techbord.com نظر: همیشه نیاز به سادگی در فناوری

برداشت ویرایشگر: به عنوان کسی که زندگی خود را صرف خواندن ، نوشتن و صحبت در مورد محصولات فناوری ، گرایش های صنعت و شرکت های فن آوری می کند ، من سهم من رابط کاربری محصول ، پیام های بازاریابی و استراتژی های شرکت را تحمل کردم که عبارتند از - چگونه می توانم این را مودبانه بگویم - بسیار بد است.

تصویرسازی توسط آنیتا تونگ

در اوایل ، برخی از اینها را می توان حداقل تا حدی با عدم بلوغ نسبی صنعت ، "جدید بودن" فناوری و / یا این واقعیت که برخی از محصولات یا راه حل ها به طور خاص برای مخاطبان بسیار کمی از نظر فنی "پیچیده" هدف قرار گرفتند.

اما آن روزها گذشته است. اکنون ، با ورود بیشتر محصولات فن آوری و شرکت ها به جامعه عمومی و اقتصاد کلی ، به راحتی نمی توان بهانه ای برای سردرگمی مداوم و عدم شفافیت در مورد محصولات و روندهای مهم فناوری که مجبور به تحمل آنها هستیم ، داد.

من مطمئناً می فهمم که مواردی مانند رایانش ابری و همه انواع آن ، 5G و سایر فناوری های بی سیم ، پیشرفت های متمرکز بر خانه هوشمند ، امنیت دیجیتال ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، در میان موارد دیگر ، پیچیده هستند و توضیح آنها دشوار است. (چه رسد به استفاده!). بعلاوه ، منصفانه استدلال کنیم که اکثر مردم به جزئیات نحوه کار این فناوری ها اهمیتی نمی دهند. اما وقتی بخش قابل توجهی از مردم - حتی کسانی که در صنعت فناوری کار می کنند - حتی نمی توانند جزئیات خود را توضیح دهند ، خوب ، این یک مشکل بزرگ به نظر می رسد.

مانند بسیاری از افراد ، در طول سالها همانطور که این نوع پیامهای بازاریابی را دیده یا شنیده ام ، از محصولات استفاده کرده ام یا سعی در کشف رمز استراتژی ها داشته ام ، وقتی که واقعاً نمی فهمیدم چه چیزی گفته می شود یا چطور چیزی کار می کند ، خودم را سرزنش می کنم. من فهمیدم که موضوع بسیار پیچیده یا چالش برانگیزی است که به راحتی قابل درک نیست.

محصولات و خدمات فناوری و روندهایی که آنها را هدایت می کند ، برای جامعه ما بیش از حد مهم است که در هاله ای از ابهام باقی بماند.

در این مرحله ، من متوجه می شوم که مشکل از من نیست - بلکه این مشکل مربوط به افرادی است که پیام را ایجاد کرده یا محصول را طراحی کرده اند و یا این استراتژی را ارائه داده اند. بله ، انجام این کار بسیار دشوار است ، اما افرادی که تلاش بیشتری می کنند مفاهیم دشوار را با روش های معنی دار توضیح دهند - مانند معلمان بزرگ - می توانند تأثیر فوق العاده ای بگذارند. در واقع ، من استدلال می کنم که آنها می توانند تفاوت اساسی ایجاد کنند. با این وجود افرادی که تلاش لازم را انجام نمی دهند ، نه تنها باعث ایجاد سردرگمی می شوند ، بلکه در واقع در ایجاد مشکلات حتی بزرگتر نیز سهیم هستند.

محصولات و خدمات فناوری و روندهای پیش برنده آنها بیش از حد برای جامعه ما مهم نیستند تا در هاله ای از ابهام باقی بمانند. مطمئناً ، من ممکن است همه جزئیات نحوه کارکرد یک فناوری را به طور کامل درک نکنم ، اما اگر قادر نیستید - به تعبیر غیر روحانی - اصول اساسی اینکه چیزی چیست ، چه کاری انجام می دهد و چرا باید به آن اهمیت بدهم را توضیح دهید. شما باید به صفحه نقاشی برگردید. به بیان صریح ، عقب نشینی از پیچیدگی بهانه ای تنبل است. از آنجایی که جنبه های بیشتری از زندگی ما ، چه شخصی و چه شخصی ، دیجیتالی می شوند ، فقط روشن نیست که بتوان مفاهیم مهم فناوری را روشن کرد ، کاملاً ضروری است.

بخش عمده ای از مشکل این است که اکثر مردم زمینه چگونگی تناسب یک استراتژی یا روند فناوری یا حتی یک محصول خاص را با سایر محصولات کنار می گذارند. به نظر من ایجاد قیاس با مفاهیم یا ایده های شناخته شده بهتر می تواند تفاوت زیادی در اینجا ایجاد کند ، اما برای ایجاد مقایسه هایی که معنی دار هستند ، تفکر خلاقانه لازم است.

حتی مثالی که چندان منطبق نیست اگر چگونگی کار کردن چیزی در واقع ایده ساده ای را به ساده تر و ساده تر بدست آورد ، هنوز هم می تواند بسیار کارآمد باشد. غالباً ، افراد درگیر جزئیاتی از دقت فنی می شوند و در طی این روند ، فرصت توضیح یک اصل اساسی و اصلی را از دست می دهند. همچنین ، به خاطر داشته باشید که توضیح متن ممکن است فقط یک یا دو جمله طول بکشد - اما می تواند تفاوت ایجاد کند. به این فکر کنید که می دانید یک سفر از کجا شروع می شود و به پایان می رسد و نه فقط شرح مفصلی از همه چیز در این بین.

