خبر

 • تک بورد - پایتون برای اولین بار در 20 سال گذشته جاوا ، جاوا اسکریپت را به عنوان محبوب ترین زبان برنامه نویسی پشت سر گذاشت

  پایتون برای اولین بار در 20 سال گذشته جاوا ، جاوا اسکریپت را به عنوان محبوب ترین زبان برنامه نویسی پشت سر گذاشت
  12 روز و 8 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ برای اولین بار در بیش از 20 سال ، زبان برنامه نویسی پایتون از جاوا ، جاوا اسکریپت و C به عنوان محبوب ترین زبان پیشی گرفته است. رتبه بندی به روز شده برای ماه اکتبر این دستاورد را از طریق Tiobe نشان داد ، شاخصی که یافته ها را بر اساس جستجوهای وب محاسبه می کند.

  Tiobe ، یک شرکت متخصص در ارزیابی و ردیابی کیفیت نرم افزار ، در دو دهه گذشته محبوبیت زبان های برنامه نویسی را ردیابی کرده است. برای جمع آوری فهرست خود از پرس و جوها در موتورهای جستجوی محبوب و وب سایت ها از جمله Google ، Bing ، Yahoo! ، Wikipedia و YouTube استفاده می کند. درمجموع 25 موتور جستجو و سایت مورد بررسی قرار می گیرد.

  خود فهرست مربوط به بهترین زبان برنامه نویسی به خودی خود یا زبانی نیست که بیشتر خطوط کد در آن نوشته شده است ، بلکه دقیقاً تعداد جستجو برای زبانها در موتورهای جستجو. بنابراین اگرچه برخی ممکن است بر اساس روش مورد استفاده ، موفقیتی که پایتون به دست آورده را جدی نگیرند ، اما با توجه به اینکه این اولین بار در 20 سال گذشته است که پایتون در رتبه بندی قرار دارد ، هنوز نقطه عطفی مهم است.

  "پایتون ، که به عنوان یک زبان برنامه نویسی ساده ، به عنوان جایگزینی برای Perl شروع به کار کرد ، بالغ شده است. سهولت یادگیری ، حجم زیاد کتابخانه ها و استفاده گسترده از آن در انواع حوزه ها ، آن را به محبوب ترین برنامه نویسی تبدیل کرده است. زبان امروز ، "پل جانسن مدیرعامل Tiobe گفت.

   https://techbord.com پایتون از جاوا ، جاوا اسکریپت پیشی گرفت به عنوان محبوب ترین زبان برنامه نویسی برای اولین بار در 20 سال

  همانطور که در لیست زبان برنامه نویسی سال Tiobe " نشان داده شده است ، به دلیل داشتن بالاترین افزایش رتبه در یک سال ، پایتون از سال 2007 با چهار بار پیروزی خود را در میان سایر زبانهای محبوب حفظ کرده است.

  پایتون که در صدر شاخص قرار داشت ، لزوماً به دلیل افزایش نبود e در جستجوها در عوض ، سایر زبانها که در جستجوها سقوط کردند ، متوجه شدند که سهم 11.27 درصدی پایتون برای پیشتازی کافی است. C 5.79 درصد نسبت به اکتبر 2020 برای 11.16 درصد سهم در شاخص کاهش یافت ، در حالی که جاوا 2.11 درصد به 10.46 درصد کاهش یافت. ویژوال بیسیک ، جاوا اسکریپت ، SQL ، PHP ، و زبان اسمبلی.

  یک نظرسنجی از سال 2020 بر اساس 17000 پاسخ توسعه دهندگان نشان داد که چگونه جاوا اسکریپت همچنان پرکاربردترین زبان برنامه نویسی است. این گزارش همچنین نشان داد که پایتون 2.2 میلیون توسعه دهنده اضافه کرده است که عمدتا به دلیل افزایش یادگیری ماشین و علم داده است.

خبرهای دیگر از نرم افزار