خبر

 • تک بورد - لیست کامل گزینه های جایگزین برای همه محصولات Google

  لیست کامل گزینه های جایگزین برای همه محصولات Google
  16 روز و 12 ساعت قبل

  با افزایش نگرانی ها درباره حریم خصوصی آنلاین و تأمین امنیت اطلاعات شخصی ، افراد بیشتری بیش از هر زمان دیگری در حال بررسی گزینه هایی برای محصولات Google هستند. به هر حال ، مدل کسب و کار Google اساساً حول محور جمع آوری داده ها و تبلیغات است ، که هر دو حریم خصوصی شما را نقض می کنند. داده های بیشتر به معنای تبلیغات بهتر (هدفمند) و درآمد بیشتر است. این شرکت تنها در سال گذشته بیش از 134 میلیارد دلار درآ

  یادداشت سردبیر: نویسنده مهمان Sven Taylor سردبیر بازگرداندن حریم خصوصی است ، وبلاگی اختصاص داده شده برای اطلاع رسانی در مورد بهترین روشهای حفظ حریم خصوصی آنلاین ، ایمن سازی دستگاههای الکترونیکی شما ، رفع انسداد محتوای محدود و شکست سانسور.

  اما این کلمه در حال خارج شدن است. تعداد فزاینده ای از مردم به دنبال گزینه هایی برای محصولات Google هستند که به حریم خصوصی و داده های آنها احترام می گذارند. هدف این راهنما جامع ترین منبع موجود برای مستند سازی گزینه های جایگزین خدمات Google است. از آنجا که شما این را می خوانید ، تصور می کنیم شما هم یکی از آنها هستید. بنابراین بیایید شروع کنیم (بدون ترتیب خاصی و نه ترجیحی) ...

  قدم های کوچک برای بازیابی حریم خصوصی شما

  هنگام شروع سفر بازیابی حریم خصوصی دیجیتال ، بعضی از افراد با تمام کارهای درگیر احساس شگرف می شوند و شاید بالا اجازه ندهید که شما باشید. بدانید که نیازی نیست همه کارها را فوراً انجام دهید. درعوض ، کم کم شروع کنید و مرحله به مرحله با سرعت خودتان پیش بروید. با انجام هر مرحله ، امنیت و کنترل بیشتری بر داده های شخصی خود خواهید داشت که یک پیروزی کوچک است.

  گزینه های جستجوی Google

  وقتی صحبت از حریم خصوصی می شود ، استفاده از جستجوی Google ایده خوبی نیست. وقتی از موتور جستجوی آنها استفاده می کنید ، Google در حال ضبط آدرس IP ، عبارات جستجو ، عامل کاربر و اغلب یک شناسه منحصر به فرد است که در کوکی ها ذخیره می شود.

  در اینجا هشت گزینه جستجوی Google وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  MetaGer - یک موتور metasearch منبع باز با ویژگی های خوب ، مستقر در آلمان. SwissCows - یک موتور جستجوی خصوصی با ردیابی صفر مستقر در سوئیس ، میزبان زیرساخت های امن سوئیس. Searx - یک موتور متریک جستجوگر خصوصی و همه کاره که منبع باز نیز هست. Qwant - یک موتور جستجوی خصوصی مستقر در فرانسه. DuckDuckGo - موتور جستجوی خصوصی مستقر در ایالات متحده. Mojeek - تنها موتور جستجوی واقعی (به جای موتور metasearch) که دارای خزنده و فهرست مخصوص خود است (مستقر در انگلستان). YaCy - یک موتور جستجوی غیر متمرکز ، منبع باز ، نظیر به نظیر. Givero - مستقر در دانمارک ، گیورو حریم خصوصی بیشتری نسبت به گوگل ارائه می دهد و جستجو را با کمک های خیرخواهانه ترکیب می کند.

  توجه: به استثنای Mojeek ، همه موتورهای جستجوی خصوصی فوق موتورهای metasearch هستند ، زیرا نتایج خود را از سایر موتورهای جستجو مانند Bing و Google تهیه می کنند.

  https://techbord.com لیست کامل گزینه های جایگزین برای تمام محصولات Google

  بهترین موتورهای جستجوی خصوصی جدید و به روز شده را مشاهده کنید راهنمای کسب اطلاعات بیشتر در اینجا ما همچنین توضیح می دهیم که برخی از "موتورهای جستجوی خصوصی" متعلق به شرکت های تبلیغاتی هستند. سه نمونه از این موارد Startpage ، Search Encrypt و Ghostpeek هستند.

  گزینه های Gmail

  Gmail ممکن است راحت و محبوب باشد ، اما سه مشکل عمده وجود دارد:

  صندوق ورودی شما به عنوان یک ابزار جمع آوری داده استفاده می شود. (آیا می دانید Google با استفاده از رسیدهای موجود در صندوق ورودی خود ، سابقه خرید شما را پیگیری می کند؟) صندوق ورودی ایمیل شما به جای دیدن فقط ایمیل ، برای تبلیغات و بازاریابی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. محتوای صندوق ورودی شما با Google و سایر اشخاص ثالث تصادفی به اشتراک گذاشته می شود.

  وقتی وارد حساب Gmail خود می شوید ، Google هنگام مرور وب سایت های مختلف ، که ممکن است میزبان Google Analytics یا تبلیغات Google (AdSense) باشند ، به راحتی می تواند فعالیت های شما را بصورت آنلاین ردیابی کند.

  https://techbord.com لیست کامل گزینه های جایگزین برای تمام محصولات Google

  در اینجا ده گزینه برای Gmail وجود دارد که به خوبی کار می کنند از نظر حفظ حریم خصوصی:

  ProtonMail - مستقر در سوئیس ؛ حساب رایگان تا 500 مگابایت Mailfence - مستقر در بلژیک ؛ بسیاری از ویژگی ها حساب های رایگان تا 500 مگابایت توتانوتا - مستقر در آلمان ؛ بسیار امن و خصوصی حسابهای رایگان حداکثر 1 گیگابایت Mailbox.org - مستقر در آلمان ؛ 1 یورو در ماه با 30 روز آزمایش رایگان Posteo - مستقر در آلمان ؛ 1 یورو در ماه با پنجره بازپرداخت 14 روزه Runbox - مستقر در نروژ ؛ بسیاری از ذخیره سازی و ویژگی های. 1.66 دلار در ماه با 30 روز دوره آزمایشی رایگان CounterMail - مستقر در سوئد ؛ 4.00 دلار در ماه با 7 روز آزمایش رایگان CTemplar - مستقر در ایسلند ؛ حساب های رایگان تا 1 گیگابایت Kolab اکنون - مستقر در سوئیس ؛ 4.41 یورو در ماه با 30 روز ضمانت استرداد پول StartMail - مستقر در هلند ؛ 5.00 دلار در ماه با 7 روز آزمایش رایگان Soverin - مستقر در هلند ؛ 3.25 یورو در ماه با پنجره بازپرداخت 30 روزه جزئی Thexyz - مستقر در کانادا ؛ 1.95 دلار در ماه با پنجره بازپرداخت 30 روزه

  اطلاعات بیشتر درباره این ارائه دهندگان در راهنمای خدمات ایمن و خصوصی ایمیل در دسترس است.

  گزینه های Chrome

  Google Chrome یک مرورگر محبوب است ، اما همچنین یک ابزار جمع آوری داده است . این امر زمانی آشکارتر شد که حتی واشنگتن پست اظهار داشت که "مرورگر وب Google به نرم افزار جاسوسی تبدیل شده است" ، با 11000 کوکی ردیاب در یک هفته مشاهده شده است.

  در اینجا هفت گزینه وجود دارد که حفظ حریم خصوصی بیشتر در حالی که هنوز در حال انجام هستند. امن در برابر هکرها و سایر اشرار:

  مرورگر Firefox - Firefox یک مرورگر منبع باز بسیار قابل تنظیم و محبوب در محافل حفظ حریم خصوصی است. همچنین تغییرات و اصلاحات مختلف Firefox وجود دارد که به شما حریم خصوصی و امنیت بیشتری می بخشد. Firefox Focus را برای داشتن گزینه قدرتمند حفظ حریم خصوصی موبایل بررسی کنید.

  Iridium - بر اساس Chromium منبع باز ، Iridium ویژگی های حریم خصوصی و امنیتی بی شماری را از طریق Chrome ارائه می دهد. متأسفانه ، مرورگر Iridium از دستگاه های iOS یا Android پشتیبانی نمی کند. Brave - Brave یک مرورگر کاربر پسند و مبتنی بر Chromium است که محبوبیت آن روز به روز بیشتر می شود. این ردیاب ها و تبلیغات را به طور پیش فرض مسدود می کند در حالی که از محافظت از اثر انگشت مرورگر نیز استفاده می کند. GNU IceCat - چنگالی از Firefox از بنیاد نرم افزار آزاد. مرورگر Tor - یک نسخه سخت و ایمن از Firefox است که به طور پیش فرض در شبکه Tor اجرا می شود. (همچنین در برابر اثر انگشت مرورگر نیز کار خوبی انجام می دهد.) Ungoogled Chromium - همانطور که از نام آن برمی آید ، این یک نسخه منبع باز Chromium است که "خاموش از سیستم" شده و برای حفظ حریم خصوصی بیشتر اصلاح شده است. Bromite - این یک مرورگر مبتنی بر Chromium برای Android با مسدود کردن تبلیغات و سایر قابلیت های حفظ حریم خصوصی است. توجه داشته باشید هیچ پشتیبانی از سیستم عامل های دسک تاپ وجود ندارد.

  البته گزینه های دیگری برای Chrome وجود دارد. اینها شامل Safari (از اپل) ، Microsoft Edge ، Opera و Vivaldi در میان سایر موارد هستند. اما هر یک از اینها با اشکالاتی در رابطه با حریم خصوصی همراه است. بحث بیشتر درباره این موضوع را می توان در راهنمای مرورگرهای ایمن و خصوصی یافت.

  گزینه های Google Authenticator

  Google Authenticator استفاده از 2FA (احراز هویت دو فاکتور) را در سایت ها و سرویس هایی که از آن پشتیبانی می کنند آسان می کند. اما فقط در تلفن هوشمند شما کار می کند و پشتیبان گیری از کلیدهای احراز هویت شما را ذخیره نمی کند. اگر دستگاه تلفن همراه شما گم شده یا به سرقت رفته باشد ، بازیابی مجدد دسترسی به همه سایت ها و خدمات می تواند یک دردسر واقعی باشد. تعدادی گزینه دیگر وجود دارد ، از جمله:

  Authy - اصلی ترین رقیب Google Authenticator. می توانید از کلیدهای احراز هویت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بازیابی پس از بروز مشکل بسیار راحت تر شود. شامل نسخه های iOS ، Android و رایانه های رومیزی است و می تواند کلیدهای شما را بین همه آنها همگام سازی کند.

  https://techbord.com لیست کامل گزینه های جایگزین برای تمام محصولات Google

  فقط این موارد وجود دارد یک اشکال در Authy برای انواع حریم خصوصی ما - منبع باز نیست.

  FreeOTP - جایگزین منبع آزاد و رایگان Google Authenticator در دستگاه های iOS و Android. جذاب و آسان برای استفاده ، اما ویژگی های آن محدود است. AndOTP - یکی دیگر از احراز هویت منبع آزاد و رایگان با قابلیت تهیه پشتیبان / بازیابی. فقط در دستگاه های Android کار می کند.

  گزینه های دیگر Google Authenticator شامل احراز هویت داخلی موجود در برخی از مدیران گذرواژه است. برای مثال LastPass و کلیدهای امنیتی سخت افزاری مانند محصولات Yubikey.

