خبر

 • تک بورد - ساعت رستاخیز 100 ثانیه از نیمه شب باقی مانده است ، نزدیکترین ساعت ما به آخرالزمان

  ساعت رستاخیز 100 ثانیه از نیمه شب باقی مانده است ، نزدیکترین ساعت ما به آخرالزمان
  18 روز و 17 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ ساعت رستاخیز ، نمادی از نزدیک بودن بشریت به یک فاجعه جهانی ، هنوز به نیمه شب نزدیک نشده است. این خبر خوب است. خبر بد این است که 100 ثانیه با زمان ترسناک فاصله دارد ، نزدیکترین زمان از زمان آغاز ساعت در سال 1947 تاکنون.

  بولتن دانشمندان اتمی ، که توسط آلبرت انیشتین و دانشمندان دانشگاه شیکاگو در سال 1945 تأسیس شد ، روز گذشته اعلام کرد که عقربه های ساعت رستاخیز نسبت به تنظیمات سال گذشته تغییر نخواهد کرد.

  همه گیری عامل مهمی در عدم حرکت ساعت به عقب بود. "همه گیر کشنده و ترس آور COVID-19 به عنوان یک" زنگ خطر "تاریخی عمل می کند ، این تصویر واضحی است که نشان می دهد دولت های ملی و سازمان های بین المللی آمادگی لازم برای مدیریت تهدیدهای پایان پذیر تمدن سلاح های هسته ای و تغییرات آب و هوایی را ندارند. رئیس جمهور و مدیر عامل بولتن ، راشل برونسون گفت.

  در بولتن آمده است که نظریه های ضد اطلاعات و توطئه خطر فاجعه هسته ای و زیست محیطی را بدتر کرده است و افزود که اطلاعات نادرست آنلاین منجر به شورش های کپیتول آمریکا شد. دانشمندان نوشتند: "در سال 2020 دروغ گفتن به معنای واقعی کلمه کشته شد".

  تغییر احتمال نابودی هسته ای مدت زمان زیادی ساعت را تعیین می کند. در بولتن آمده است "نگرانی های مشروع درباره رهبران ملی که تنها کنترل استفاده از سلاح های هسته ای را دارند" دوباره انجام شده است. تحولات در شمال شرقی آسیا ، خاورمیانه و جنوب آسیا بیشتر به خطرات هسته ای افزوده و کره شمالی یکی از نگرانی های خاص است.

  https://techbord.com ساعت رستاخیز 100 ثانیه از نیمه شب باقی مانده است ، نزدیکترین چیزی که ما به آخرالزمان داشته ایم

  Hwasong 16 کره شمالی

  همچنین در مورد تأثیرات زیست محیطی برنامه های محرک پس از همه گیری هشدار داده شد. "به طور کلی ، کشورهای G20 تقریباً 240 میلیارد دلار متعهد شده اند تا هزینه های محرکه را تا پایان سال 2020 از انرژی سوخت های فسیلی پشتیبانی کنند ، در مقابل 160 میلیارد دلار برای انرژی پاک. در حال حاضر ، برنامه های ملی برای تولید و تولید سوخت های فسیلی چیزی غیر از تشویق است. دلایلی وجود دارد که می تواند خوش بین باشد که ساعت از نیمه شب دفعه بعد دور خواهد شد ، از جمله پیوستن دوباره ایالات متحده به توافق نامه آب و هوایی پاریس و امضای قرارداد پنج ساله برای یک قرارداد کنترل تسلیحات با روسیه که کلاهک های هسته ای مستقر شده در کشورها را محدود می کند.

  تنظیم اصلی ساعت رستاخیز در سال 1947 هفت دقیقه تا نیمه شب بود. دورترین فاصله انسانیت از فاجعه هفده دقیقه تا نیمه شب سال 1991 بود که ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی اولین پیمان کاهش استراتژیک اسلحه را امضا کردند و اتحاد جماهیر شوروی منحل شد.

  ساعت رستاخیز به آرامی در حال شکستن است. در 20 سال گذشته به نیمه شب رسیده است ، و به نزدیکترین خواندن ، در حال حاضر در سال 2020 رسیده است.

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری