خبر

 • تک بورد - اولین مأموریت فضایی برای تمیز کردن ناخواسته های مداری از یک پنجه غول پیکر استفاده می کند

  اولین مأموریت فضایی برای تمیز کردن ناخواسته های مداری از یک پنجه غول پیکر استفاده می کند
  چند ثانیه قبل

  چرا مهم است: بقایای فضایی (یا ناخواسته) به دلیل نگرانی فزاینده دانشمندان برای هر سال صدها ماهواره جدید به مدار زمین پرتاب شده و آن را تا جایی جمع می کند که هزاران فضاپیمای فعال اکنون در معرض خطر برخورد با ماهواره ها و آوارهای مرده. تجهیزات از کار افتاده فضایی نه تنها تهدیدی برای سیستم های ماهواره ای موجود است بلکه چشم انداز اکتشاف و مطالعات آینده را نیز تهدید می کند. سال گذشته ، آژانس فضایی اروپا

  آژانس فضایی اروپا قراردادی 86 میلیون یورویی با پروژه ClearSpace-1 ، ClearSpace ، با ClearSpace امضا کرده است. اولین مأموریت در نوع خود نه تنها از نظر آنچه برای دستیابی به آن هدف جدید است ، بلکه نمایانگر تغییر استراتژی برای ESA است که یک شرکت خصوصی را برای طراحی و مهندسی فضاپیمای خود و برنامه خود انتخاب کرده است. اجرا.

  علاوه بر سوئیس ، هفت کشور دیگر در حال کار بر روی این پروژه هستند ، از جمله جمهوری چک ، آلمان ، لهستان ، پرتغال ، رومانی ، سوئد و انگلیس. همچنین از طرف مایکروسافت پشتیبانی شده است ، که در ژوئن سال جاری به استارتاپ سوئیس عضویت در برنامه کارآفرینی اجتماعی جهانی خود را اعطا کرد. = "https://techbord.com اولین مأموریت فضایی برای پاکسازی ناخواسته مداری از یک پنجه غول پیکر استفاده خواهد کرد ">

  پیش بینی می شود در سال 2025 پرتاب شود ، ClearSpace برای طراحی ماهواره مهلت مارس 2021 دارد. و برنامه ریزی ماموریت و از زمان انتخاب توسط ESA ، نیروی کار اولیه خود را از پنج نفر به بیش از بیست نفر افزایش داده است. این شرکت می گوید که از فناوری بازوی رباتیک توسعه یافته ESA برای دستگاهی مانند پنجه استفاده خواهد کرد که هدف آن وسپا (آداپتور ثانویه بار وگا) ، پس مانده از پرتاب ماهواره وگا در اروپا در سال 2013 است. پس از گرفتن آن ، پنجه سپس دوباره وارد جو زمین شوید که گرمای ناشی از فشرده سازی و کشیدن باعث مراقبت از بقیه خواهد شد ، پنجه و قربانی آن را می سوزاند.

  البته ، یک مأموریت پاکسازی واحد از همه آوارها مراقبت نخواهد کرد و 3000 ~ ماهواره مرده در مدار ، به همین دلیل استارتاپ سوئیس مشتاقانه منتظر تاسیس خود به عنوان یک تجارت بلند مدت حذف ناخواسته در این فضا است. با شروع پروژه های تجاری دیگر مانند گردشگری و Starlink ، انتظار می رود چنین ماموریت هایی در آینده نیز بیشتر شود.

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری