خبر

 • تک بورد - Microsoft Windows 365 رایانه شما را به فضای ابری منتقل می کند

  Microsoft Windows 365 رایانه شما را به فضای ابری منتقل می کند
  14 روز و 14 ساعت قبل

  ایده محاسبه از طریق ابر از طریق همه گیری به قدری عادی شده است که عملا دیگر هیچ کس به آن فکر نمی کند. مجموعه های برنامه مانند Office 365 ، Microsoft 365 و Google Workspace ، ابزارهای ارتباطی مانند Zoom ، Teams و Webex و حتی خدمات ذخیره سازی پرونده مانند OneDrive ، DropBox یا Google Drive همه بخشی از چگونگی انجام کارها در این روزها هستند.

  برای اکثر ما ، سیستم عاملی که از طریق آن از این برنامه ها استفاده می کنیم و به پرونده های خود دسترسی پیدا می کنیم معمولاً از طریق دستگاه سرویس گیرنده ارائه می شود: Windows 10 یا MacOS در رایانه های شخصی ، iOS یا Android در تلفن های هوشمند و تبلت ها و غیره

  با راه اندازی جدیدترین سرویس ابری مایکروسافت - لقب Windows 365 - اما مایکروسافت اکنون سیستم عامل ویندوز و تجربه کامل رایانه را از زیرساخت ابر Azure مایکروسافت به هر نوع دستگاه محاسباتی متصل پخش می کند ، از تلفن هوشمند تا رایانه شخصی ، با اجرای هر سیستم عامل اصلی. از این رو ، Cloud PC.

  https://techbord.com Microsoft Windows 365 رایانه شما را به ابر منتقل می کند

  حقیقت گفته شود ، این مفهوم دقیقاً جدید نیست - در واقع ، دور از آن است. چندین دهه تغییرات زیادی در زمینه ارائه تجربه "دسک تاپ" از منابع محاسبات قدرتمند از راه دور وجود داشته است که قدمت آنها به شبکه های اصلی و پایانه ها ، از طریق کلاینت های کوچک و سرورهای مرتبط با آن ، به دسک تاپ های مجازی تحویل داده شده از طریق ابر از طریق ابزارهایی مانند فضای کاری Citrix است.

  در واقع ، ویندوز 365 اساساً نسخه ساده ارائه شده Microsoft Azure Virtual Desktop (که ادامه خواهد یافت) است. Win365 برای آنچه شرکت به عنوان 80٪ سازمانی که به خدمات مجازی سازی دسک تاپ علاقه مند هستند اما فاقد پرسنل با مهارتهای بسیار خاص لازم برای اجرای محیطهای پیچیده VDI هستند ، طراحی شده است.

  یکی دیگر از نکات مهم دیگر توضیح این است که مفهوم کنونی مایکروسافت از رایانه ابری یک دستگاه فیزیکی نیست - هرچند که احتمالاً در آینده وجود خواهد داشت - بلکه یک تجربه رایانه ای ارائه شده توسط ابر است. مفهوم "رایانه ابری" سالهاست که توسط سازندگان رایانه های شخصی و تراشه ها گسترده شده است. سرانجام ممکن است ما شاهد طراحی های سخت افزاری آینده باشیم که برای تجربه دسکتاپ ابر ارائه شده توسط ویندوز 365 بهینه شده اند ، اما نه با راه اندازی اولیه.

   https://techbord.com Microsoft Windows 365 رایانه شما را به فضای ابری انتقال می دهد

  Windows 365 تجربه کاملی از Microsoft Windows - شامل برنامه های شخصی ، داده ها و تنظیمات - را از طریق ابر به هر دستگاهی با اتصال اینترنت. آنچه که ویندوز 365 ارائه می دهد روشی است که به راحتی قابل تنظیم و انعطاف پذیر است و به افرادی که در مشاغل ، مدارس و سازمان های دیگر کار می کنند اجازه می دهد تا یک تجربه ثابت ویندوز را در هر دستگاهی که به آن دسترسی دارند ، اجرا کنند - حتی یک رایانه معمولی ویندوز.

  مفهوم اصلی این است که این سازمان ها می توانند محیط های دسکتاپ ویندوز 10 (یا ویندوز 11 را بعد از اینکه در اواخر سال در دسترس قرار گرفت) به صورت استاندارد ایجاد کنند ، همراه با برنامه های لازم ، تنظیمات ، پروتکل های امنیتی ، و دسترسی به پرونده مورد نیاز است ، و سپس این محیط های استاندارد را برای هر گروه از کارگران مورد نظر برای هر بازه زمانی مورد نظر در دسترس قرار دهید.

  بر خلاف راه حل های قبلی مبتنی بر دسک تاپ ، با این حال ، ویندوز 365 روند پیکربندی این موارد را حفظ می کند دسکتاپ های رایانه های ابری ساده ، با محدود کردن گزینه ها به چند گزینه اصلی. افرادی که نیاز به دسترسی به این منابع دارند می توانند یک برنامه ساده را روی هر دستگاهی که در دسترس دارند راه اندازی کنند و به دسک تاپ ویندوز تحویل داده شده توسط ابر دسترسی پیدا کنند. اگر آنها به دستگاه دیگری روی بیاورند یا از مکان دیگری شروع به کار کنند ، تجربه - تا پس زمینه ، پنجره های باز و غیره - ثابت باقی می ماند.