فرض بر این است که مردم بیش از حد چیزهای زیادی می دانند ، از اینکه آنها خیلی کم می دانند. بعلاوه ، حتی متخصصان در این زمینه نیز از تشبیه مناسب یا بستر هوشمندانه زمینه ای که به توضیح بهتر مفاهیم زندگی و تنفس آنها کمک می کند ، قدردانی خواهند کرد. مردم معتقدند که دیگران قبلاً نیز می دانند (یا باید) منجر به ایجاد شکاف های بزرگ اطلاعاتی و سو mis تفاهم هایی می شود. اگرچه من قطعاً می فهمم که چرا مردم می خواهند از اهانت به هوش مخاطب بالقوه خود جلوگیری کنند ، اما تجربه بارها و بارها به من نشان داده است که ایده ساده سازی بیش از حد یک روایت نادرست است. حتی در میان مخاطبانی که از نظر فنی پیچیده به نظر می رسند ، میزان سردرگمی یا عدم دانش موجود در مورد برخی موضوعات نسبتاً سرراست ، بسیار بیشتر از آن است که اکثر آنها تشخیص می دهند.

خط پایین؟ فرض بر این است که مردم خیلی چیزهای زیادی می دانند بسیار بدتر از این است که آنها خیلی کم می دانند. بعلاوه ، حتی متخصصان در یک زمینه از تشبیه خوب یا زمینه هوشمندانه ای که به توضیح بهتر مفاهیم زندگی و تنفس آنها کمک می کند ، قدردانی می کنند. کتابچه های راهنمای مالک ، عملکرد اکثر دستگاه ها و برنامه ها نیازی به یکی از آنها ندارد. اگر افراد حتی نمی توانند با یک ابزار ، برنامه یا سرویس بدون دفترچه راهنما شروع به کار کنند ، وقت آن است که دوباره از نو شروع کنند. بله ، طراحی خوب رابط کاربری فوق العاده چالش برانگیز است - به وضوح به همان اندازه هنر ، اگر نه بیشتر ، هنر دارد - اما از اهمیت فوق العاده ای نیز برخوردار است. متأسفانه ، از نقطه نظر من ، این روزها بیشتر از سهولت کار ، تمرکز به طور قابل توجهی بیشتر بر روی عملکرد است. از آنجایی که دستگاه ها و خدمات فناوری بیشتر در زندگی دیجیتالی فزاینده ای قرار می گیرند ، این عدم تأکید بر سادگی در حال حاضر باعث ایجاد شکاف بین افراد شده است - به ویژه بین کسانی که درک می کنند و کسانی که نمی فهمند - و با گذشت زمان ، مشکل این است احتمالاً بسیار بدتر خواهد شد.

هیچگاه محصولی با استفاده از آن بسیار آسان نبوده یا توضیحی برای درک آن بسیار آسان نباشد.

این اصول فراتر از محصولات و برنامه های منفرد است همچنین. در حقیقت ، شما احتمالاً می توانید استدلال کنید که سهولت استفاده برای محصولات و خدمات خاص در واقع در حال بهبود است.

مشکل بزرگ این است که همه ما از تعداد بیشتری از آنها استفاده می کنیم و خیلی ترکیبات بیشتر در شکاف بین همه این محصولات جایی است که بزرگترین مسائل بالقوه وجود دارد. متأسفانه ، راهی آسان برای رفع این نگرانی وجود ندارد - اگرچه استانداردهای بهتر همکاری برای سخت افزار و نرم افزار به وضوح می تواند کمک کند - اما این بدان معنا نیست که نباید توجه زیادی به آنها شود.

< برنامه ریزی ، ساخت و بازاریابی محصولات و خدمات مرتبط با فناوری یک کار فوق العاده مهم ، بلکه بسیار چالش برانگیز است. موضوعات و مفاهیمی که آنها درگیر می شوند واقعاً بسیار پیچیده هستند. اما اهداف ساده سازی نحوه کارکرد و توضیح چگونگی اهداف همچنان به طرز باورنکردنی مهم هستند که طراحان محصول ، استراتژیست ها و بازاریاب ها باید آنها را در راس ذهن خود نگه دارند.

این را بخاطر بسپارید: هرگز محصولی نبوده است که استفاده از آن بسیار آسان باشد یا توضیحی که درک آن بسیار آسان باشد.

باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC است که یک شرکت مشاوره فناوری است و مشاوره استراتژیک ارائه می دهد و خدمات تحقیقات بازار به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

نظر: همیشه نیاز به سادگی در فناوری
tech-culture/نظر-همیشه-نیاز-به-سادگی-در.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com AMD در رویداد 3 مارس از کارت بعدی Radeon RX 6000 رونمایی خواهد کرد
techbord.com پاره شدن صفحه یا تأخیر ورودی؟ به Vsync یا نه به Vsync؟
techbord.com انویدیا می گوید 100 تا 300 میلیون دلار از درآمد Q4 از استخراج کنندگان رمزنگاری حاصل شده است
techbord.com سونی قصد دارد موارد انحصاری PlayStation بیشتری را از جمله Days Gone به کامپیوتر وارد کند
techbord.com ثبت اختراع EA روش دور زدن زمان بارگیری و نصب بازی را مشخص می کند
techbord.com نشت Google Pixel 5a ویژگی ها و طراحی آشنا را نشان می دهد
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.