خبر

 • تک بورد - دانشمندان موسیقی و دانشمندان رایانه دهمین سمفونی بتهوون را با کمک یادگیری ماشین تکمیل کردند

  دانشمندان موسیقی و دانشمندان رایانه دهمین سمفونی بتهوون را با کمک یادگیری ماشین تکمیل کردند
  19 روز و 2 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ هوش مصنوعی دهمین سمفونی بتهوون را تکمیل کرده است - یا حداقل ، اگر آن قطعه موسیقی در صورت اتمام آن به نظر می رسید. اولین نمایش جهانی موسیقی در 9 اکتبر 2021 انجام می شود.

  در سال 1817 ، انجمن سلطنتی فیلارمونیک در لندن ، لودویگ فون بتهوون را مأمور ساختن سمفونی های نهم و دهم خود کرد. او سمفونی نهم را به پایان رساند ، که چهارمین حرکت را با "قصیده شادی " بسیار آشنا (در زیر) به پایان می رساند. به دلیل افت سلامتی و مرگ بعدی وی در سال 1927 ، او هرگز دهمین سمفونی خود را تکمیل نکرد. تنها چیزی که از آن کار باقی می ماند ، طرح های موزیکال است.

  م Instituteسسه کاراجان با گروهی از دانشمندان استارتاپ Playform به سرپرستی احمد الگمال ، همکاری کرد. این تیم دو سال به آموزش یک مدل هوش مصنوعی با استفاده از آثار کامل بتهوون ، طرحهای سمفونی دهم پرداخته است و آنچه در مورد روشهای آهنگسازی وی شناخته شده است.

  الگمال به والتر ورزووا ، ذهن پشت بنگ جینگل اینتل ، برای ادغام آنچه بتهوون پشت سر گذاشته است با موسیقی ساخته شده توسط هوش مصنوعی. مارک گاتهام ، کارشناس موسیقی محاسباتی ، تلاش ها را برای رونویسی طرح های چند صد ساله و پردازش کل کارهای بتهوون برای آموزش الگوریتم های یادگیری ماشین انجام داد. روبرت لوین ، موسیقی شناس هاروارد ، که قبلاً چندین آهنگ موسیقی از موتزارت و باخ را تکمیل کرده بود ، نیز در این پروژه کمک کرد.

  "در اتاقی بزرگ با پیانو ، تخته سیاه و پشته ای از بتهوون الگمال گفت: "چگونه می توان قطعات را به قطعه ای کامل از موسیقی تبدیل کرد و چگونه هوش مصنوعی می تواند به حل این معما کمک کند ، در حالی که هنوز به فرایند و چشم انداز بتهوون وفادار بودیم." /p>

  جنبه انسانی پروژه نیازمند مطالعه فشرده طرح های سمفونی دهم بود تا مشخص شود که منظور بتهوون از این قطعه چیست. با استفاده از آثار کامل شده آهنگساز به عنوان الگو ، آنها متحیر شدند که کدام یک از عبارات موسیقی ناقص بتهوون در کدام یک از چهار حرکت سمفونی متعلق به کدامیک است.

  وظیفه هوش مصنوعی این بود که نحوه پر کردن جاهای خالی را بیاموزید. لازم بود که عبارات موسیقی بسیار کوتاهی فقط از چند نت گرفته شود و آنها را در ساختارهای طولانی تر و پیچیده تر بسازد. این کار را با یادگیری نحوه ساخت بتهوون سمفونی پنجم خود بر روی یک طرح ساده چهار نت انجام داد. همچنین باید شکل موسیقی هر عبارت گسترده شده - scherzo ، trio یا fugue - را درک کرد تا از حرکت صحیح آن اطمینان حاصل شود.

  با پیشرفت پروژه ، دانشمندان کامپیوتر دریافتند که هوش مصنوعی الگمال گفت: "لیست کارهای انجام شده افزایش یافت: ما مجبور بودیم به هوش مصنوعی آموزش دهیم که چگونه یک خط ملودیک را انتخاب کند و آن را هماهنگ کند." "هوش مصنوعی باید یاد بگیرد چگونه دو بخش موسیقی را با هم پیوند دهد. و ما متوجه شدیم که هوش مصنوعی باید بتواند یک کد بنویسد ، این بخشی است که بخشی از یک قطعه موسیقی را به نتیجه می رساند. "

  https://techbord.com دانشمندان موسیقی و دانشمندان کامپیوتر ، سمفونی دهم بتهوون را با کمک یادگیری ماشین تکمیل کردند نمونه ای از یکی از طرح های بتهوونز. اعتبار تصویر: موزه خانه بتهوون ، CC BY-SA

  همچنین باید تعیین می کرد که چه سازهایی کدام قطعات را می نوازد و باید همه اینها را به گونه ای انجام دهد که آهنگساز بزرگ ممکن است آن را انجام داده باشد.

  این تیم اولین آزمون خود را در حضور خبرنگاران و مهمتر از همه ، دانشمندان موسیقی و کارشناسان بتهوون برگزار کرد. از آنها خواسته شد تا ببینند آیا می توانند بفهمند که کار آهنگساز به کجا ختم شده است و هوش مصنوعی ادامه داد. کارشناسان موسیقی مات و مبهوت بودند و نمی توانستند بگویند کدام قسمت توسط هوش مصنوعی ساخته شده است. فقط کسانی که "اطلاعات صمیمی " از آثار ناقص داشتند می توانستند قسمت های ساخته شده توسط هوش مصنوعی را انتخاب کنند. این آزمایش به اندازه کافی به این نتیجه رسید که الگوریتم ها به اندازه کافی خوب کار کرده اند و دهمین بتهوون را تکمیل کرده اند. ، آلمان شما می توانید از نحوه انتخاب قطعه هوش مصنوعی از این مجموعه کوتاه که توسط مجله اسمیتسونیان تهیه شده است ، مطلع شوید.

  اعتبار تصویر: Perrant (CC BY-SA 3.0)

خبرهای دیگر از نرم افزار