  برای سازمان هایی که کارگران فصلی دارند ، شرایط مبتنی بر پروژه و غیره ، بدیهی است که این یک راه حل ایده آل است ، زیرا به این سازمان ها اجازه می دهد دسترسی به برنامه ها ، پرونده های اشتراکی و غیره را بر اساس نیاز فعال و خاموش کنند.

  حتی مشاغلی که این نوع را ندارند کارمندان نیمه وقت می توانند از طریق مواردی مانند اجازه دادن به کارمندان برای استفاده از وسایل شخصی برای دسترسی به منابع کاری خود به روشی امن و جدا ، از مزایای آن بهره مند شوند. علاوه بر این ، گزینه هایی وجود دارد که اساساً کامپیوترهای "فوق العاده قدرتمند" را از راه دور برای کارگرانی که برای برنامه های طلبکارانه مانند مدل سازی سه بعدی ، طراحی گرافیک ، کدگذاری و غیره به آنها نیاز دارند ، ارائه دهید.

  با دسترسی اساسی به فضای ابری بیشتر منابع محاسباتی مبتنی بر (از طریق کنسول ساده Endpoint Manager که مایکروسافت به عنوان بخشی از پیشنهاد Win365 دسترسی مدیر به آن را فراهم می کند) ، برخی از کاربران می توانند به قدرت محاسباتی بیشتری نسبت به آنچه که حتی از پیکربندی شده ترین رایانه محلی می توانند بدست آورند ، دسترسی پیدا کنند. در واقع ، مایکروسافت آنچه را که آنها یک سرویس دیده بان جدید می نامند اضافه کرده است که به طور مداوم عملکرد همه سیستم های متصل به ویندوز 365 را کنترل می کند و می تواند ابزارها و پیشنهادهایی را در مورد رفع مشکلات احتمالی ارائه دهد.

  علیرغم این موارد اطمینان ، پیشکسوتان فن آوری های قبلی VDI ممکن است نگرانی های مربوط به عملکرد را ایجاد کنند ، زیرا مطمئناً کارمندان زیادی بوده اند که در گذشته از طریق راه حل های دسکتاپ مجازی با تنظیمات ضعیف ، آهسته و دردناک رنج می برده اند. به منظور حل این مسئله ، مایکروسافت گفت که یکی دیگر از تغییرات اساسی که با ویندوز 365 انجام می دهد اساساً "گسترش لوله" بین دستگاه مشتری و منابع محاسباتی مبتنی بر ابر است.

  بدیهی است که سرعت ، کیفیت و ثبات هر اتصال باند پهن بین یک دستگاه داده شده و اینترنت احتمالاً تأثیر عمیق تری بر عملکرد خواهد داشت ، اما مایکروسافت ادعا کرد که اتصال مشتری به ابر را برای ویندوز 365 بهینه کرده است تا از کیفیت بالا اطمینان حاصل کند تجربه.

  این شرکت همچنین چندین مورد مهم امنیتی را ایجاد کرده است ، از جمله تعدادی از تنظیمات پایه ساده که از ابزارهایی مانند Microsoft Defender استفاده می کنند. علاوه بر این ، این شرکت ادعا می کند که سیاست های امنیتی آن در حدود اعتماد صفر و اصول دسترسی کم امتیاز ساخته شده است ، در حالی که پشتیبانی از احراز هویت چند عاملی را از طریق Azure Active Directory (AD) نیز ارائه می دهد. از منظر مدیریت دستگاه ، کنسول مدیریت شده Endpoint Manager به شما امکان می دهد رایانه های Cloud و رایانه های شخصی به صورت شهودی در کنار یکدیگر مدیریت شوند ، حتی برای مشاغل کوچک با منابع IT محدود نیز قابل دسترسی است.

  با توجه به استفاده روز افزون از سایر خدمات محاسباتی مبتنی بر ابر - مانند OneDrive اختصاصی مایکروسافت - مطمئناً اکنون برای کارگران آسان تر از گذشته در استفاده از پیچیدگی های احتمالی محیط های کار ترکیبی است. هنوز هم ، برای بسیاری از سازمان ها ، این نوع توانایی ها به سادگی کافی نیستند و نیاز به یک سرویس حتی انعطاف پذیرتر و گسترده تر مانند ویندوز 365 کاملاً منطقی است.

  مجازی ارائه شده توسط ابر ثابت شده است که دسک تاپ ها ابزاری بسیار مثر برای بسیاری از سازمانهای پیشرفته فناوری اطلاعات در سراسر همه گیر هستند. به نظر می رسد هنگام ورود به دنیای جدید کارهای ترکیبی ، آنها نقطه شروع قدرتمندی باشند. عوارض قبلی قطعاً استفاده از سیستم های دسک تاپ مجازی را تاکنون محدود کرده است ، بنابراین خوب است که مایکروسافت با ویندوز 365 این مدل های محاسباتی مبتنی بر Cloud PC را برای مخاطبان بیشتری به ارمغان بیاورد.

  باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

خبرهای دیگر از نرم افزار