خبر

 • تک بورد - Trend Micro چندین اشکال امنیتی در نسخه Android ShareIt پیدا کرده است

  Trend Micro چندین اشکال امنیتی در نسخه Android ShareIt پیدا کرده است
  23 روز و 23 ساعت قبل

  سهولت به اشتراک گذاری پرونده ها بین همه دستگاه های شما ممکن است برخی از خطرات امنیتی ناخواسته را به همراه داشته باشد ، به خصوص اگر برای این کار از یکی از برنامه های محبوب در Google Play Store استفاده می کنید. به طور خاص ، ShareIt دارای نقایص بسیاری است که می تواند به راحتی مورد استفاده قرار گیرد تا داده های شما را سرقت کند یا برنامه های ناخواسته را بر روی دستگاه Android خود نصب کند.

  بدافزار اندروید برای طرفداران سیستم عامل تلفن همراه Google چیز جدیدی نیست ، اما مجموعه آسیب پذیری های تازه کشف شده در یک برنامه معروف به نام ShareIt به همان اندازه نگران کننده است. طبق گزارش Trend Micro ، برای استخراج اطلاعات حساس کاربر و همچنین اجرای کد دلخواه با استفاده از مجوزهای برنامه می توان از این نقص ها سو استفاده کرد.

  برای کسانی که این کار را نمی کنید بدانید ، Lenovo در ابتدا ShareIt را به عنوان راهی برای کاربران برای به اشتراک گذاشتن آسان فایلها بین دستگاههای متصل به اینترنت توسعه داده است. در حال حاضر ، توسط Smart Media 4U Technology ، یک شرکت نرم افزاری مستقر در سنگاپور ، در حال توسعه است. براساس App Annie ، بیش از 1.8 میلیارد بارگیری در سراسر جهان از طریق چندین سیستم عامل دارد که فقط یک میلیارد فقط در فروشگاه Play است.

  https://techbord.com Trend Micro چندین نقص امنیتی را در نسخه Android ShareIt پیدا کرد

  محققان امنیتی خاطرنشان کردند که یکی از این اشکالات ناشی از تسهیل برنامه برای انتقال قابلیت انتقال پرونده است. ، با استفاده از م Fileلفه FileProvider آندروید. علاوه بر این ، برنامه درخواست دسترسی به کل فضای ذخیره سازی و همچنین موارد غیرمرتبط مانند دوربین ، میکروفون و مکان دستگاه شما را دارد.

  علاوه بر این ، ShareIt دارای پیوندهای عمیق قابل کشف با استفاده از URL هایی است که منجر می شود به قابلیت های خاصی مانند بارگیری و نصب فایل های APK ، ایجاد حساب ها و تنظیم گذرواژه ها ، که به راحتی توسط یک بازیگر مخرب برای اجرای کد از راه دور قابل استفاده است. این برنامه همچنین از طریق HTTPS ترافیک را مجبور نمی کند ، که این امر باعث می شود روش های حمله بیشتری داشته باشید.

  Trend Micro این آسیب پذیری ها را به توسعه دهندگان برنامه گزارش داد ، اما پس از سه ماه هیچ پاسخی دریافت نکرد. محققان همچنین به کاربران توصیه می کنند برنامه را حذف نصب کنند ، اما اگر دستگاه های شما به یک شبکه Wi-Fi متصل باشند می توانید از برنامه مدیریت پرونده خود Google نیز استفاده کنید تا تقریباً همان قابلیت اشتراک فایل را بدست آورید.

خبرهای دیگر از نرم افزار