خبر

 • تک بورد - نسخه آتی اندروید 12L گوگل رابط کاربری را برای دستگاه های صفحه نمایش بزرگ بهینه می کند

  نسخه آتی اندروید 12L گوگل رابط کاربری را برای دستگاه های صفحه نمایش بزرگ بهینه می کند
  29 روز و 18 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: اندروید 12 یک اصلاح بصری قابل توجه نسبت به تکرارهای قبلی است که توسط گوگل در جدیدترین گوشی های پیکسل 6 خود به نمایش گذاشته شده است. در واقع آنقدر متفاوت است که این شرکت در حال برنامه ریزی برای عرضه یک نسخه ویژه اندروید 12L است که برای دستگاه های صفحه نمایش بزرگ مانند تبلت ها و تاشوها بهینه شده است. به آن مانند iPadOS دنیای اندروید فکر کنید، که اگر به اندازه کافی از سوی گوگل، OEM ها

  دلایل متعددی وجود دارد که چرا آی‌پدها سه دسته از بهترین تبلت‌های ما را اشغال می‌کنند، و متقاعدکننده‌ترین آنها iPadOS اپل است. اگرچه تبلت‌های اندرویدی در طول سال‌ها سعی کرده‌اند از نظر سخت‌افزاری و طراحی خود را حفظ کنند، اما تجربه نرم‌افزاری ضعیف آنها باعث می‌شود که اکثر کاربران خارج از طرفداران سرسخت اندروید یا یک خریدار کاملاً مقرون‌به‌صرفه مورد توجه قرار نگیرند.

  عدم توجه گوگل به این فرم فاکتور و اجرای ضربه یا از دست دادن تا حدی مقصر است، اما وضعیت به زودی ممکن است با اندروید 12L تغییر کند: نسخه ویژه اندروید 12 با زبان طراحی Material You برای صفحه نمایش های بزرگ با رابط کاربری سیستم بهینه شده ، چندوظیفه بهتر و پشتیبانی از سازگاری برنامه بهبود یافته.

  Google با ورود به اوایل سال 2022 به عنوان «کاهش ویژگی» برای تبلت‌ها، دستگاه‌های تاشو و کروم‌بوک Android 12، خاطرنشان می‌کند که Android 12L رابط کاربری را زیبا و آسان‌تر می‌کند. در چندین حوزه مانند اعلان‌ها، تنظیمات سریع، صفحه اصلی و نمای کلی.

  https://techbord.com Google\ نسخه آتی اندروید 12L، رابط کاربری را برای دستگاه های صفحه نمایش بزرگ بهینه می کند es

  این شامل استفاده از طرح‌بندی دو ستونی برای اعلان‌ها و تنظیمات سریع برای بسته‌بندی محتوا و عملکرد بیشتر در صفحه‌های بزرگتر است. برای دسترسی بهتر، صفحه قفل اکنون دارای پین و کنترل‌های باز کردن قفل الگو در کنار صفحه نمایش است و به کاربر این امکان را می‌دهد که روی یک سمت خالی ضربه بزند تا این کنترل‌ها را به آن منتقل کند. دستگاه‌های تاشو همچنین از شبکه صفحه اصلی اصلاح‌شده و انتقال‌های باز کردن تاشو بهبود یافته برای تجربه کاربری یکپارچه بهره‌مند خواهند شد.

  به‌علاوه، این دستگاه‌ها اکنون یک نوار وظیفه در پایین برای انجام چندوظیفه‌ای آسان‌تر و جابه‌جایی برنامه‌ها دریافت خواهند کرد. نوار وظیفه با اجازه دادن به کاربران برای کشیدن و رها کردن یک برنامه از نوار وظیفه به صفحه اصلی، ورود به حالت تقسیم صفحه را آسان تر می کند. گوگل اشاره می کند که از اندروید 12 به بعد، همه برنامه ها می توانند به حالت چند پنجره ای نیز وارد شوند.

خبرهای دیگر از نرم افزار