  گزینه های Google Drive

  اگر به دنبال گزینه ذخیره سازی ابری خصوصی و ایمن هستید ، می توانید این گزینه های Google Drive را بررسی کنید:

  Tresorit - گزینه کاربر پسند ذخیره سازی ابر مستقر در سوئیس. Sync.com - مستقر در کانادا ، Sync یک راه حل امن و رمزگذاری شده برای ذخیره سازی ابر برای مشاغل و افراد ارائه می دهد. NordLocker - از تیم پشت NordVPN و همچنین NordPass NordLocker می آید. NordLocker یک ابزار رمزگذاری ترکیبی و فضای ذخیره سازی امن ابر است. Nextcloud - Nextcloud یک پلت فرم منبع باز ، خود میزبان و به اشتراک گذاری فایل و مستقر در آلمان است. MEGA - مستقر در نیوزیلند ، MEGA برنامه های بسیار مقرون به صرفه و فضای ذخیره سازی امن ابر را ارائه می دهد.

  https://techbord.com لیست کامل گزینه های جایگزین برای تمام محصولات Google

  وجود دارد بسیاری دیگر از گزینه های معروف Google Drive مانند Dropbox ، اما در دسته حریم خصوصی نمره بالایی نمی گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موارد و سایر موارد ، از بهترین راه حلهای ذخیره سازی ابر بازدید کنید.

  گزینه Google Calendar

  در اینجا برخی از گزینه های تقویم Google وجود دارد:

  تقویم Lightning - گزینه تقویم منبع باز توسط Mozilla . با برنامه ایمیل Thunderbird و مجموعه نرم افزار Seamonkey سازگار است. Etar - گزینه تقویم منبع باز و اصلی برای Android و iOS. Fruux ، یک تقویم منبع باز با ویژگی های خوب و پشتیبانی از بسیاری از سیستم عامل ها.

  https://techbord.com لیست کامل گزینه های جایگزین برای همه محصولات Google

  اگر شما به دنبال یک راه حل هستند که هم شامل ایمیل و هم قابلیت تقویم باشد ، این ارائه دهندگان ارائه می دهند که: البته بزرگترین مجموعه ویرایش اسناد آفلاین ، Microsoft Office است. همانطور که اکثر مردم می دانند ، مایکروسافت بهترین شرکت برای حفظ حریم خصوصی نیست. با این وجود ، چند گزینه خوب Google Docs دیگر نیز وجود دارد:

  CryptPad - CryptPad یک گزینه محرمانه با رمزگذاری قوی است و رایگان است. Etherpad - یک ویرایشگر آنلاین مشارکتی خود میزبان که همچنین منبع باز است. اسناد Mailfence - از طرف Mailfence ، این یک ابزار امن برای به اشتراک گذاری ، ذخیره سازی و همکاری پرونده است. Zoho Docs - این یکی دیگر از گزینه های خوب Google Docs با رابط کاربری تمیز و قابلیت های خوب است ، اگر بهترین انتخاب شما برای حفظ حریم خصوصی نیست ، بهترین انتخاب نیست. OnlyOffice - OnlyOffice از نظر ویژگی ها کمی محدودتر از برخی گزینه های دیگر است. Cryptee - این یک پلت فرم متمرکز بر حفظ حریم خصوصی برای ذخیره و ویرایش عکس و اسناد است. این منبع باز است و در استونی مستقر است. LibreOffice (آفلاین) - می توانید از LibreOffice استفاده کنید که منبع آزاد و رایگان است. Apache OpenOffice (آفلاین) - یکی دیگر از مجموعه های آفیس منبع باز خوب.

  گزینه Google Photos

  در اینجا چند گزینه خوب Google Photos آورده شده است:

  Piwigo - Piwigo گزینه بسیار خوبی است که می توانید از طریق آن میزبان خود باشید. همچنین به صورت رایگان و متن باز است. Lychee - Lychee یکی دیگر از پلتفرم های مدیریت عکس منبع آزاد خود میزبان است. Cryptee - Cryptee که قبلاً در بالا ذکر شد ، همچنین گزینه بسیار خوبی برای ذخیره ایمن عکس است. PhotoPrism - یک برنامه عکس منبع باز است که می تواند به صورت خود میزبان باشد یا در یک سرور خصوصی اجرا شود.

  در نوامبر 2020 ، Google تغییرات عمده ای را در سیاست ذخیره سازی عکس نامحدود و رایگان خود اعلام کرد. این تغییرات از 1 ژوئن 2021 به اجرا در می آیند و اکنون زمان انتقال به یک سرویس جایگزین است.

