techbord.com رصدخانه نمادی Arecibo پس از خرابی کابل و سازه خرد می شود

چه اتفاقی افتاده؟ رصدخانه رادیویی Arecibo واقع در پورتوریکو مدتی بین اواخر عصر دوشنبه و اوایل صبح سه شنبه فرو ریخته است. در ماه های گذشته این تلسکوپ رادیویی دچار خرابی های متعدد کابل شده است و مقامات آن را به دلیل مسائل ایمنی محاصره کرده اند. در فروپاشی هیچ کس آسیب ندید.

ماه گذشته ، بنیاد ملی علوم تصمیم گرفت هیچ راهی مطمئن برای تعمیر کابلهای پشتیبانی Arecibo وجود ندارد ، که در ماه آگوست و دوباره در ماه نوامبر از کار افتاد. NSF تصور كرد كه در تخريب كنترل شده ، تخريب تاسيسات امن تر خواهد بود. با این حال ، قبل از اینکه حتی برنامه ریزی برای از بین بردن آن انجام شود ، در نهایت این ساختار از کار افتاد و سکوی 900 تنی معلق در بالای بشقاب 1000 فوت تلسکوپ را خراب کرد.

جزئیات بیشتر در مورد سقوط در Arecibo تلسکوپ 305 متری رصدخانه هم اکنون در سایت NSF در دسترس است: https://t.co/dCYLolC22L مهندسان در محل هستند. اولویت های اصلی حفظ ایمنی در محل و ارزیابی خسارت است. pic.twitter.com/9mqnBx3dcU

- بنیاد ملی علوم (NSF) 1 دسامبر 2020

"Sethuraman Panchanathan" مدیر NSF گفت: بیانیه. "اکنون تمرکز ما بر ارزیابی خسارت ، یافتن راه هایی برای بازگرداندن عملیات در سایر قسمت های رصدخانه و تلاش برای ادامه حمایت از جامعه علمی و مردم پورتوریکو است. "

Muy tristes las fotos desde el Observatorio de Arecibo. pic.twitter.com/7gByZLdPFF

- دبورا مارتورل (DeborahTiempo) 1 دسامبر 2020

Ayer fue la última vez que visite esta belleza de lugar. Lamentablemente agonizaba. Aquí imágenes de ayer y hoy. pic.twitter.com/jWuAwtUc1s

- دبورا مارتورل (DeborahTiempo) 1 دسامبر 2020

ارزیابی اولیه NSF این است که بالای برجهای پشتیبانی که سیستم عامل را معلق می کنند ، جای خود را باز کرده است. در واقع ، تصاویر قبل و بعد (نگاه کنید به توییت های بالا) از هواشناس دبورا مارتورل نشان می دهد که قسمت بالای سازه های اطراف شکسته شده است. تصویر دیگر نشان می دهد ظرف رادیویی کاملاً از بین رفته است. NSF هنوز در حال ارزیابی نحوه پاکسازی ایمن سایت است.

رصدخانه رادیویی Arecibo یک مرکز تحقیقاتی بود که برای کارهای مختلف نجوم ، از جمله ردیابی سیارک ها طراحی شده بود ، اما به دلیل SETI (جستجوی فرازمینی) مشهورتر است. هوش) کار چندین نماد مشاهده در رسانه های فرهنگ پاپ از جمله فیلم GoldenEye (1995) و بازی ویدیویی (1997) ، فیلم های Species (1995) و Contact (1997) ، و یک قسمت از مجموعه تلویزیونی X-Files (1994).

اعتبار تصویر: Mia2you

رصدخانه نمادی Arecibo پس از خرابی کابل و سازه خرد می شود
tech-culture/رصدخانه-نمادی-arecibo-پس-از-خرابی-کابل-و-سازه-خرد-می.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com اپل به روزرسانی iOS / iPadOS 14.4 را ارائه می دهد و سه آسیب پذیری را که به طور فعال مورد سو استفاده قرار می گیرند وصله می کند
techbord.com Xperia Pro سونی یک گوشی هوشمند 5G 2500 دلاری است که ورودی HDMI دارد
techbord.com کارت گرافیک های دسکتاپ Iris Xe اینتل به OEM ها ارسال می شود
techbord.com گوگل در مورد یک کارزار مهندسی اجتماعی کره شمالی که محققان امنیتی را هدف قرار داده هشدار می دهد
techbord.com پس از آخرالزمان kung-fu RPG Biomutant تاریخ انتشار 25 مه دریافت می کند
techbord.com محققان در حال کار بر روی هوش مصنوعی شطرنج بازی هستند که از مهارت سطح انسان تقلید می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.