نسخه 100 کروم، اج و فایرفاکس ممکن است برخی از وب سایت ها را خراب کند

رسیدن به نسخه 100 باید نقطه عطفی برای یک مرورگر وب باشد، اما در واقع رویدادی است که می‌تواند برخی از وب‌سایت‌ها را برای افرادی که از Google Chrome، Microsoft Edge یا Firefox Mozilla استفاده می‌کنند، خراب کند. توسعه دهندگان مدتی است که برای این لحظه آماده شده اند، اما هنوز به کمک نیاز دارند.

Chrome، Microsoft Edge و Firefox همگی به انتشار صدمین نسخه خود نزدیک‌تر شده‌اند. در حالی که این ممکن است برای یک کاربر یک عدد گرد خوب به نظر برسد، اما پتانسیل ایجاد اشکالات یا ایجاد مشکلات سازگاری برای وب‌سایت‌های خاص را نیز دارد.

برای برخی از افراد ممکن است حتی خاطرات باگ بدنام Y2K را به یاد بیاورد. و مایکروسافت ویندوز 9 را نادیده می گیرد، اما این بار این مشکل به نحوه خواندن رشته های عامل کاربر (UA) توسط وب سایت ها برای شناسایی مرورگر وب و قابلیت های آن مربوط می شود.

وقتی از یک صفحه وب در سایتی مانند بازدید می کنید. TechSpot، دستگاه شما درخواستی برای آن صفحه ارسال می‌کند که شامل یک رشته عامل کاربر است که چیزی شبیه به این است: "Firefox: Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10.15; rv:96.0) Gecko/20100101 Firefox/96.0."

مرورگرهای وب مختلف فرمت‌های متفاوتی برای این کار دارند، و به دلیل نحوه عملکرد برخی از کتابخانه‌های تجزیه‌کننده عامل کاربر، ممکن است هنگام خواندن شماره‌های نسخه اصلی سه رقمی مشکل ایجاد کنند. برای مطالعه عمیق در مورد آنچه پیاده سازی باعث این امر می شود، اینجا را ببینید.

techbord.com نسخه 100 کروم، اج و فایرفاکس ممکن است برخی از وب سایت ها را خراب کند

در آگوست 2021، موزیلا آزمایشی را برای یافتن اینکه آیا شماره‌های نسخه سه رقمی می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود، آغاز کرد و دریافت که تعداد کمی از وب سایت ها به درستی نمایش داده نمی شوند یا به درستی کار نمی کنند.

نمونه های قابل توجهی از جمله Yahoo، Bethesda، HBO Go، Slack و موارد دیگر هر روز به لیست اضافه می شوند. گوگل تلاش مداوم مشابهی دارد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا رشته عامل کاربر v100 را برای اهداف آزمایشی مجبور کنند. این نشان داد که وب‌سایت‌های ساخته شده با Duda به درستی نمایش داده نمی‌شوند، اما این مشکل در دسامبر 2021 برطرف شد.

خبر خوب این است که Google و Mozilla هر دو در حال کار بر روی راه‌هایی برای کاهش مشکلات احتمالی هستند که ممکن است ایجاد شود. ، برای مثال با ثابت کردن نسخه اصلی به 99 و گزارش آن در بخش نسخه فرعی رشته کاربر-عامل.

Chrome 100 در تاریخ 29 مارس و فایرفاکس 100 در تاریخ 3 می عرضه می شود، اما در همین حال، مدیران و توسعه دهندگان وب سایت می توانند با گزارش هر گونه مشکلی که با آن مواجه می شوند به Mozilla و Google کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *