خبر

 • تک بورد - هجده آسیب‌پذیری با شدت بالا در بسته‌های درایور گرافیک Radeon AMD اصلاح شده‌اند.

  هجده آسیب‌پذیری با شدت بالا در بسته‌های درایور گرافیک Radeon AMD اصلاح شده‌اند.
  25 روز و 7 ساعت قبل

  به‌روزرسانی‌های درایور گرافیک از تولیدکنندگان سخت‌افزار GPU معمولاً با هیجان و شک و تردید مواجه می‌شوند. برخی از کاربران مشتاقانه منتظر پشتیبانی بالقوه بازی و برنامه، عملکرد، یا FPS خالص یک بسته جدید هستند. برخی دیگر از ترس اینکه انتشار ممکن است مشکلات بیشتری نسبت به حل آن ایجاد کند، در انجام این جهش مردد هستند. آخرین بولتن های امنیتی AMD اکنون اهمیت به روز نگه داشتن درایورهای Radeon خود را به منظ

  جدیدترین دسته از آسیب‌پذیری‌ها و مواجهه‌های رایج (CVE) منتشر شده توسط تیم رد، 27 یافته امنیتی در سطح راننده، از جمله 18 آسیب‌پذیری با شدت بالا را پوشش می‌دهد. افزایش ناخواسته امتیازات، ربودن DLL و اجرای کد دلخواه از جمله مواردی است که به دلیل حفره های امنیتی ایجاد می شود. عوامل مخرب که از این سوء استفاده‌ها استفاده می‌کنند، می‌توانند تأثیراتی بر روی کاربر ایجاد کنند، از اطلاعات به خطر افتاده تا از دست دادن کامل داده‌ها.

  خوشبختانه برای کاربران AMD Radeon، بسیاری از این مشکلات توسط چندین مورد اخیر این شرکت برطرف شده است. راننده منتشر می کند. با شروع بسته‌های درایور Radeon 20.7.1 و Radeon 21.Q1 Enterprise، AMD با موفقیت بسیاری از این مشکلات امنیتی، از جمله تمام 18 CVE با شدت بالا را کاهش داده است. این نسخه‌ها و توانایی آن‌ها برای رفع نگرانی‌های امنیتی مرتبط، یک مورد عالی برای کاربران نهایی است تا به‌روزرسانی‌های درایور را بر اساس چیزی بیش از پردازش کارآمد داده‌ها و تصویر توسط GPU‌هایشان بررسی و در نظر بگیرند.

  https://techbord.com هجده آسیب پذیری با شدت بالا در بسته های درایور گرافیک Radeon AMD اصلاح شده اند

  آسیب پذیری های امنیتی اخیراً کشف شده محدود به خط تولید Radeon AMD نیست. ثبت بیش از 70 آسیب‌پذیری را نشان می‌دهد که تمامی نسل‌های پردازنده‌های EPYC AMD و Wi-Fi، SSD و پردازنده‌های اینتل، از جمله خطوط تولید Pentium، Celeron، Atom و Xeon را شامل می‌شود.

  مسائل امنیتی به لطف چندین محقق و سازمان، از جمله اوری نیمرون، متخصص آسیب‌پذیری، توسعه‌دهنده محصولات امنیت سایبری CyberArk Labs و چندین سازمان دیگر کشف و گزارش شد. بر اساس بولتن های AMD، هر کاربر GPU AMD که Radeon Software نسخه 21.4.1، درایور نرم افزار Radeon Pro نسخه 21.Q2 Enterprise یا بالاتر را اجرا می کند، باید به روز باشد و از سوء استفاده های گزارش شده محافظت شود.

خبرهای دیگر از نرم افزار