خبر

 • تک بورد - ویندوز 10 اکنون روی 1.3 میلیارد دستگاه فعال ماهانه نصب شده است

  ویندوز 10 اکنون روی 1.3 میلیارد دستگاه فعال ماهانه نصب شده است
  14 روز و 4 ساعت قبل

  اگرچه مایکروسافت در اوایل سال گذشته پشتیبانی رسمی از سیستم عامل را پایان داد ، ویندوز 7 هنوز یک تعداد از کاربران فداکار را حفظ کرده است. با این حال ، ویندوز 10 همچنان بزرگتر و بزرگتر می شود و هر ساله به کاربران و دستگاه های بیشتری می رسد. از زمان نوشتن ، آخرین سیستم عامل دسک تاپ مایکروسافت به بیش از 1.3 میلیارد دستگاه فعال ماهانه رسیده است.

  این یک سفر طولانی برای ویندوز 10 بوده است. آن شروع بسیار سختی داشت (البته می توان گفت به سختی ویندوز 8 نیست) و اگرچه سیستم عامل با گذشت زمان به طور چشمگیری بهبود یافته است با مجوز از به روزرسانی های نرم افزاری منظم ، هنوز هم اختلاف نظرهای بسیاری وجود دارد - اشکال مشهوری که پرونده های کاربر را پاک کرد یکی از نمونه های خوب است.

  هنوز هم اکنون که نسخه های قبلی سیستم عامل به تدریج حذف شده اند این تنها گزینه واقعی برای مصرف کنندگان و شرکت هایی است که می خواهند به آشنایی ویندوز پایبند باشند. با این حساب ، رشد ویندوز 10 در سالهای اخیر شاید اجتناب ناپذیر بود - البته همه گیر Covid-19 احتمالاً تعداد کاربران را نیز افزایش داده است.

  در واقع ، مدیر عامل شرکت مایکروسافت ساتیا نادلا تأیید کرد این در بیانیه ای مدیر اجرایی گفت: "با گذشت بیش از یک سال از شیوع همه گیر ، منحنی های پذیرش دیجیتال کم نمی شوند." "آنها در حال شتاب گرفتن هستند و این تازه ابتدای کار است. ما در حال ساخت ابر برای دهه آینده هستیم ، بازار قابل آدرس دهی خود را گسترش می دهیم و در هر لایه از پشته فن آوری نوآوری می کنیم تا به مشتریان خود کمک کنیم تا انعطاف پذیر و متحول شوند. "

  https://techbord.com Windows 10 اکنون روی 1.3 میلیارد دستگاه فعال ماهانه نصب شده است

  مایکروسافت پیش از این یک هدف ماهانه فعال دستگاه را یک میلیارد دلار تعیین کرده بود ، اما در مارس 2021 این رقم را پشت سر گذاشت. این بدان معناست که سیستم عامل بیش از یک سال 300 میلیون نصب دستگاه اضافی به خود اختصاص داده است - بد نیست.

  این خبر از آخرین گزارش درآمد مایکروسافت است ، جایی که شرکت اعلام کرد (سال مالی) Q3 2021 درآمد 41.7 میلیارد دلار. 19 درصد افزایش نسبت به سال دیگر. مایکروسافت دلیل این امر افزایش علاقه به محصولات مختلف رایانش ابری خود است.

  باید دید آیا مایکروسافت قادر به حفظ این رشد است یا خیر. اگر بتواند ، شاید ویندوز 10 زودتر از دیرتر به دو میلیارد دستگاه فعال ماهانه برسد - فقط زمان مشخص خواهد شد.

خبرهای دیگر از نرم افزار