خبر

 • تک بورد - ترامپ مدیر امنیت سایبری را به دلیل خواستار انتخابات

  ترامپ مدیر امنیت سایبری را به دلیل خواستار انتخابات "" امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا "اخراج کرد
  چند ثانیه قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ کریس کربس ، مدیر آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA) پس از بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 "" امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا بود "توسط دونالد ترامپ از سمت خود برکنار شد.

  هنگام تأسیس آژانس در 16 نوامبر 2018 ، كربس از طرف ترامپ به سمت مدیر CISA منصوب شد.

  به گفته رویترز ، كربس خشم ترامپ را برای راه اندازی و راه اندازی وب سایتی دوبله كرد. " شایعه کنترل ، "که در آن کارشناسان ادعاهای تقلب در انتخابات توسط رئیس جمهور و دولت وی را رد کردند.

  گزارش شده است که کاخ سفید به ویژه از رد یک نظریه توطئه CISA که ادعا می کرد ابررایانه آژانس اطلاعاتی است ، عصبانی شده است. و برنامه ای که گویا Hammer و Scorecard نام داشت ، قادر به تغییر آرا در سطح ملی بود.

  ICYMI: در مورد ادعای دستکاری در سیستم های انتخاباتی ، 59 کارشناس امنیت انتخابات همه موافقند ، "در هر موردی که از آنها مطلع هستیم ، این ادعاها یا بی دلیل بوده اند یا از لحاظ فنی با هم انطباق ندارند. "" Protect2020 https://t.co/Oj6NciYruD

  - Chris Krebs # Protect2020 (CISAKrebs) 17 نوامبر 2020

  دیروز ، کربس در توئیتی نوشت ، طبق گفته 59 کارشناس امنیت انتخابات ، ادعاهای مربوط به انتخابات سیستم هایی که دستکاری می شوند "غیرمستند یا از نظر فنی ناسازگار هستند. "

  دیروز در جفت توئیت ، ترامپ نوشت که اظهارات اخیر کربس در مورد امنیت انتخابات 2020 "بسیار نادرست" است. "

  ... رای از ترامپ به بایدن ، رأی دادن دیرهنگام و بسیاری دیگر. بنابراین ، بلافاصله کریس خربس به عنوان مدیر آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت منصوب شد.

  - دونالد ج. ترامپ (realDonaldTrump) 18 نوامبر 2020

  "بنابراین ، کریس خربس بلافاصله لازم الاجرا است به عنوان مدیر آژانس امنیت سایبری و زیرساخت امنیت خاتمه یافت ، "ترامپ در توئیت خود نوشت.

  در پست اخیر با بازتوییت مارک همیل ، کربس اجازه داد پرچم گیک خود را با چند نقل قول از جنگ ستارگان به اهتزاز درآورد:" در دفاع دموکراسی ، انجام دهید یا انجام ندهید ، هیچ تلاشی وجود ندارد. این راه است. " این راه است. # Protect2020HamillHimself @ PedroPascal1 https://t.co/nhF4FrVqhT

  - Chris Krebs (C_C_Krebs) 18 نوامبر 2020

  بسیاری از افراد در صنعت امنیت سایبری برای دفاع از Krebs هجوم آورده اند. گرگوری کراب ، افسر ارشد امنیت اطلاعات سرویس پست ایالات متحده ، نوشت: "از دیدگاه من در جبهه های انتخاباتی ، كربز شریك بزرگی بود و شایسته تقدیر و تشویق برای كارش است."

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری