AMD به طور رسمی باگ نادر درایور مشکوک به خراب کردن نصب‌های ویندوز را برطرف می‌کند

کاربران کارت گرافیک AMD از اواسط فوریه مواردی را گزارش کرده اند که نصب درایورها به طور کامل نصب ویندوز آنها را مختل می کند. علیرغم انتشار گزارش ها در چندین رسانه اجتماعی و انجمن ها، هیچ بیانیه رسمی در مورد این موضوع هرگز ارائه نشد. AMD اکنون پا پیش گذاشته و اعتراف کرده است که توانسته است این مشکل را بازتولید کند و گزینه "بازنشانی کارخانه" بسته درایور آدرنالین را به عنوان مشکل اصلی شناسایی کرده است

این مشکل که در ابتدا در اوایل سال جاری گزارش شده بود، مشکوک به یک اشکال در بسته درایور اخیر Adrenalin 23.2.1 بود. کاربران AMD که به اندازه کافی برای مواجه شدن با این مشکل متأسف بودند، سعی می کردند درایورها را نصب کنند، اما پس از راه اندازی مجدد با خطای درایو بوت غیرقابل دسترسی مواجه شدند. پس از برخورد، کاربران آسیب‌دیده دو انتخاب داشتند: تلاش برای بازگردانی به نقطه بازیابی قبلی، یا نصب مجدد کامل ویندوز.

براد چاکوس، ویرایشگر PCWorld، این مشکل را بررسی کرده و از نزدیک با AMD برای شناسایی و حل آن کار می‌کند. در مقاله‌ای اخیر، Chacos گزارش داد که AMD رسماً این مشکل را تأیید کرد و نقصی را کشف کرد که می‌تواند منجر به سناریوی راه‌اندازی غیرقابل دسترس هنگام استفاده از گزینه "بازنشانی کارخانه" نرم‌افزار در هنگام نصب درایور شود.

"ما مشکلی را بازتولید کرده‌ایم که می‌تواند در تعداد بسیار کمی از موارد در صورت بروز به‌روزرسانی رایانه شخصی در حین نصب نرم‌افزار AMD: Adrenalin Edition رخ دهد، و ما فعالانه در حال بررسی هستیم. به کاربران توصیه می‌کنیم از تمام سیستم اطمینان حاصل کنند. به‌روزرسانی‌ها قبل از نصب درایور اعمال می‌شوند یا متوقف می‌شوند و گزینه "بازنشانی کارخانه" در طول فرآیند نصب درایور AMD برداشته شده است. ما متعهد هستیم که مشکلات را در سریع‌ترین زمان ممکن و قوی حل کنیم. کاربران را تشویق کنید تا مشکلات مربوط به نرم‌افزار AMD: Adrenalin Edition را از طریق ابزار گزارش اشکال ارسال کنند."

طبق مقاله، AMD به طور فعال در حال بررسی این مشکل است که بسیار نادر است و بازتولید آن سخت است. . صرف نظر از اینکه چقدر نادر است، احتمال نصب سیستم عامل نادرست و از دست دادن داده ها هرگز یک احتمال امیدوارکننده نیست. خوشبختانه، یک راه حل بسیار آسان وجود دارد: به سادگی کادر "بازنشانی کارخانه" را در طول فرآیند نصب آدرنالین علامت نزنید.

https://techbord.com AMD به طور رسمی باگ نادر درایور مشکوک به خرابی نصب‌های ویندوز را برطرف می‌کند

در حالی که بسیاری از کاربران ممکن است هرگز کادر ویژگی را علامت نزنند، تعدادی هستند که از آن برای پاک کردن قدیمی استفاده می کنند داده ها و اطمینان از نصب درایور تمیز. همه کاربران باید هنگام استفاده از ویژگی "بازنشانی کارخانه" احتیاط کنند تا زمانی که یک اصلاح اجرا شود. کسانی که از آن برای نصب تمیز و پاک کردن فایل‌های درایور قدیمی استفاده می‌کنند، می‌توانند به یکی دیگر از ابزارهای معروف حذف درایور گرافیکی، Display Driver Uninstalller (DDU) برگردند. این برنامه برای ویندوز 7 تا ویندوز 11 در دسترس است و می توان از آن برای حذف تمام ردپای درایورهای گرافیکی AMD، Nvidia یا Intel استفاده کرد.

این اشکال بسیار نادر است و بسیاری از کاربران (از جمله خود من) با آن مواجه هستند. آخرین بسته های درایور را با استفاده از قابلیت rest بدون مشکل نصب کرد. این بدان معنا نیست که وجود ندارد، و اطمینان از اینکه تیک کادر "بازنشانی کارخانه" را بردارید، یک مرحله بسیار آسان است تا مطمئن شوید که یکی از کاربران آسیب‌دیده نمی‌شوید قبل از اینکه AMD بتواند مشکل را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *