خبر

 • تک بورد - ایلان ماسک می گوید امسال بیش از 11 میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهد کرد که بیش از هر آمریکایی در تاریخ است

  ایلان ماسک می گوید امسال بیش از 11 میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهد کرد که بیش از هر آمریکایی در تاریخ است


  1 ماه قبل

  چیزی که مخالفان ایلان ماسک اغلب دوست دارند به آن اشاره کنند، مالیات نسبتا کمی است که او در گذشته پرداخت کرده است. در پاسخ، رئیس تسلا اعلام کرده است که امسال بیش از 11 میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهد کرد که بیش از هر آمریکایی در تاریخ است.

  گزارش ProPublica در ژوئن نشان داد که بسیاری از میلیاردرها مانند ماسک و جف بزوس با استفاده از ابزارهای کاملاً قانونی، مالیات فدرال کمی می پردازند. گزارش شده است که ماسک در سال 2018 از پرداخت هرگونه مالیات بر درآمد فدرال اجتناب کرد در حالی که تنها 68000 دلار در سال 2015 و 65000 دلار در سال 2017 تحویل داد. p>

  برای کسانی که نمی‌دانند، امسال بیش از 11 میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهم کرد

  ایلان ماسک (@elonmusk) 20 دسامبر 2021

  پرداخت‌های مالیاتی پایین ماسک انتقادهای زیادی را برانگیخته است و توسط آنها برجسته شده است. زمانی که او در هفته گذشته به عنوان شخصیت سال تایم انتخاب شد، بسیاری از افراد در پاسخ به این سوال، توییتی به این مضمون داشت: «برای کسانی که متعجب هستند، امسال بیش از 11 میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهم کرد.»

  CNBC هفته گذشته گزارش داد که ماسک با «بزرگ‌ترین صورت‌حساب مالیاتی تا کنون» مواجه است، که تاکنون ۷ میلیارد دلار مالیات ایالتی و فدرال پرداخت کرده است، و ۵ میلیارد دلار دیگر نیز تا اول ژانویه خواهد رسید.

  و اگر چشمان خود را باز کنید. برای 2 ثانیه، متوجه خواهید شد که من امسال بیش از هر آمریکایی در تاریخ مالیات پرداخت خواهم کرد

  - ایلان ماسک (@elonmusk) 14 دسامبر 2021

  بسیاری از میلیاردرها می‌توانند مالیات نسبتاً کمی بپردازند زیرا دولت فقط بر آنچه به عنوان درآمد تعریف می‌کند مالیات می‌گیرد، بنابراین وقتی ارزش سهامی که دارند افزایش می‌یابد، بر ثروت آنها مالیات تعلق نمی‌گیرد. . آنها می توانند در مقابل سهام وام بگیرند تا هزینه های زندگی را بپردازند. اما ماسک ماه گذشته پس از نتایج یک نظرسنجی توییتری که از او خواسته شد 10 درصد از سهام تسلا خود را بفروشد، فروش سهام خود را آغاز کرد.

  اما CNBC اشاره کرد که ماسک ممکن است سهام خود را بدون توجه به این موضوع فروخته باشد. نتیجه نظرسنجی به این دلیل است که 22.8 میلیون سهم او به عنوان گزینه سهام در سال 2012 به او تعلق گرفت، قرار است در آگوست سال آینده منقضی شود. برای استفاده از آنها، او باید مالیات بر درآمد را بر روی سود بپردازد، اما انتظار تا سال آینده احتمالاً به معنای پرداخت نرخ های مالیات بالاتر بر اساس لایحه دموکرات ها Build Back Better است.


  تگ ها:

  ایلان , ماسک , گوید , امسال , میلیارد , دلار , مالیات , پرداخت , خواهد , آمریکایی , تاریخ


  v 10
خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری