خبر

 • تک بورد - گوگل به‌نظر می‌رسد ارتباط بهتری را بین تلفن‌های اندرویدی و رایانه‌های شخصی ویندوزی ایجاد کند

  گوگل به‌نظر می‌رسد ارتباط بهتری را بین تلفن‌های اندرویدی و رایانه‌های شخصی ویندوزی ایجاد کند


  20 روز و 2 ساعت قبل

  گوگل که اخیراً برنامه‌های خود را برای آوردن بازی‌های اندروید به رایانه‌های شخصی ویندوزی فاش کرده است، اکنون با اعلام ویژگی‌های اندروید مانند جفت سریع و اشتراک‌گذاری نزدیک برای ویندوز، علاقه بیشتری به سیستم عامل مایکروسافت نشان می‌دهد تا ارتباط بهتری بین این دو پلتفرم ایجاد کند. این حرکت به عنوان بخشی از طرح گسترده‌تر Google برای بهبود اکوسیستم اندروید با ارتباطات هوشمندتر در بین دستگاه‌ها، از جمله

  Google امسال از نمایشگاه CES کنار رفت، اما در مورد وضعیت فعلی و جاه طلبی های آینده اندروید، چیزهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن داشت. Google در پست وبلاگ خود، ویژگی‌های Android موجود و آتی، مانند راه‌اندازی و جفت‌سازی فوری بین Chromebook و تلفن‌های Android، قفل کردن/باز کردن قفل دستگاه‌ها با ساعت‌های هوشمند Wear OS، و پشتیبانی از کلید دیجیتال خودرو برای BMW‌های دارای تلفن‌های دارای باند Ultra-Wide را برجسته کرد.

  بخش جالب‌تر اعلامیه گوگل در پایان منتشر شد، جایی که برنامه‌هایی برای ادغام عمیق‌تر تلفن‌های اندرویدی با رایانه‌های شخصی ویندوزی را فاش کرد. گوگل در گذشته به ندرت به سیستم عامل مایکروسافت علاقه نشان داده است، با توجه به رقابت آنها، اما اکنون به نظر می رسد که جریان در حال تغییر است.

  نه تنها ما گاهی اوقات بازی های اندروید را روی رایانه های شخصی ویندوز 10 و ویندوز 11 دریافت می کنیم. در اواخر امسال، اما همچنین ادغام بهتر Android-Windows با ویژگی‌هایی مانند جفت سریع و اشتراک‌گذاری نزدیک برای راه‌اندازی و جفت‌سازی سریع دستگاه‌ها، لوازم جانبی بلوتوث، همگام‌سازی پیام‌های متنی و اشتراک‌گذاری فایل‌ها.

  بسیاری از برنامه های سیمی و بی سیم شخص ثالث در حال حاضر شکاف اتصال Android-Windows را پر کرده اند. با این حال، پیاده سازی گوگل احتمالاً یکپارچه تر از راه حل های موجود خواهد بود و به طور بالقوه می تواند طیف گسترده ای از تلفن های اندرویدی را در آینده پوشش دهد. همچنین ممکن است مایکروسافت را وادار کند تا برنامه Your Phone را بهبود بخشد، برنامه‌ای که در حال حاضر بر روی دارندگان دستگاه‌های Samsung Galaxy و Surface ساخته شده است.

  جالب است، همانطور که در مورد برنامه Google برای بازی‌های Android رخ داد. در ویندوزی که مشارکت مایکروسافت برای برنامه بازی‌های Play را رد کرد، این ادغام با تمرکز بر بهره‌وری از ویژگی‌های اندروید نیز مایکروسافت را از این اقدام کنار می‌گذارد. در عوض، گوگل می‌گوید که با Acer، HP و Intel کار می‌کند تا این تجربه را برای رایانه‌های شخصی ویندوزی منتخب اواخر امسال به ارمغان بیاورد.


  تگ ها:

  گوگل , به‌نظر , می‌رسد , ارتباط , بهتری , تلفن‌ , اندرویدی , رایانه‌ , شخصی , ویندوزی , ایجاد


  v 12
خبرهای دیگر از نرم افزار