خبر

 • تک بورد - Huawei HarmonyOS 2.0 یک کلون اندروید 10 با پنهان کاری ضعیف است

  Huawei HarmonyOS 2.0 یک کلون اندروید 10 با پنهان کاری ضعیف است
  7 روز و 9 ساعت قبل

  جای تعجب ندارد: Huawei بار دیگر از چیزی کپی می کند و آن را از آن خود می داند ، زیرا این شرکت به دلیل تلاش های جاسوسی شرکتی تهاجمی اش بدنام است. در مورد اندروید ، با توجه به کد منبع باز بودن سیستم عامل ، این یک امر ساده تر است. Huawei می تواند HarmonyOS را یک خلاقیت اصلی بخواند ، همان چیزی است که آنها می خواهند ، اما در واقع یک فورک اندروید با مارک جدید است.

  دو سال پیش ، Huawei با اطمینان توضیح داد که در صورت مسدود کردن همکاری ایالات متحده با Google ، آماده است از Android در تلفن ها و رایانه های لوحی خود منصرف شود. در آن زمان ، غول فناوری چینی به احتمال وجود یک سیستم عامل جایگزین کاملاً داخلی و توانایی پشتیبانی از برنامه های مشابهی که مشتریان از Android در فروشگاه Play از آن لذت می برند ، اشاره کرد.

  پیمایش در جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده قطعاً آسیب خود را از Huawei و توانایی تهیه نرم افزار برای دستگاه های خود متحمل شده اند ، که این شرکت را مجبور کرده است پول را در جایی که دهان خود است قرار دهد. با این حال ، معلوم شد که این شرکت به سادگی نسخه قدیمی Android را کپی می کند و Emotion UI (EMUI) خود را به بالای آن می زند.

  رون آمادئو از Ars Technica دست خود را بر روی سیستم عامل Harmony OS 2.0 گرفت. SDK و قادر به شبیه سازی دستگاه "از راه دور" بود که نیاز به ارسال اسکن گذرنامه ، کارت شناسایی ، گواهینامه رانندگی و کارت بانکی وی و همچنین گذراندن دو روز داشت. بررسی پس زمینه (بله!). این مسأله از نظر هوآوی بیش از حد بود ، اما پس از انتظار از طریق مصیبت بوروکراتیک ، امتیاز اجتماعی آمادئو به اندازه کافی بالا بود تا به او امتیاز فوق العاده غواصی عمیق در سیستم عامل "جدید" تلفن همراه هواوی را بدهد. سیستم.

  فراخوانی این چنگال اندروید امری بیش از حد است ، زیرا Amadeo در واقع هیچ تفاوتی بین سیستم عامل هارمونی (با نام مستعار سیستم عامل Hongmeng در چین) و اندروید 10 گوگل پیدا نکرد. این فقط اندروید است 10 با پوسته EMUI ، دقیقاً همان چیزی است که Huawei با جدیدترین گوشی هوشمند خود ارسال کرده است. صفحه "درباره " هیچ اشاره ای به Android ندارد ، اما با مشاهده برنامه های باز ، به راحتی می توانید اجزای Android را که نمایش را اجرا می کنند متوجه شوید. یکی دیگر از مطالب مرده این واقعیت است که HarmonyOS به عنوان "نسخه 10 "

  https://techbord ارائه شده است. com Huawei HarmonyOS 2.0 یک کلون اندروید 10 ضعیف استتار شده است

  تصویر: Ars Technica

  هنوز هم ، لازم نیست همه اینها را مرور کنید تا متوجه شوید Huawei به سادگی از Android استفاده می کنید و آن را چیز دیگری می خوانید. مستندات Harmony OS به صورت آنلاین در دسترس است تا هر کسی بتواند نگاهی بیندازد ، اما مگر اینکه بتوانید زبان مبهم و توصیف شگفت انگیز ویژگی های استاندارد Android (و iOS) را تحمل کنید ، خواندن آن ارزش ندارد حتی برای توسعه دهندگان واقعی.

  در اسناد و مدارک ، Huawei از یک قالب برنامه جدید که فقط یک پرونده .apk با پسوند ". hap " است ، مخفف است و مخفف "Harmony OS Ability Package " است. ". ساخت بسته ". hap " همان روشی است که برای ساخت برنامه با هدف Android API سطح 29 - به عبارت دیگر Android 10. Android SD Huawei یک کپی کربن از Android Studio SDK Google است ، اما شرکت مراقب بود در هیچ بخشی از اسناد به آن اشاره نکند.

خبرهای دیگر از نرم افزار