  گزینه های YouTube

  متأسفانه ، گزینه های YouTube واقعاً قابل ضربه یا از دست دادن هستند و بیشتر آنها برای کسب محبوبیت تلاش می کنند.

  Peertube DTube Bitchute Rumble Vimeo Brighteon Bit.tube Dailymotion Hooktube

  Invidio.us یکی از گزینه های مورد علاقه ما در YouTube بود. این به عنوان پروکسی کار می کند ، به شما امکان می دهد بدون ورود به سیستم ، هر ویدئوی YouTube را مشاهده کنید ، حتی اگر فیلم به نوعی محدود شده باشد. متأسفانه ، Invidious.us در سپتامبر 2020 بسته شد. برخی از سایت های جایگزین وجود دارد ، اما ما نمی توانیم به خاطر امنیت و حریم خصوصی آنها اطمینان حاصل کنیم. اگر می خواهید یک یا چند مورد از آنها را امتحان کنید ، لیستی از موارد ناخوشایند جایگزین را در اینجا پیدا خواهید کرد.

  گزینه Google Translate

  در اینجا چند گزینه ترجمه Google وجود دارد که با آنها روبرو شده ام: DeepL - DeepL یک جایگزین جامع ترجمه Google است که به نظر می رسد نتایج بسیار خوبی دارد. مانند Google Translate ، DeepL به شما امکان می دهد تا حداکثر 5000 نویسه را همزمان ارسال کنید (اما نسخه حرفه ای آن نامحدود است). رابط کاربری خوب است و همچنین یک ویژگی دیکشنری داخلی نیز وجود دارد.

  https://techbord.com لیست کامل گزینه های جایگزین برای تمام محصولات Google

  DeepL است یک جایگزین قدرتمند برای Google Translate

  علاوه بر این ، DeepL نسخه Pro را ارائه می دهد که تعداد نامحدودی از کاراکترها را پشتیبانی می کند. آنها همچنین برنامه هایی برای ویندوز و مک ارائه می دهند که استفاده از آنها سریعتر و آسان تر از برنامه وب است.

  Linguee - Linguee به شما اجازه نمی دهد متن های بزرگی مانند DeepL را ارسال کنید. با این حال ، Linguee ترجمه های بسیار دقیقی برای تک کلمات یا عبارات ، به همراه مثالهای زمینه ای به شما ارائه می دهد. dict.cc - به نظر می رسد این گزینه ترجمه گوگل کار مناسبی در جستجوی جستجو در دنیای منفرد انجام می دهد ، اما همچنین کمی قدیمی به نظر می رسد.

  اگر می خواهید بلوک های متن را ترجمه کنید ، DeepL را بررسی کنید. اگر ترجمه های عمیق را برای کلمات یا عبارات منفرد می خواهید ، Linguee گزینه خوبی است.

  گزینه Google Analytics

  برای سرپرستان وب سایت ، دلایل زیادی برای استفاده از جایگزین Google Analytics وجود دارد. گذشته از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی ، گزینه های سریعتر و کاربرپسندی نیز وجود دارند که به حریم خصوصی بازدید کنندگان شما احترام می گذارند.

  کلیک کنید - یک گزینه عالی برای Google Analytics که به طور پیش فرض آدرس IP بازدید کننده را کوتاه و ناشناس می کند. سبک ، کاربرپسند و کاملاً مطابق با مقررات GDPR است. Matomo (پیویک سابق) - یک پلت فرم تجزیه و تحلیل منبع باز که با ناشناس و کوتاه کردن آدرس های IP بازدید کننده (در صورت فعال بودن توسط مدیر وب سایت) به حریم خصوصی بازدید کنندگان احترام می گذارد. همچنین دارای احترام به حریم خصوصی کاربر است. Fathom Analytics - جایگزین منبع آزاد برای Google Analytics که در Github در اینجا موجود است. کم ، سریع و سبک است. Get Insights - یکی دیگر از پلتفرم های تجزیه و تحلیل محرمانه ، با یک مجموعه کامل تجزیه و تحلیل. مشتری جلویی متن باز است و در اینجا موجود است. AT Internet - یک ارائه دهنده تجزیه و تحلیل مستقر در فرانسه که کاملاً با GDPR سازگار است ، تمام داده های ذخیره شده در سرورهای فرانسوی است و سابقه خوبی نیز در سال 1996 دارد.

  بسیاری از وب سایت ها میزبان Google Analytics هستند زیرا کمپین های Google AdSense را اجرا می کنند. بدون Google Analytics ، پیگیری عملکرد این کمپین ها دشوار است. با این وجود ، قطعاً گزینه های بهتری برای حفظ حریم خصوصی وجود دارد.

  گزینه Google Maps

  گزینه جایگزین نقشه برای رایانه های شخصی OpenStreetMap است. چند گزینه Google Maps برای دستگاه های تلفن همراه عبارتند از:

  OsmAnd - برنامه نقشه های تلفن همراه منبع آزاد و رایگان برای Android و iOS (براساس داده های OpenStreetMap). Maps (F Droid) - از داده های OpenStreetMap (به صورت آفلاین) استفاده می کند. MapHub - مبتنی بر داده های OpenStreetMap و مکان ها یا آدرس های IP کاربر را جمع آوری نمی کند. در اینجا WeGo - یک سرویس رایگان (با پشتیبانی آگهی) که مطابق با شرایط حریم خصوصی GDPR برای همه کاربران در سراسر جهان است.

  Waze تا زمانی که توسط Google خریداری نشود یک گزینه محبوب برای Google Maps بود.

  گزینه Google Store Store

  در حال حاضر بهترین گزینه Google Play Store استفاده از F است -Droid.

  F-Droid یک کاتالوگ قابل نصب از برنامه های FOSS (نرم افزار رایگان و منبع باز) برای سیستم عامل Android است. گزینه های دیگر فروشگاه Google Play عبارتند از:

  Aptoide - یک بازار مستقل برای برنامه های Android. توجه داشته باشید که Aptoide در سال 2020 دچار هک بزرگی شد و بیش از 2000000 حساب را در معرض دید قرار داد. شما باید تصمیم بگیرید که آیا مایل به استفاده از این سرویس هستید یا خیر. APKMirror - این یک کتابخانه بزرگ از فایلهای APK است که توسط کاربران مختلف بارگذاری شده است (مراقب باشید). فروشگاه آرورا - چنگالی از فروشگاه Yalp. گزینه جایگزین سیستم عامل Google Chrome

  آیا می خواهید Chromebook و سیستم عامل Chrome را کنار بگذارید؟ در اینجا چند گزینه وجود دارد:

  لینوکس - مطمئناً لینوکس بهترین گزینه است ، یک سیستم عامل منبع باز رایگان و دارای طعم های مختلف مختلف است. نسخه های لینوکس تقریباً برای هر پلتفرم محاسباتی در دسترس است. ما در حال صحبت کردن در مورد ابررایانه ها (همه 500 ابر رایانه برتر با Linux) ، دسک تاپ های استاندارد ، Chromebook ، حتی رایانه های کوچک یک صفحه ای مانند Raspberry Pi هستیم. Tails - Tails یک سیستم عامل رایگان و متمرکز بر حریم خصوصی مبتنی بر Linux است که کلیه ترافیک را از طریق شبکه Tor هدایت می کند. QubesOS - پیشنهاد شده توسط ادوارد اسنودن ، منبع آزاد و رایگان.

  دو سیستم عامل محبوب بیشتر در بین عموم مردم Microsoft Windows و Apple's system عامل MacBooks هستند - Mac OS. سالهاست که تکنسین ها نگرانی درباره حریم خصوصی در مورد ویندوز را ابراز می کنند. به دلایل مختلف ، ویندوز به دلیل محافظت از حریم خصوصی شما شهرت بدی کسب کرده است. ویندوز 10 ، جدیدترین نسخه محصول ، در مورد نقض حریم خصوصی کاربر نیز بدترین است.

  اگرچه کمی بهتر از ویندوز است ، اپل از Mac OS برای جمع آوری داده های کاربر استفاده می کند و با سازمان های دولتی برای همکاری نظارت.

  گزینه های اندروید

  بزرگترین گزینه برای اندروید iOS از طرف اپل است. اما iOS در مورد حریم خصوصی هیچ برنده بزرگی نیست. در اینجا چند گزینه سیستم عامل Android آورده شده است که می توانند حریم خصوصی تلفن همراه شما را واقعاً تقویت کنند:

  LineageOS - یک سیستم عامل منبع آزاد و رایگان برای تلفن ها و رایانه های لوحی مبتنی بر Android. Ubuntu Touch - نسخه موبایل سیستم عامل اوبونتو. Plasma Mobile - یک سیستم عامل منبع باز و مبتنی بر Linux با توسعه فعال. Sailfish OS - یکی دیگر از سیستم عامل های منبع باز مبتنی بر Linux. Replicant - یک توزیع کاملاً رایگان اندروید با تأکید بر آزادی ، حریم خصوصی و امنیت. / e / - این یکی دیگر از پروژه های منبع باز با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی و امنیت است. Purism پرداختن به مسئله حریم خصوصی تلفن همراه با آوردن تلفن شخصی خود ، به نام Librem 5.

  گزینه های Google Hangouts

  در اینجا برخی از گزینه های Google Hangouts وجود دارد:

  سیم - یک پیام رسان ، ویدئو و چت امن و سراسری عالی ، اما تا حدودی در تعداد افرادی که می توانند در یک مکالمه گروهی از طریق صدا یا ویدئو با هم گپ بزنند محدود است. Signal - یک سیستم عامل پیام رسان امن و امن از Open Whisper Systems. Telegram - یک برنامه پیام رسان امن و قدیمی ، که قبلاً در روسیه مستقر بود ، اکنون در دبی است. Element.io - یک سرویس چت رمزگذاری شده محرمانه است که منبع باز نیز می باشد. قبلا به عنوان riot.im شناخته می شد.

  برای کسب اطلاعات در مورد این و دیگر سیستم عامل های پیام رسان که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند ، به راهنمای ما در مورد بهترین برنامه های امن پیام رسان موجود مراجعه کنید.

  گزینه Google Domains

  Google Domains یک سرویس ثبت دامنه است. در اینجا چند گزینه وجود دارد:

  Namecheap - من Namecheap را دوست دارم زیرا همه خریدهای دامنه اکنون با محافظت از زندگی رایگان WhoisGuard ارائه می شوند که از اطلاعات تماس شما با اشخاص ثالث محافظت می کند. Namecheap همچنین بیت کوین را می پذیرد و ثبت دامنه ، میزبانی ، ایمیل ، گواهینامه های SSL و انواع محصولات دیگر را ارائه می دهد. Njalla - Njalla یک سرویس ثبت دامنه با محوریت حریم خصوصی است که در نیویس مستقر است. آنها گزینه های میزبانی را نیز ارائه می دهند و همچنین پرداخت ارزهای رمزپایه را نیز می پذیرند. OrangeWebsite - OrangeWebsite خدمات ثبت دامنه ناشناس را ارائه می دهد و همچنین پرداخت ارز رمزنگاری شده را در ایسلند می پذیرد. حتی گزینه های بیشتر گوگل!

  گزینه Google Forms - JotForm یک سازنده فرم آنلاین بصورت رایگان است

  گزینه های Google Keep - در زیر چند گزینه مختلف Google Keep آورده شده است:

  Standard Notes یک گزینه عالی برای یک سرویس یادداشت برداری است . با برنامه هایی برای ویندوز ، مک ، لینوکس ، iOS و اندروید (تحت وب نیز موجود است) ، امن ، رمزگذاری شده و رایگان است. Joplin گزینه عالی دیگری است که متن باز است و در ویندوز ، مک ، لینوکس ، iOS و آندروید کار می کند. Zoho Notebook از Zoho ، با برنامه هایی برای دسک تاپ و دستگاه های تلفن همراه. QOwnNotes یک ویرایشگر فایل منبع باز با ادغام Nextcloud است.

