خبر

 • تک بورد - ایران پس از قطع گسترده برق ، چهار ماه ممنوعیت استخراج ارز رمزنگاری شده را صادر کرد

  ایران پس از قطع گسترده برق ، چهار ماه ممنوعیت استخراج ارز رمزنگاری شده را صادر کرد
  20 روز و 5 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ اخیراً چندین شهر در ایران با خاموشی برنامه ریزی نشده برق مواجه شده اند که به گفته حسن روحانی رئیس جمهور این کشور به دلیل خشکسالی تولید برق آبی در کشور رخ داده است. برای رفع شکاف بین عرضه و تقاضای انرژی که معمولاً در فصل تابستان افزایش می یابد ، کلیه عملیات استخراج ارز رمزنگاری شده ثبت شده (و ثبت نشده) در این کشور تا 22 سپتامبر 2021 ممنوع است.

  در میان چندین بحث و جدال پیرامون استخراج ارزهای رمزپایه ، مسئله مصرف انرژی و تأثیرات زیست محیطی آن وجود دارد. اخیراً دیدیم که نیویورک به دنبال ممنوعیت 3 ساله استخراج رمزنگاری است ، اما به نظر می رسد این مشکل برای ایران بسیار جدی تر است. این کشور پس از مواجهه مکرر با خاموشی برق در چندین شهر بزرگ ، اکنون این فعالیت را به مدت 4 ماه منع کرده است.

  ترکیبی از گرمای شدید تابستان ، خشکسالی و تقاضا برای خنک شدن بیشتر ، برق آبی ایران را به وجود آورده است. نسل تحت فشار ، که اکنون کشور به دنبال جلوگیری از آن است تا با ممنوعیت موقت سکوهای رمزنگاری شده تشنه قدرت.

  شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Elliptic تخمین می زند که حدود 4.5 درصد از کل استخراج بیت کوین در ایران انجام می شود ، برای تقویت اقتصاد تحریم شده توسط ایالات متحده با دارایی های رمزنگاری شده و درآمد سالانه تا یک میلیارد دلار. این کشور رسماً رمزنگاری را به رسمیت می شناسد و رژیم صدور مجوز را در اختیار دارد که به معدنچیان اجازه می دهد تعرفه های بالاتری برای برق بپردازند و بیت کوین استخراج شده خود را به بانک مرکزی ایران بفروشند.

   https://techbord.com ایران چهار ماه ممنوعیت استخراج ارز رمزنگاری شده را به دنبال قطع گسترده برق صادر کرد

  گفته می شود مقامات ایرانی حدود 45000 دستگاه غیرقانونی ASIC را در این کشور مصادره کردند ژانویه امسال

  با این حال ، طبق گفته رئیس جمهور حسن روحانی ، اکثریت 85 درصدی هنوز مجوز ندارد ، وی گفت که وی بین شش تا هفت برابر بیشتر از امکانات دارای مجوز انرژی مصرف می کند و هر کدام تا 2000 مگاوات انرژی مصرف می کند در مقایسه با 300 مگاوات استفاده شده توسط عملیات قانونی. وی به شوخی در جلسه کابینه تلویزیونی گفت: "اکنون همه افراد معدنچی در اطراف مشغول کار هستند و در حال تولید بیت کوین هستند".

  منتقدان رمزنگاری را به عنوان محرک اصلی این قطع برق رد می کنند ، بر اساس تحقیقات داخلی قانونگذاران ، کمتر از یک درصد کل برق تولیدی ایران است. در عوض ، آنها به زیرساخت های نیروگاهی در کشور و کمبود بودجه اشاره می کنند تا دلیل خاموشی ها باشد.

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری