خبر

 • تک بورد - حمله سایبری هنگ کنگ نشان می دهد که اپل از آخرین نسخه های سیستم عامل برای به روز رسانی های امنیتی استفاده می کند

  حمله سایبری هنگ کنگ نشان می دهد که اپل از آخرین نسخه های سیستم عامل برای به روز رسانی های امنیتی استفاده می کند
  25 روز و 4 ساعت قبل

  چرا مهم است: با انتشار اخبار یک حمله سایبری در هنگ کنگ در این هفته، اثربخشی آن نشان داد که چگونه اپل به روز رسانی های امنیتی را برای سیستم عامل های مختلف خود اعمال می کند. جای تعجب نیست که آخرین نسخه‌های سیستم‌عامل ابتدا وصله‌های امنیتی دریافت می‌کنند، اما نسخه‌های بلافاصله قبل که هنوز در حال استفاده گسترده هستند، می‌توانند با تاخیرهای چند ماهه برای همان وصله‌ها مواجه شوند.

  این هفته، محققان گوگل گزارشی را منتشر کردند که در آن به عنوان یک کمپین هک چاله آبی که در هنگ کنگ در ماه آگوست کشف شد، توضیح دادند. هکرهایی که گوگل فکر می‌کند تحت حمایت دولت هستند، بدافزاری را در وب‌سایت‌های یک گروه حامی دموکراسی هنگ‌کنگ کاشته‌اند که درهای پشتی را روی دستگاه‌های بازدیدکنندگان نصب می‌کند.

  محققان آسیب‌پذیری macOS را که هکرها هدف قرار داده بودند، کشف کردند. و آن را به اپل گزارش کرد، اما آنها نتوانستند به طور کامل آن را در iOS نمایه کنند. اپل آن را در 23 سپتامبر در macOS Catalina وصله کرد. با این حال، جاش لانگ، محقق امنیتی اشاره کرد که اپل همین آسیب‌پذیری را در MacOS Big Sur در 1 فوریه، بیش از 200 روز قبل، اصلاح کرد. Big Sur نسخه MacOS بلافاصله پس از Catalina است. اپل Big Sur را با Monterey، آخرین نسخه، ماه گذشته دنبال کرد.

  که در نوشته @eryeh ذکر شد (https://t.co/ybglJnVwmi)، این مورد تا 23 سپتامبر برای Catalina اصلاح نشده بود. ذکر نشده: این

خبرهای دیگر از نرم افزار