techbord.com فایرفاکس 85 از راه می رسد و Flash را از بین می برد و در برابر ابر کوکی ها محافظت می کند

چه اتفاقی افتاده؟ کسانی که فایرفاکس موزیلا را به موارد دیگری از Chrome ترجیح می دهند ، با شنیدن اینکه آخرین نسخه از مرورگر وارد شده است ، باعث محافظت از ابر کوکی ها و در نهایت پشتیبانی Adobe Flash Player می شوند.

با از بین بردن Flash در Firefox 85 (از اینجا بارگیری کنید) ، نرم افزار Adobe که قبلاً محبوبیت جهانی داشت ، اکنون دیگر در هیچ مرورگر اصلی پشتیبانی نمی شود. مدتهاست که این حرکت منتقل شده است. Mozilla به طور پیش فرض افزونه Flash را در سال 2019 غیرفعال کرد.

در سال 2017 ، Adobe خود یکی از چندین غول فناوری بود که اعلام کرد پس از سال 2020 دیگر از Flash Player پشتیبانی نمی کند ، با گزینه های بهتر و امن تر مانند HTML5 ، WebGL و WebAssemble در جای خود قرار گرفتند.

Chrome و Edge پشتیبانی از Flash را در این ماه کاهش دادند. تنظیم مجددی برای فعال کردن پشتیبانی در Firefox 85 وجود ندارد.

در جای دیگر ، Firefox 85 ابر کوکی ها را خرد می کند. "به طور خلاصه ، از سوپ کوکی ها می توان به جای کوکی های معمولی برای ذخیره شناسه های کاربر استفاده کرد ، اما حذف و مسدود کردن آنها بسیار دشوارتر است. این امر باعث می شود که کاربران نتوانند هنگام مرور وب از حریم خصوصی خود محافظت کنند ،" Mozilla.

"با گذشت سالها ، ردیاب هایی پیدا شده اند که شناسه های کاربر را به عنوان سوپ کوکی در قسمت های مبهم مرورگر از جمله در ذخیره سازی Flash ، پرچم های ETags و HSTS ذخیره می کنند. تغییراتی که ما ایجاد می کنیم در Firefox 85 با از بین بردن توانایی ردیاب برای استفاده از آنها در وب سایت ها ، از سوپر کوکی های مبتنی بر حافظه پنهانی به میزان قابل توجهی می کاهید. "" . این بدان معناست که در حالی که Firefox 85 هنگام بازدید کاربران از یک سایت هنوز تصاویر حافظه پنهان شده را بارگیری می کند ، این حافظه های پنهان در سایت ها به اشتراک گذاشته نمی شود. اتصالات پیش نصب ، اتصالات پیش از اتصال ، اتصالات احتکاری و شناسه های جلسه TLS ، "" Mozilla می گوید.

https://techbord .com فایرفاکس 85 وارد می شود ، Flash را از بین می برد و از supercookies محافظت می کند

از دیگر تغییرات می توان به مدیر رمز عبور Firefox 85 اشاره کرد که اکنون اجازه می دهد تمام اطلاعات ذخیره شده با یک کلیک حذف شود ، پوشه نشانک ها در حال انجام است. به نوار ابزار نشانکها اضافه شد ، و مرورگر مکان کاربر را برای نشانکهای ذخیره شده به یاد می آورد. همچنین یک سری رفع های امنیتی معمول وجود دارد.

فایرفاکس 85 از راه می رسد و Flash را از بین می برد و در برابر ابر کوکی ها محافظت می کند
software/فایرفاکس-85-از-راه-می-رسد-و-flash-را-از-بین-می-برد-و-در.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com 7.5 میلیارد دلار خرید مایکروسافت برای ZeniMax توسط نهادهای نظارتی تأیید شده است
techbord.com ظرف بخرید تا Republic Wireless و 200000 مشترک آن را به دست آورید
techbord.com Super Nintendo World سرانجام پس از تاخیر همه گیر در 18 مارس افتتاح می شود
techbord.com Modder حافظه را در GeForce RTX 3070 تا 16 GB دو برابر می کند
techbord.com پی پال برای سخت گیری امنیت در حال خرید استارت آپ ارزهای رمزپایه Curv است
techbord.com یک مک پرو 64 هسته ای با قیمت 19000 دلار + شایعه وارد سال آینده
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.