خبر

 • تک بورد - توسعه دهندگان Roblox می گویند ، Roblox هیچ ارتباطی با بازی ندارد

  توسعه دهندگان Roblox می گویند ، Roblox هیچ ارتباطی با بازی ندارد
  28 روز و 17 ساعت قبل

  Roblox خود را به عنوان ابزاری برای ایجاد "تجربه" تغییر نام داد تا بازی را از درگیری قانونی بین Apple و Epic دور نگه دارد ، نقشه ای که ما برای خنثی کردن این مقاله در اینجا هستیم.

  "اصطلاح" تجربه با چگونگی تکامل اصطلاحات ما برای انعکاس تحقق متاورس سازگار است "، سخنگوی Roblox ، که به طور تصادفی یک طرفدار داستان علمی است اما به The Verge اجازه نمی دهد که این امر بر شغل روزانه آنها تأثیر بگذارد.

  "Roblox یک جامعه آنلاین است که در آن مردم در دنیای مجازی کارهایی را با هم انجام می دهند و طی سالها ، ما به این جهان ها اشاره می کنیم به عنوان تجربیات ، زیرا آنها طیف گسترده ای از مکانهای چشمگیر 3D را نشان می دهند - از نمایشگرها گرفته تا کنسرتهای مجازی - که مردم می توانند با دوستان خود از آنها لذت ببرند. برگه ، اکنون آنها در زیر "کشف" قرار دارند و به آنها تجربیات گفته می شود. هر نسخه از کلمه "بازی" در وب سایت و برنامه Roblox حذف شده است ، به استثنای قابل توجهی از آدرس صفحه کشف: roblox.com/games.

  Roblox گاهی اوقات برچسب بازی های خود را به عنوان تجربه در گذشته ، و سال گذشته ، مدیر عامل روبلاکس ، دیوید باسوکی ، رابلوکس را مترو متور نامید. اما به نظر می رسد که ناگهانی و گسترده بودن تغییر در وب سایت آنها ناشی از spat حقوقی Epic Games v. Apple باشد ، که تعریف بازی ویدیویی را زیر سوال برده است.

  Epic نمی خواهد دادگاه ها Fortnite را یک بازی می نامند ، زیرا در این صورت پرونده به جای سیاست کلی برنامه آنها ، درباره سیاست بازی های App Store اپل است. اپل می خواهد Fortnite را یک بازی بنامد ، اما (خیرخواهانه) نمی خواهد Roblox را یک بازی بنامد ، زیرا در این صورت آنها باید سیاست بازی های خود را برای آن اعمال کنند (که برای Roblox بد است).

  Epic می گوید که Fortnite دقیقاً مانند Roblox یک "متورورس" است. و اگر Roblox باشد ، Fortnite ممکن است باشد. هر دو میزبان انواع فعالیت های غیر بازی و دیدارهای اجتماعی هستند. برای استفاده از مثالی که سخنگوی Roblox ارائه داده است ، هر دو آنها سکوی کنسرتهای نسبتاً بزرگی بوده اند.

  صحبت از متاورس ، ظاهراً این موردی است که در این پرونده قضایی مطرح است. وکیل اپل گفت که:

  "حماسه در مورد جهانی که اپل یک شرکت متفاوت است حدس می زند. و از این دادگاه می خواهد شرط بندی کند که آن جهان جهانی بهتر از جهانی است که ما در آن زندگی می کنیم. اینطور نیست. "

  (احتمالاً به دلیل تلفن ویندوز است.)

  رئیس بازاریابی اپل ، تریستان کاسمینکا ، به وکیل اپیک گفت که" اگر به فکر بازی یا برنامه ، بازی ها فوق العاده پویا هستند ، بازی ها یک آغاز ، یک پایان دارند ، یک چالش وجود دارد ، "به استثنای برخی از عناوین کوچک مانند Pac-Man و Minecraft. منتظر باش ، من خیلی زود صحبت کردم: "من به تجربه هایی که در روبلاکس است نگاه می کنم ، " ادامه داد ، "شبیه به تجربیاتی که در Minecraft وجود دارد. اینها نقشه هستند. اینها جهان هستند." بنابراین Minecraft isn بازی هم نیست. متوجه شدم.

  کوسمینکا اضافه کرد که اپل نشان می دهد که فکر نمی کند Roblox یک بازی است ، زیرا در فروشگاه App آن را برچسب گذاری نمی کند. با این تفاوت که اپل Roblox (و Minecraft را نیز) به عنوان بازی برچسب گذاری می کند.

  مرحله جانبی گیمفی زدایی Roblox فقط به پیچیدگی بحث حقوقی و سیاست گذاری در مورد App Store منجر می شود. سرویس های پخش بازی ، مانند Google Stadia ، اگر می خواهند در App Store ظاهر شوند ، لازم است هر بازی را به عنوان یک برنامه جداگانه ارائه دهند. رابلوکس مجبور نیست چنین کاری کند. اما اگر Stadia شروع به ارائه چند سرویس که غیر از بازی نبودند ، مانند یک برنامه مدل سازی 3D ، به عنوان مثال ، آیا می توانست همان معافیت "تجارب" از سیاست های App Store را داشته باشد؟

  اپل هر کاری انجام دهد ، به نظر می رسد Epic آنها را گوشه ای کرده است. اما این بدان معنا نیست که Epic’s در این پرونده پیروز شده است ، به این معنی است که این حکم حتی بر روی برنامه های بیشتری تأثیر می گذارد ، خواه این بازی ها ، تجربیات یا موارد دیگری را ارائه دهند.

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری