خبر

 • تک بورد - روز جهانی پشتیبان اینجاست - آیا داده های شما ایمن هستند؟

  روز جهانی پشتیبان اینجاست - آیا داده های شما ایمن هستند؟
  26 روز و 8 ساعت قبل

  روز جهانی پشتیبان گیری: از دست دادن داده ها بدترین کابوس علاقه مندان به فناوری است - سخت افزار کامپیوتر خراب است و شما هرگز نمی دانید که SSD یا هارددیسک ده ساله شما چه زمانی ممکن است سطل را لگد بزند. این می تواند به دلیل افزایش برق ، آسیب تصادفی یا حتی فقط تخریب ناشی از کهولت سن باشد ، اما تقریباً روزی برای همه ما خرابی درایو اتفاق می افتد. وقتی این کار انجام شد ، شما چه خواهید کرد؟

  شما همیشه می توانید سخت افزار خود را نزد یک متخصص بازیابی اطلاعات ببرید و ببینید چه چیزی (در صورت وجود) می تواند استخراج کند ، اما در این حالت بهتر است به جای واکنش پذیری فعال باشید. انجام پشتیبان گیری مکرر و گسترده در سطح سیستم از مهمترین داده های شما ، یکی از راه های دستیابی به آن است.

  متأسفانه ، تهیه نسخه پشتیبان از عکس ها ، فیلم ها و ذخیره های بازی حساس می تواند روندی آهسته و طاقت فرسا باشد. با زندگی شلوغ آنلاین بسیاری از ما اکنون زندگی می کنیم و چند ساعت در هفته برای محافظت از اطلاعات خود همیشه عملی نیستیم.

  با این وجود ، حتی تهیه پشتیبان گاه به گاه نیز از هیچ چیز بهتر است و امروز کاملا عالی است زمان عملی کردن این فکر: این روز جهانی پشتیبان گیری است ، تعطیلات غیر رسمی (تأسیس در سال 2011) که همه ما را ترغیب می کند برای محافظت از مهمترین اطلاعات خود کمی وقت بگذاریم. همانطور که شاون نایت خود ما چند سال پیش بیان کرده است ، فکر کردن در مورد پشتیبان گیری مانند بودجه های اضطراری مالی بسیار مفید است.

  شما امیدوارید که هرگز به آنها نیازی نداشته باشید ، اما در صورت نیاز ، آنها می توانند تبدیل شوند یک بحران بزرگ برای یک ناراحتی جزئی. "بنابراین ، بگذارید بگوییم شما با این احساس موافق هستید و می خواهید امسال شرکت کنید - حتی چطور می خواهید این کار را انجام دهید؟

  متأسفانه ، هیچ راه حلی متناسب با همه موارد وجود ندارد. پشتیبان گیری شخصی است و بسته به ارزش ها و تنظیمات شما ، استراتژی ایده آل متفاوت خواهد بود. به طور خلاصه ، هر دو گزینه محلی و ذخیره سازی ابری در دسترس شما است ، و آنها نباید پیچیده باشند.

  ما نمی توانیم هر استراتژی را در اینجا لیست کنیم ، اما من نمی خواهم از روش پشتیبان گیری شخصی من به عنوان مثال استفاده کنید.

  از آنجا که بیش از هر چیز به حریم خصوصی داده های خود اهمیت می دهم ، از راه حل های ذخیره سازی ابری خودداری می کنم در عوض ، من سال گذشته دو درایو خارجی با ظرفیت بالا و مبتنی بر USB را از آمازون به دست آوردم. بیشتر اوقات ، ارتباط آنها قطع و ذخیره می شود و در یک مکان امن ذخیره می شود.

  با این وجود ، هر ماه یا بیشتر ، آنها را به سیستم خود متصل می کنم و هرگونه داده تازه به دست آمده را انتقال می دهم. در بعضی موارد ممکن است یک فرایند طولانی مدت و یک شبه انجام شود ، اما آرامش خاطر من برای انجام آن همیشه ارزش دردسر را دارد.

  مهم نیست که چه راه حل پشتیبان را انتخاب می کنید ، به خاطر داشته باشید که افزونگی کاری است چیز خوب. در مورد من ، من داده های مشابهی را در هر دو درایو خارجی کپی کرده ام - حتی اگر یکی خراب شود ، داده های من از طرف دیگر محافظت می شود.

  اما این به اندازه کافی از دست ما خارج است. آیا امسال در روز جهانی پشتیبان شرکت خواهید کرد؟ اگر چنین است ، استراتژی پشتیبان گیری شما چگونه است؟ ما را در نظرات با ما در میان بگذارید.

  اعتبار مستر: Nuttapol Pingpittayakun

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری