خبر

 • تک بورد - مهندس نیروی دریایی به دلیل فروش اسرار زیردریایی مخفی در ساندویچ کره بادام زمینی دستگیر شد

  مهندس نیروی دریایی به دلیل فروش اسرار زیردریایی مخفی در ساندویچ کره بادام زمینی دستگیر شد
  28 روز و 20 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ یک مهندس هسته ای نیروی دریایی و همسرش متهم به تلاش برای فروش اسرار فناوری زیردریایی به یک کشور دیگر در ازای ارز رمزنگاری شده هستند. FBI و سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی (NCIS) جاناتان و دیانا توئب ، از آناپولیس ، مریلند را دستگیر کردند ، زیرا سابق تلاش کرد اطلاعاتی در مورد سیستم محرکه هسته ای زیردریایی های حمله کلاس ویرجینیا به نماینده یک خارجی بفروشد. دولت ، اما در واقع یک مام

  در شکایت کیفری وزارت دادگستری (DoJ) آمده است که توبی 42 ساله در برنامه پیشران هسته ای نیروی دریایی کار می کرد. مجوز امنیت ملی وی در سطح بالا به او امکان دسترسی به اطلاعاتی را می داد که بدون شک ملت های رقیب هزینه هنگفتی برای آن پرداخت می کردند.

  https:/ /techbord.com مهندس نیروی دریایی به دلیل فروش اسرار زیردریایی پنهان در ساندویچ کره بادام زمینی دستگیر شد

  USS Virginia

  طبق شکایت ، در 1 آوریل 2020 ، جاناتان یک نامه ارسال کرد بسته ای به یک دولت خارجی ناشناس مبنی بر علاقه او به فروش کتابچه های راهنمای عملیات زیردریایی ، گزارش عملکرد و سایر اطلاعات حساس در مقابل 100000 دلار ارز رمزنگاری شده. "من بابت این ترجمه ضعیف به زبان شما عذرخواهی می کنم. لطفاً این نامه را به سازمان اطلاعات نظامی خود ارسال کنید. من معتقدم که این اطلاعات برای ملت شما بسیار ارزشمند خواهد بود. این یک فریب نیست ".

  دفتر FBI در کشور خارجی این بسته را دریافت کرد که حاوی آدرس بازگشت پیتسبورگ بود. این منجر به این شد که یک مامور FBI به عنوان نماینده خارجی در طول چند ماه با Toebbe از طریق پروتون میل در ارتباط باشد. مأمور فدرال در ماه ژوئن به توبی به ارزش 10 هزار دلار مونرو فرستاد تا نشانه حسن نیت و اعتماد باشد. یک هفته بعد ، طوبی و همسر 45 ساله اش ، دایانا توبی ، موافقت کردند تا برای تبادل اطلاعات طبقه بندی شده به یک سایت قطار ویرجینیای غربی سفر کنند. در محل مورد توافق افت کنید او نصف ساندویچ کره بادام زمینی را که حاوی یک کارت SD آبی رنگ بود که در پلاستیک پیچیده بود ، به جا گذاشت. این دستگاه شامل عناصر طراحی و ویژگی های عملکرد راکتورهای زیردریایی کلاس ویرجینیا بود. Toebbe همچنین پیامی گذاشته بود که در آن آمده بود: "امیدوارم کارشناسان شما از نمونه ارائه شده بسیار راضی باشند و من اهمیت یک مبادله کوچک را برای جلب اعتماد ما درک می کنم. "

  FBI 20،000 دلار به Toebbe پرداخت کرد برای معامله چندین مبادله دیگر در طول ماههای بعد انجام شد ، از جمله یکی که در آن پس از گذاشتن کارت SD در بسته آدامس 70،000 دلار به او داده شد.

  این زوج در 9 اکتبر دستگیر شدند و در مارتینسبورگ ظاهر می شوند دادگاه فدرال ویرجینیای غربی در 12 اکتبر با اتهام توطئه برای انتقال اطلاعات محدود و انتقال داده های محدود به عنوان نقض قانون انرژی اتمی روبروست.

  اعتبار تصویر:joefoodie

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری