خبر

 • تک بورد - متا به اتهام نقش داشتن در قتل افسر فدرال شکایت کرد

  متا به اتهام نقش داشتن در قتل افسر فدرال شکایت کرد


  15 روز و 13 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ شرکت مادر فیسبوک متا توسط خواهر یک نگهبان امنیتی فدرال که در تیراندازی در خودرو در سال 2020 کشته شد، شکایت می‌کند. این شکایت ادعا می‌کند که این شبکه اجتماعی مسئول ارتباط بین دو فرد متهم به این حادثه و کمک به آنها برای برنامه‌ریزی بوده است. حمله کنند.

  دیو پاتریک آندروود در ماه مه 2020 در خارج از ساختمان فدرال و دادگاه در اوکلند، کالیفرنیا مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. خواهر او، آنجلا آندروود جیکوبز، شکایتی را در دادگاه عالی شهرستان آلامدا تنظیم کرد که مدعی است تیراندازی "یک اقدام خشونت آمیز تصادفی نبود" بلکه "نقطه اوج یک توطئه افراطی بود که توسط دو مرد در فیس بوک طراحی و برنامه ریزی شده بود که متا از طریق زیرساخت گروه های فیس بوک و استفاده از الگوریتم های طراحی شده و قصد افزایش تعامل کاربران با آنها ارتباط برقرار کرده بود." >

  به گزارش Engadget، دو مرد متهم به این پرونده با جنبش ضد دولتی "boogaloo" مرتبط بودند که فیس بوک در ژوئن 2020 از پلتفرم خود ممنوع کرد. این ممنوعیت ناشی از "ترویج فعال خشونت علیه غیرنظامیان، مجریان قانون و مقامات دولتی و موسسات" است.

  این شکایت، بخش بحث‌برانگیز 230 قانون نجابت ارتباطات را به چالش می‌کشد، یک قانون 1996 که می‌گوید یک سرویس رایانه ای تعاملی نمی تواند در قبال محتوای شخص ثالث مسئول باشد زیرا ناشر آن مطلب نیست. جو بایدن گفت که او می‌خواهد بخش 230 را در آغاز سال 2020 لغو یا بازنویسی کند، و زمانی که فیس‌بوک، توییتر و گوگل سال گذشته در برابر کنگره شهادت دادند، این موضوع تمرکز اصلی بود.

  «فیس‌بوک مسئولیت این موضوع را بر عهده دارد. جیکوبز در بیانیه ای گفت: قتل برادرم. فیس‌بوک آگاهانه محتوای تحریک‌آمیز و خشونت‌آمیز را تبلیغ می‌کرد و افراط‌گرایان را که نقشه قتل برادرم را طراحی و اجرا می‌کردند، مرتبط می‌کرد. فیس بوک باید مسئول آسیبی باشد که نه تنها به خانواده من، بلکه بسیاری دیگر از طریق تبلیغ محتوای افراطی و با ترویج الگوریتم هایی برای جذب فعال اعضا در پلتفرم وب خود وارد کرده است."

  https://techbord.com <b>شکایت</b> متا به <b>اتهام</b> نقش <b>داشتن</b> در قتل <b>افسر</b> فدرال

  یکی از ادعاهای مطرح شده توسط فیس بوک افشاگر فرانسیس هاگن (بالا) این بود که این پلتفرم آگاهانه محتوای افراطی را تشویق و تبلیغ می کرد، اتهامی که توسط وکیل جیکوبز، تد لئوپولد به آن اشاره شده است.

  "ما معتقدیم و قصد داریم نشان دهیم که رفتار فیس بوک به افزایش منجر شده است. لئوپولد گفت، در مورد افراط گرایی در سراسر جهان و اعمال خشونت در دنیای واقعی، از جمله قتل افسر آندروود." و اینکه "بیش از 1000 جنبش اجتماعی نظامی شده را ممنوع کرده است." محتوای افراطی را حذف کنید که می تواند خشونت را تحریک کند. یک وزیر اسرائیلی در سال 2016 این شرکت را "هیولا" خواند و ادعا کرد که تا حدودی در مرگ دو نوجوان 13 ساله مقصر بوده است. اخیراً، پناهجویان روهینگیا از فیس‌بوک به دلیل نسل‌کشی میانمار 150 میلیارد دلار شکایت کردند، که در طی آن ادعا می‌شود که در این پلتفرم سخنان نفرت‌انگیز را مجاز کرده است.


  تگ ها:

  اتهام , داشتن , افسر , فدرال , شکایت


خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری