خبر

 • تک بورد - پیام های رمزگذاری شده پیام رسان و اینستاگرام تا سال 2023 دریافت نمی شوند

  پیام های رمزگذاری شده پیام رسان و اینستاگرام تا سال 2023 دریافت نمی شوند
  16 روز و 3 ساعت قبل

  مسنجر و شرکت مادر اینستاگرام قبلاً قول داده بودند تا سال 2022 رمزگذاری سرتاسر (E2EE) را در تمام برنامه‌های پیام‌رسان خود پیاده‌سازی کنند. با این حال، به گفته رئیس امنیت متا، این امر بیش از حد انتظار طول خواهد کشید، زیرا تا زمانی در سال 2023 اتفاق نخواهد افتاد.

  زمانی که متا هنوز فیس‌بوک نامیده می‌شد، اظهار داشت که E2EE تا سال 2022 در مسنجر و اینستاگرام در دسترس خواهد بود، اما دیگر اینطور نیست. همانطور که آنتیگون دیویس، رئیس ایمنی جهانی متا نوشته است، این ویژگی تنها در سال 2023 اضافه خواهد شد.

  دلیل تاخیر در توسعه سیستمی است که در آن مجموعه رسانه های اجتماعی می توانند به حمایت از قانون ادامه دهند. اجرا کنید و با سوء استفاده آنلاین بدون نقض حریم خصوصی خود مقابله کنید (دسترسی به محتوای پیام های خود را بخوانید). برای توسعه چنین سیستمی، متا "تدابیر ایمنی قوی را در برنامه های [خود] ایجاد کرده و با کارشناسان حفظ حریم خصوصی و ایمنی، جامعه مدنی و دولت ها درگیر شده است."

  به طور خلاصه، متا قصد دارد یک سیستمی که روی سه جنبه کلیدی تمرکز می کند.

  همچنین بخوانید: برنامه های پیام رسانی: رمزگذاری شده است یا خیر؟ WhatsApp، iMessage، Discord، Zoom و غیره.

  https://techbord.com مسنجر و اینستاگرام رمزگذاری شده است پیام‌ها تا سال 2023 دریافت نمی‌شوند

  اولین جنبه شامل یک "فناوری شناسایی فعال" است که فعالیت‌های مشکوک را جستجو می‌کند و بر این اساس اقدام می‌کند. این فناوری در حال حاضر فعال است، اما توسعه مداوم برای بهبود آن هنوز در حال انجام است. علاوه بر این، متا برای محافظت از افراد زیر سن قانونی، آموزش آنها در مورد خطرات آنلاین، پیش‌فرض کردن حساب‌های خصوصی یا "فقط دوستان" و محدود کردن بزرگسالان از ارسال پیام به آنها، مگر اینکه قبلاً متصل شده باشند، تلاش بیشتری خواهد کرد.

  در بخش دوم این رویکرد، شرکت رسانه‌های اجتماعی کنترل بیشتری را به کاربران می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد با چه کسی صحبت کنند. متا قبلاً ویژگی هایی را پیاده سازی کرده است که به کاربران اجازه می دهد تصمیم بگیرند چه کسی می تواند به آنها پیام بدهد و چه کسی نمی تواند. فیلتر کردن درخواست‌های پیام دایرکت در اینستاگرام نیز امکان‌پذیر است و هر چیزی حاوی محتوای توهین‌آمیز را حذف می‌کند.

  برای جنبه سوم و آخر، غول رسانه‌های اجتماعی کاربران را تشویق می‌کند تا پیام‌های مضر را گزارش کنند و حتی اگر از آن‌ها بخواهد این کار را انجام دهند. متا معتقد است که در حال تبدیل شدن به یک مشکل است. سپس پیام‌ها و کاربران گزارش‌شده مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت نیاز، اطلاعات به مقامات مسئول ارسال می‌شود.

  https://techbord.com پیام‌های رمزگذاری‌شده پیام‌رسان و اینستاگرام تا سال 2023 دریافت نمی‌شوند

  E2EE در حال حاضر در واتس‌اپ در دسترس است و اطمینان حاصل می‌کند که محتوای پیام‌ها فقط توسط فرستنده قابل خواندن است و گیرنده، و جلوگیری از دسترسی هکرها و مجرمان به آنها و استفاده از آنها برای مقاصد شرورانه.

  "همانطور که رمزگذاری انتها به انتها را ارائه می کنیم، از ترکیبی از داده های رمزگذاری نشده در برنامه های خود استفاده خواهیم کرد، دیویس اظهار داشت: اطلاعات حساب و گزارش‌های کاربران برای ایمن نگه داشتن آنها به روشی حفاظت شده از حریم خصوصی و در عین حال کمک به تلاش‌های ایمنی عمومی. "این نوع کار ما را قادر می‌سازد تا گزارش‌های حیاتی را از واتس‌اپ به مقامات ایمنی کودکان ارائه کنیم."

  در حالی که متا روی پیاده‌سازی E2EE در سایر برنامه‌های پیام‌رسان خود کار می‌کند، جایگزین‌هایی مانند Telegram و Signal در حال رشد هستند. محبوبیت، حتی پس از حادثه ای که شبکه فیس بوک را از بین برد، بیشتر شد.

  مستتد اعتبار: برت جردن

خبرهای دیگر از نرم افزار