش باند پهن ادامه خواهد داد.

  ماهواره های LEO ، طیف Wi-Fi و شکاف پهنای باند

  روزگاری ، اینترنت ماهواره ای به آخرین گزینه برای مناطقی که کابل و DSL در دسترس نبود تبدیل شد. با این وجود ، با ظهور صورت های فلکی ماهواره LEO ، این روند تغییر می کند.

  چندین بازیکن اصلی در طول سال ها ظهور کرده اند ، همه در رقابت برای ارائه باند پهن مبتنی بر ماهواره رقابت می کنند که می تواند با آنچه ISP های امروزی قادر به رقابت هستند ، رقابت کنند. برای دستیابی به مس ، کواکسیال یا حتی الیاف.

  https://techbord.com نگاه به جلو: مرز اینترنت در سال 2021

  این پیشگامان شامل StarLink ، OneWeb ، Amazon و Telesat از SpaceX هستند. SpaceX اخیراً با آزمایش بتا خود ، با زیرکی "بهتر از هیچ چیز بتا" ، خبرساز شد از قلم نماند ، آمازون اخیراً تصویب FCC را برای ابتکار پروژه Kuiper به دست آورد و انتظار دارد پس از استقرار 578 ماهواره ، بتواند خدمات خود را آغاز كند.

  2021 می تواند سال مهمی برای جنبه های پهنای باند ماهواره ای ، و طبق گفته Stealth Communications ، تأثیر آینده آن در رفع شکاف باند پهن می تواند چشمگیر باشد. همچنین می تواند برای WISP های کوچک (تأمین کنندگان خدمات اینترنت بی سیم) تأثیر ضربتی مثبتی داشته باشد.

  "من فکر می کنم LEO ها می توانند گامی بزرگ به جلو در حل شکاف باند پهن روستایی باشند. نه به این دلیل که آنها به طور کامل WISP ها یا حامل های تلفن همراه را جایگزین می کنند - بلکه با اتصال آنهایی که دسترسی به زمین از همه دشوارتر است. به عنوان مثال ، WISP ها می توانند با کارآیی و عقلانیت بیشتری عمل کنند ، از مصرف منابع صرفه جویی کنند تا پوشش فیبر / بی سیم خود را تا حد امکان افزایش دهند. "

  " و در سطح جهانی ، تأثیر تقریباً همه جا وجود دارد اتصال می تواند عمیق باشد. "

   https://techbord.com نگاه به جلو: مرز اینترنت در سال 2021

  در همین راستا ، باز کردن باند های جدید فرکانس WLAN در طیف برای ایجاد نوآوری در اتصال بی سیم بسیار مهم است - مانند 5G و Wi-Fi 6E در حال ظهور.

  باند 5.9 گیگاهرتز برای سالها نسبتاً خاموش مانده است و فقط برای ارتباطات بین خودرو و سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) اختصاص یافته است. باز شدن طیف در باند 5.9 گیگاهرتز و 6.0 گیگاهرتز برای دستیابی به سرعت Wi-Fi گیگابایت و همچنین رفع مشکلات ازدحام طیف فعلی که با باند 2.4 گیگاهرتز و 5.0 گیگاهرتز داریم بسیار مهم تلقی می شود.

  در اوایل سال جاری ، FCC رأی داد كه طیف بیشتری در باند 6 گیگاهرتز باز شود و اخیراً رأی داد كه قسمتهایی از فضای 5.9 گیگاهرتزی برای استفاده غیر مجاز از جمله Wi-Fi باز شود. طبق گفته Stealth ، این تحولات به عنوان عناصر سازنده نقاط عطف Wi-Fi در آینده عمل خواهند کرد.

  "ما از چندین پیشرفت Wi-Fi بسیار هیجان زده هستیم - دو بخش بزرگ طیف غیر مجاز اخیر (5.9 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز) و همچنین پروتکل جدید Wi-Fi 6. ما مشتاقانه منتظر Wi-Fi گیگابیتی به عنوان یک نقطه عطف واقعی هستیم - و به عنوان یک گسترش بی سیم از اتصالات گیگابیتی فیبر بسیار حیاتی است. نهایی Wi-Fi 6E ، با طیف بکر ، با ظرفیت کانال بیشتر خواهد بود. این واقعا انقلابی خواهد بود و توانایی های جدیدی را فراهم می کند. "Pandit به TechSpot می گوید.

  از طریق شیشه

  2020 سالی بوده است که چیزی غیر طبیعی بوده است. از آنجا که وقایع امسال ما را بی وقفه به صفحه ها و دستگاه های متصل نزدیک می کند ، اینترنت به عنوان لوله ای برای دنیای خارج و حتی برای برخی حتی به عنوان یک حلقه نجات تبدیل شد.

  در مورد چگونگی شکل دادن به نحوه استفاده ما اینترنت در سال 2021 ، به نظر می رسد Pandit کمتر از این است که بیشتر است.

  "از زمان بروز همه گیری ، همه ما زمان نامتناسبی را صرف تماشای صفحه نمایش کرده ایم - کار ، تحصیل و معاشرت ما از طریق دستگاه های متصل ما من انتظار دارم که در سال 2021 - با محدود شدن ویروس در دسترس بودن واکسن - شاهد تعادل دوباره و دور از صفحه نمایش خواهیم بود. "

   https://techbord.com نگاه به جلو: مرز اینترنت در سال 2021

  " به نظر می رسد مردم در زمان صفحه نمایش در حال سوختن هستند و عجله برای در اسرع وقت فعالیت های حضوری را در آغوش بگیرید. مسلماً این یک امید به اندازه یک پیش بینی است. "

  اینترنت همچنان یک منبع همیشه در حال تغییر و تحول است. هرگز برای مدت طولانی ثابت نمی ماند. با انتقال ویروس از شیوع محلی در خارج از کشور ، به جستجوی قاره ها و تبدیل شدن به یک بیماری همه گیر ، شیوع ویروس کرونا به طور ناگهانی تغییراتی در روش های اعتماد ما به اینترنت ایجاد کرد. بسیاری از این تغییرات همچنان در آینده در سال 2021 و بعد از آن شکل می گیرد.

  همه ما راه های جدیدی برای کار ، یادگیری و سرگرمی خود پیدا کردیم. گرچه گاهی اوقات چالش برانگیز و طاقت فرسا بوده است ، اما سال 2020 ثابت کرده است که - تاکنون - اینترنت و فناوری همیشه می توانند مناسب باشند. و البته ، ما نیز می توانیم. در اینجا امیدواریم که 2021 سال بهتری برای همه ما دنیس ها باشد و وب همیشه بستری برای توانمندسازی همه ما باشد.

  اعتبار تصویر: Alphaspirit.it ، AlexLMX ، Mirexon

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری