خبر

 • تک بورد - ممکن است گوگل تصمیم بگیرد کارمندانی را که قوانین واکسن کووید-۱۹ شرکت را رعایت نمی‌کنند، اخراج کند

  ممکن است گوگل تصمیم بگیرد کارمندانی را که قوانین واکسن کووید-۱۹ شرکت را رعایت نمی‌کنند، اخراج کند


  1 ماه قبل

  ظاهراً گوگل در برابر کارمندانی که از پیروی از خط مشی واکسیناسیون کووید-۱۹ خودداری می‌کنند، موضع سختی اتخاذ می‌کند: آنها حقوق خود را از دست خواهند داد و در نهایت ممکن است شغل خود را از دست بدهند. تنها استثنا مربوط به دلایل پزشکی یا مذهبی است که گوگل گفته است به صورت موردی اعطا خواهد کرد.

  طبق گزارش CNBC، یادداشتی که توسط رهبری Google منتشر شده است بیان می‌کند که کارمندان تا 3 دسامبر فرصت دارند وضعیت واکسیناسیون خود را اعلام کنند و اسنادی را بارگذاری کنند که مدارکی را نشان می‌دهد یا برای معافیت پزشکی/مذهبی درخواست دهند. این می‌افزاید که با افرادی که قوانین واکسن را رعایت نکرده‌اند یا درخواست‌های معافیت‌شان پس از آن تاریخ رد شده است، تماس گرفته می‌شود.

  با هر یک از کارمندان Google که هنوز واکسینه نشده‌اند یا معافیت دریافت نکرده‌اند تا ۱۸ ژانویه تماس گرفته می‌شود. با عواقب آن مواجه خواهد شد. اول مرخصی اداری با حقوق به مدت 30 روز می آید. اگر در این مدت هنوز شرایط Google را برآورده نکرده باشند، تا شش ماه در مرخصی اداری بدون حقوق قرار خواهند گرفت. در صورتی که کارمندان همچنان از دریافت واکسن امتناع کنند یا وضعیت معافیت را دریافت نکنند، اخراج خواهند شد.

  Google اخراج کند. که کارگران خود را ملزم می کند تا در مقطعی از سال آینده به مدت سه روز در هفته وارد دفتر شوند، می گوید که از دستور اجرایی دولت بایدن پیروی می کند. این دستور، شرکت‌های آمریکایی با 100 کارمند یا بیشتر را ملزم می‌کند تا مطمئن شوند که کارگرانشان تا 18 ژانویه به طور کامل واکسینه شده یا به طور منظم برای کووید-19 آزمایش می‌شوند. یک دادگاه فدرال این دستور را متوقف کرد، اما به نظر می‌رسد گوگل به هر حال به وظایف خود ادامه می‌دهد.

  «هرکسی که وارد ساختمان Google می‌شود باید کاملاً واکسینه شده باشد یا محل اقامت تأیید شده‌ای داشته باشد که به آنها اجازه کار یا حضور در محل را می‌دهد»، و افزود که «تست مکرر جایگزین معتبری برای واکسیناسیون نیست.»

  Google اخیراً برنامه‌های بازگشت حضوری کارگران خود به دفتر را در تاریخ 10 ژانویه به تعویق انداخت، احتمالاً به دلیل ظهور نوع Omicron. با این حال، همچنان کارمندان را تشویق می‌کند تا «در جایی که شرایط اجازه می‌دهد، دوباره با همکاران خود ارتباط برقرار کنند و شروع به بازیابی حافظه ماهیچه‌ای از حضور منظم‌تر در دفتر کنند».

  گزینه‌هایی برای آن‌ها وجود خواهد داشت. که نمی خواهند واکسن بزنند گوگل گفته است که کارمندان می توانند هر نقشی را در شرکت که با فرمان اجرایی مغایرت ندارد، «کاوش» کنند. اگر این نقش‌ها را بتوان خارج از دفتر اجرا کرد، این شرکت گفت که آنها می‌توانند «به‌طور دائم از راه دور در آینده کار کنند».


  تگ ها:

  ممکن , گوگل , تصمیم , بگیرد , کارمندانی , قوانین , واکسن , کووید-۱۹ , شرکت , رعایت , نمی‌ , اخراج


  v 8
خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری