خبر

 • تک بورد - شخصی Linux را به Mac Mini جدید مبتنی بر Arm منتقل کرد

  شخصی Linux را به Mac Mini جدید مبتنی بر Arm منتقل کرد
  22 روز و 14 ساعت قبل

  اجرای لینوکس در مکینتاش مبتنی بر Intel نسبتاً آسان است. اکنون که اپل در حال انتقال به سیلیکون خود است ، دیگر چندان سرراست نیست. اگرچه M1 SoCs پردازنده های مبتنی بر Arm هستند و نسخه های Arm لینوکس نیز در دسترس است ، اما اجزای موجود در تراشه های جدید اپل با مشخصات فعلی Linux به خوبی بازی نمی کنند.

  اپل راه اندازی مجدد دوگانه را در جدیدترین رایانه های مبتنی بر Arm آسان نکرده است. گرچه توزیع های لینوکس برای کار با سخت افزار Arm طراحی شده است ، سیلیکون اپل نژاد دیگری است. با این حال ، محققان امنیتی در Corellium دارای یک پورت لینوکس برای مکینتاش M1 اپل هستند.

  سیستم عامل Corellium ایجاد شده یک توزیع Ubuntu مبتنی بر Arm است که از یک درایو USB بوت می شود ، اما به این ترتیب نیست ساده به عنوان پلاگین و بازی. کورلیوم در وبلاگ بسیار مفصلی نوشت: "مانع اصلی راه اندازی لینوکس در M1 درایورهای سخت افزاری است.

  " "هنگام نوشتن درایورهای لینوکس ، کاملاً مشخص شد که واقعاً چقدر غیراستاندارد SoC های اپل هستند." پست توصیف پروژه. "محیط مجازی ما از نظر مدل هایی که می تواند انعطاف پذیر باشد بسیار انعطاف پذیر است ، اما در سمت لینوکس ، دنیای 64 بیتی ARM عمدتا در مجموعه ای کاملاً مشخص از بلوک های ساختمانی و رابط های میان افزار استقرار یافته است - تقریباً هیچ یک از آنها استفاده نشده است. در M1. "

  اکنون Linux در Mac mini M1 کاملاً قابل استفاده است. راه اندازی مجدد از طریق USB و دسک تاپ کامل اوبونتو (rpi). شبکه از طریق دانگل USB c کار می کند. به روزرسانی شامل پشتیبانی از USB ، I2C ، DART است. بعداً امروز تغییرات در GitHub و یک آموزش را فشار خواهیم داد. با تشکر از تیمCorelliumHQ ❤️

خبرهای دیگر از نرم افزار