خبر

 • تک بورد - در حالی که شرکت در رابطه با کارمند خود تحقیق می کرد ، بیل گیتس هیئت مدیره مایکروسافت را ترک کرد

  در حالی که شرکت در رابطه با کارمند خود تحقیق می کرد ، بیل گیتس هیئت مدیره مایکروسافت را ترک کرد
  30 روز و 6 ساعت قبل

  گفته می شود اخیراً بیل گیتس از طلاق جدا شد و هیئت مدیره مایکروسافت را ترک کرد زیرا این شرکت رابطه ای را که وی تقریباً بیست سال قبل با یک کارمند داشت ، بررسی کرد. سخنگوی میلیاردر این ماجرا را تأیید کرده و ادعا کرده است که این امر مربوط به "تصمیم وی برای انتقال از هیئت مدیره" نبوده است.

  گیتس سال گذشته پس از چهار دهه هیئت مدیره مایکروسافت را ترک کرد تا بر اولویت های بشردوستانه خود تمرکز کند ، اما گزارش وال استریت ژورنال ادعا می کند که ماجرا چیز دیگری است.

  مایکروسافت گفته می شود هیئت مدیره در سال 2019 یک شرکت حقوقی استخدام کرده است تا پس از آنکه کارمندی در نامه ای ادعا کرد که طی چندین سال با مدیر عامل سابق رابطه داشته است ، یک شرکت حقوقی را تحقیق کند. گفته می شود مهندس از ملیندا فرنچ گیتس ، که در آن زمان با بیل گیتس ازدواج کرده بود ، خواسته است نامه را بخواند ، اگرچه مشخص نیست که این نامه را خوانده است.

  "سخنگوی مایکروسافت گفت:" مایکروسافت در نیمه دوم سال 2019 نگرانی داشت که بیل گیتس در پی برقراری رابطه صمیمی با یک کارمند شرکت در سال 2000 بود. "یک کمیته هیئت مدیره نگرانی را بررسی کرد ، با کمک یک شرکت حقوقی خارج ، برای انجام تحقیقات کامل."

  سخنگوی گیتس به WSJ گفت که "تقریباً 20 سال پیش رابطه ای وجود داشت که با صلح به پایان رسید " آنها تأكيد كردند كه اين امر به هيچ وجه با تصميم وي براي ترك هيئت مديره ارتباط ندارد و "او ابراز علاقه كرده بود كه زمان بيشتري را براي امور خيريه خود از چند سال قبل بگذراند." با این حال ، WSJ می نویسد که برخی از اعضای هیئت مدیره "تصمیم گرفتند که دیگر مناسب نیست" برای گیتس به عنوان مدیر شرکت باقی بماند. او قبل از کامل شدن تحقیق استعفا داد.

  اوایل این ماه ، بیل و ملیندا گیتس اعلام کردند که پس از 27 سال ازدواج از هم جدا می شوند. WSJ گزارش داد که ملیندا از سال 2019 به دلیل برنامه ریزی برای طلاق با وکلا ملاقات داشته و افشاگری های قبلی در مورد وقت گذراندن بیل گیتس با جفری اپستین در تصمیم وی نقش داشته است.

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری