خبر

 • تک بورد - رمز Zodiac Killer پس از 51 سال گیج کننده پلیس ترک خورد

  رمز Zodiac Killer پس از 51 سال گیج کننده پلیس ترک خورد
  28 روز و 13 ساعت قبل

  یک تیم بین المللی رمزنگاری موفق به شکستن یک پیام رمزگذاری شده از قاتل زودیاک شده اند که برای بیش از پنج دهه به عنوان یک رمز و راز باقی مانده است. به همان اندازه هیجان انگیز است که بالاخره این کد شکسته شده است ، اما متأسفانه هیچ راه حلی برای اثبات هویت قاتل زودیاک ارائه نشده است. او در اواخر دهه 1960 دست کم پنج قربانی را کشت.

  نامه رمزگذاری شده مورد بحث در نوامبر 1969 به سانفرانسیسکو کرونیکل ارسال شد و به دلیل اینکه از 340 کاراکتر تشکیل شده است ، در انجمن رمز نگاران به عنوان Z-340 شناخته می شود. علیرغم تلاش بیشتر رمزنگاران آماتور و حرفه ای و نیروی انتظامی ، محتویات این معما تا همین اواخر یک معما باقی مانده است.

  https://techbord.com رمزنگاری Zodiac Killer پس از 51 سال گیج کننده پلیس شکسته شد

  مهندس نرم افزار David Oranchak از سال 2006 با این معما دست و پنجه نرم می کند. ، اورانچاک گفت که او و ریاضیدان سم بلیک پس از اینکه بلیک به رمزهای جابجایی علاقه مند شد ، از یک قطعه نرم افزار کد شکن از Jarl Van Eycke به نام AZdecrypt استفاده کردند.

  این نظریه این بود که شاید قاتل زودیاک شخصیت ها را در پیام بر اساس مجموعه ای از قوانین ، حل آن را دشوارتر می کند. آنها صحیح بودند.

  یک دستکاری خاص چند عبارت کلیدی از جمله "تلاش برای گرفتن من" و "یا محفظه گاز" را کشف کرد. این ریز ریزه ها بود که تیم را در مسیر درست قرار داد و سرانجام ، آنها توانستند راه حل کامل را به شرح زیر تهیه کنند.

  "امیدوارم که در تلاش برای سرگرمی زیاد باشید مرا بگیر

  آنچه در نمایش تلویزیونی مرا به وجود نیاورد

  که نکته ای را درباره من به وجود می آورد

  من از اتاق گاز نمی ترسم

  < p> به این دلیل که هر چه زودتر مرا به پارادایز می فرستد

  از آنجا که اکنون بنده کافی است که برای من کار کند

  p> بنابراین آنها از مرگ می ترسند

  من نمی ترسم زیرا می دانم زندگی جدید من

  زندگی در مرگ پارادایسی یک زندگی آسان خواهد بود "

  < p> راه حل به FBI ارائه شد که اواخر هفته گذشته کشف را تأیید کرد.

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری