خبر

 • تک بورد - AMD FSR 2.0 به مناسبت یکسالگی منبع باز می شود

  AMD FSR 2.0 به مناسبت یکسالگی منبع باز می شود


  7 روز و 15 ساعت قبل

  TL;DR: به مناسبت اولین سالگرد خود، AMD FSR 2.0 را برای همه توسعه دهندگانی که می خواهند از فناوری ارتقاء تصویر این شرکت استفاده کنند، منتشر کرده است. این می‌تواند تعداد بازی‌هایی را که از آن پشتیبانی می‌کنند بسیار افزایش دهد، برخلاف رقیب نسبتا انحصاری اما گسترده‌تر پشتیبانی‌شده Nvidia، DLSS.

  AMD از عرضه منبع باز FidelityFX Super Resolution 2.0 در این هفته خبر داد. توسعه‌دهندگان هم‌اکنون می‌توانند آن را از GPUOpen دانلود کرده و شروع به کار برای گنجاندن آن در بازی‌های فعلی و آینده کنند. AMD همچنین قصد دارد به زودی افزونه های Unreal Engine 4 و 5 را برای FSR منتشر کند تا به بسیاری از توسعه دهندگانی که از این موتورها استفاده می کنند کمک کند. علاوه بر این، توسعه دهندگان Xbox اکنون به FSR 2.0 نیز دسترسی دارند.

  از زمان عرضه آن در ماه مارس (FSR 1.0 در ژوئن گذشته منتشر شد)، FSR 2.0 از ارتقای مقیاس زمانی برای بهبود کیفیت تصویر و در عین حال صرفه جویی در اسب بخار استفاده کرده است که هزینه بالایی را به همراه دارد. ویژگی هایی مانند ردیابی پرتو و وضوح خروجی 4K برای کارت های گرافیک بیشتر قابل دستیابی است. بازی‌های قابل‌توجهی که در حال حاضر از آن پشتیبانی می‌کنند عبارتند از God of War، Deathloop و Farming Simulator 22. بازی‌های آینده مانند Forspoken و The Callisto Protocol در زمان راه‌اندازی شامل FSR 2.0 می‌شوند.

  https://techbord.com AMD FSR 2.0 در <b>یکسالگی</b> <b>منبع</b> باز می شود

  تست‌ها نشان می‌دهد که DLSS مبتنی بر یادگیری ماشینی Nvidia تا حدودی مؤثرتر از FSR است، به خصوص در وضوح‌های پایین‌تر، اما این منبع باز نیست و فقط از دو نسل اخیر GeForce RTX پشتیبانی می کند. در همین حال، FSR علاوه بر کارت‌های AMD، از سخت‌افزارهای قدیمی‌تر انویدیا پشتیبانی می‌کند.

  حتی اگر DLSS به هسته‌های تانسور اختصاصی Nvidia نیاز داشته باشد، برخی از شرکت درخواست کرده‌اند (یا حتی تهدید کرده‌اند) تا راه‌حل را منبع باز بسازد. هکرها به برخی از داده های حساس Nvidia دسترسی پیدا کردند و کد منبع DLSS را در مارس گذشته فاش کردند.

  اینتل همچنین در حال آماده شدن برای رقابت با AMD و Nvidia با ارتقاء دهنده یادگیری ماشین خود به نام XeSS است. هر زمان که کارت‌های گرافیک Arc Alchemist اینتل به طور گسترده در دسترس قرار می‌گیرند، این به کیفیت تصویر و عملکرد بازی‌هایی مانند Death Stranding، Ghostwire: Tokyo و Hitman III کمک می‌کند.


  تگ ها:

  مناسبت , یکسالگی , منبع


  v 5
خبرهای دیگر از نرم افزار