  گزینه Google Fonts

  بسیاری از وب سایت ها فونت های Google را از طریق Google API بارگیری می کنند ، اما لازم نیست. یکی از گزینه های دیگر این استفاده از Font Squirrel است که دارای تعداد زیادی فونت Google و غیر Google است که برای بارگیری و استفاده رایگان است.

  گزینه های Google Voice - JMP.chat (هم رایگان و هم پولی) ) ، Line2 (پولی)

  گزینه G Suite - Zoho احتمالاً بهترین گزینه است

  گزینه Google Firebase - گزینه های Kuzzle ، منبع آزاد و آزاد

  Google Blogger - WordPress ، Medium و Ghost همه گزینه های خوبی هستند

  اما در مورد ارائه دهنده خدمات اینترنت شما چه می کنید؟

  اکثر افرادی که به دنبال گزینه های Google هستند از این واقعیت مطلع شده اند که با داده های خصوصی خود هزینه محصولات رایگان را پرداخت می کنند. اما ارائه دهنده خدمات اینترنتی شما چطور؟ در ایالات متحده ، انگلستان و استرالیا ، ارائه دهندگان خدمات اینترنت نیز فعالیت آنلاین شما را ضبط می کنند. این اطلاعات می تواند به صورت قانونی به اشخاص ثالث فروخته شود (یا در ایالات متحده) یا در پایگاه های داده دولتی (انگلیس ، ایالات متحده و استرالیا) ذخیره شود.

  گذشته از آژانس های نظارتی دولت ، شرکت های خصوصی زیادی هستند که داده های شما را ردیابی می کنند - علاوه بر گوگل ، فیس بوک ، و دیگر مظنونان معمول. برای حفظ سطح اساسی حریم خصوصی و امنیت آنلاین ، به سه ابزار نیاز دارید:

  1. مرورگر خصوصی و ایمن

  ما در بالا 7 گزینه Chrome را پوشش دادیم ، اما راهنمای مرورگر ایمن و خصوصی با شدت بیشتری به این موضوع می پردازد. مرورگر شما می تواند بسیاری از داده های خصوصی و حساس را برای اشخاص ثالث آشکار کند. حتماً با دقت انتخاب کنید.

  2. شبکه خصوصی مجازی (VPN)

  VPN فعالیت آنلاین شما را از اشخاص ثالث رمزگذاری و ناشناس می کند ، در حالی که آدرس IP و مکان واقعی شما را نیز پنهان می کند. به سادگی برنامه VPN را روی دستگاه خود نصب کنید ، به یک سرور VPN متصل شوید و سپس به صورت عادی به کار خود ادامه دهید. این مسئله به طور مثر مشكل جاسوسی ISP را برطرف می كند.

  یك VPN به طور مثر ارائه دهنده اینترنت و اشخاص ثالث را از جستجوی فعالیت شما و پیگیری شما توسط آدرس IP واقعی شما مسدود می كند. برخی از برترین ارائه دهندگان VPN از بهترین لیست خدمات VPN ما شامل NordVPN ، Surfshark و ExpressVPN هستند.

  3. مسدود کننده تبلیغات

  بسیاری از تبلیغات همچنین به عنوان ردیابی برای شبکه های بزرگ تبلیغاتی عمل می کنند. یک مسدود کننده تبلیغات خوب یک ابزار مهم برای حفظ حریم خصوصی است که همچنین باعث بهبود سرعت بارگذاری صفحه و پاک کردن مرورگر شما می شود. برای درک خوب مشکلات همراه با محصولات پیشنهادی ، این راهنمای مسدود کننده تبلیغات را بررسی کنید. راهنمای ابزار حریم خصوصی درباره راه حل های دیگری نیز بحث می کند ، از جمله مدیران رمز عبور ، سرویس های پیام رسان ایمن و موارد دیگر.

  آیا شما راهنمایی یا پیشنهاد دیگری برای گزینه های Google دارید؟ در صورت تمایل می توانید نظر خود را در زیر بنویسید. این راهنما به طور منظم به روز می شود تا آخرین اطلاعات و بازخورد کاربران را منعکس کند.

خبرهای دیگر از نرم افزار