خبر

 • تک بورد - iOS 16 به شما امکان می‌دهد پیام‌های ارسالی را با برخی محدودیت‌ها لغو ارسال و ویرایش کنید

  iOS 16 به شما امکان می‌دهد پیام‌های ارسالی را با برخی محدودیت‌ها لغو ارسال و ویرایش کنید


  16 روز و 12 ساعت قبل

  اوه دوباره انجامش دادم. ارسال تصادفی پیامک به شخص نامناسب حداقل می تواند آزاردهنده و در بدترین حالت خجالت آور یا پایان دهنده رابطه باشد. بسیاری از برنامه‌های پیامک در حال حاضر دارای ویژگی برای لغو یک پیام اشتباه هستند. این قابلیت در نهایت به پیام‌های اپل (که قبلا iMessage نامیده می‌شد) در نسخه‌های آتی iOS 16، iPadOS 16 و macOS Ventura آمده است.

  جدیدترین نسخه بتای iOS 16 دارای قابلیتی در پیام‌ها است که به کاربران امکان می‌دهد پیام‌های ارسالی را لغو یا ویرایش کنند. در مواردی که به طور تصادفی پیامکی را برای مادرتان ارسال می‌کنید و در موقعیت‌های دیگری که نمی‌خواهید با پاسخ دادن به «ببخشید» احساس حماقت کنید، مفید باشد. ."

  متأسفانه، این ویژگی تنها در صورتی کار می کند که گیرنده به روزترین سیستم عامل Apple را نیز اجرا کند. بنابراین هیچ پیامی برای کاربران اندروید یا افرادی که iPhone، iPad یا Mac قدیمی‌تر دارند، لغو نمی‌شود. این ویژگی چند محدودیت دیگر نیز دارد.

  برنامه پیام‌ها دو دقیقه به شما فرصت می‌دهد تا متنی را حذف کنید. طبق گفته آزمایش‌کنندگان بتا که با 9to5Mac صحبت می‌کردند، نسخه‌های بتای قبلی به کاربران 15 دقیقه فرصت می‌دادند تا یک پیام را لغو کنند. همان پنجره 15 دقیقه ای برای ویرایش ها باقی می ماند. با این حال، به جای ویرایش نامحدود، اکنون کاربران فقط می توانند یک پیام را پنج بار ویرایش کنند.

  اگرچه اپل در مورد این تغییرات نظری نداده است، اما احتمالاً به انتقاداتی مربوط می شود که طرفداران قربانی می گویند که زمان حذف بیش از حد مجاز است. و ویرایش نامحدود به شکارچیان و شکارچیان فرصت بیشتری می‌دهد تا شواهد آزار و اذیت خود را تغییر دهند.

  اپل در #WWDC22 اعلام کرد iOS 16 «سه مورد از بیشترین درخواست‌ها» را در پیام‌ها تغییر خواهد داد: * هر پیامی را ویرایش کنید. شما همین الان ارسال کردید * واگرد ارسال برای فراخوانی فوری متون * علامت گذاری هر رشته به عنوان خوانده نشده pic.twitter.com/pHtPN6hTUP

  — The Recount (@therecount) 6 ژوئن 2022

  محدودیت دیگر این است که هر گونه ویرایش انجام شده در پیام توسط گیرنده قابل مشاهده است. به این ترتیب، یک خزنده نمی تواند پیامکی بفرستد که «من می خواهم تو را بکشم»، سپس 10 دقیقه بعد آن را به «روز خوبی داشته باشید» بدون اینکه اثری از حمله به جا بگذارد، تغییر دهید.

  کنترل‌های ویژگی‌های پیام‌های جدید به‌طور منطقی بصری و ساده هستند.

  برای لغو ارسال یک متن، روی پیامی که می‌خواهید حذف کنید، فشار طولانی دهید. در منوی متنی به دست آمده، روی "لغو ارسال" ضربه بزنید و از تاریخچه پیام شما و گیرنده ناپدید می شود. گزینه واگرد پس از گذشت دو دقیقه از منو ناپدید می شود.

  برای ویرایش پیام، فشار طولانی را با ضربه زدن روی "Edit" در منوی زمینه دنبال کنید. تغییرات را انجام دهید، سپس روی نماد علامت در سمت راست پیام ضربه بزنید. اگر تصمیم دارید ویرایش را انجام ندهید، روی نماد x در سمت چپ ضربه بزنید. پس از پانزده دقیقه یا پنجمین ویرایش، این گزینه از منو محو می‌شود.

  متن ویرایش شده در تاریخچه چت شما و گیرنده با نماد کوچک "نمایش ویرایش‌ها" در زیر نشان داده می‌شود. پیام با ضربه زدن روی آن یادداشت، ویرایش‌های قبلی به ترتیب زمانی نمایش داده می‌شود و تا آخرین ویرایش‌ها خوانده می‌شود. نسخه نهایی با رنگ آبی iMessage معمولی نمایش داده می شود و تغییرات قدیمی تر آبی روشن خواهند بود. هر یک از کاربران می‌توانند ویرایش‌ها را با ضربه زدن دوباره روی نماد، که اکنون به عنوان "پنهان کردن ویرایش‌ها" خوانده می‌شود، جمع‌آوری کند.

  جدیدترین سیستم‌عامل‌های اپل در تمام پلتفرم‌هایش باید در پاییز امسال و با رونمایی از آن منتشر شوند. جدیدترین آیفون ها، آیپدها و مک ها. اگر برای دریافت نسخه بتا ثبت نام می کنید، اکنون می توانید آن را امتحان کنید، اما اگر مخاطبی ندارید که نسخه بتا را نیز داشته باشد، انتظار نداشته باشید که به درستی کار کند.


  تگ ها:

  امکان , می‌دهد , پیام‌ , ارسالی , برخی , محدودیت‌ها , ارسال , ویرایش , کنید


  v 14
خبرهای دیگر از نرم افزار