خبر

 • تک بورد - جریان در خانه Faceoff: Steam Remote Play در مقابل Moonlight

  جریان در خانه Faceoff: Steam Remote Play در مقابل Moonlight
  25 روز و 13 ساعت قبل

  بین Stadia ، GeForce Now ، Microsoft xCloud و سایر رقیبانی مانند Shadow ، جریان بازی شاهد احیای واقعی است. زیرساخت های هسته ای و رمزگذارهای اصلی به طور قابل توجهی از زمان شکست حماسی OnLive در یک دهه پیش افزایش یافته اند.

  به همین مهم ، ایده پخش جریانی رسانه اکنون با آگاهی عمومی جاسازی شده است: ما Netflix را داریم ، Spotify را داریم ، چرا بازی ها هم نیستند؟

  https://techbord.com جریان در خانه Faceoff: پخش بخار از راه دور در مقابل مهتاب

  Steam Remote Play به شما امکان می دهد Medium را در هر سطح واقعیت اجرا کنید

  جریان بازی از راه دور هنوز هم راهی برای پیش بردن دارد: همه اینترنت گیگابایت ندارند و تا حدی تاخیر اجتناب ناپذیر است مگر اینکه از نظر جسمی نزدیک به سرورها.

  اما در مورد جریان داخلی چیست؟ در این اوقات به خانه ، "از راه دور" بیشتر از هر زمان دیگری به معنای اتاق خواب شما نیست ، در مقایسه با محل کار یا یک شهر دیگر. راه حل های جریان داخلی نیز مسیری طولانی را طی کرده اند. اما برخلاف پخش جریانی از راه دور ، یک تجربه با کیفیت عالی در خانه و با سخت افزارهای کم در دسترس است.

  این که آیا شما فقط می خواهید Skyrim را در رختخواب بازی کنید ، یا برنامه های کاری خود را با خود به بخش اتاق نشیمن ، راه حل هایی مانند پخش جریانی مستقر در خانه و Moonlight تجربه ای تقریباً بی عیب و نقص را ارائه می دهند. در حقیقت ، در حالی که این مقاله را تایپ می کنم ، من اتفاقاً از iPad Pro 10.5 "streaming desktop Windows 10 over Steam Remote Play" استفاده می کنم.

  در این قسمت ، من قصد دارم تجربیات خود را با این دو گزینه جریان محلی به اشتراک بگذارم. کدام یک بهتر است؟ تأخیر چقدر بر تجربه تأثیر می گذارد؟ و واقعاً ، آیا می توانید Skyrim را در رختخواب بازی کنید؟

  Steam Remote Play چیست؟ Moonlight چیست؟

  اگر شما یک کاربر iOS یا Android با کارت گرافیک Nvidia هستید ، این گزینه های اصلی شما برای پخش جریانی داخلی است. هر دو متفاوت اجرا می شوند.

  بازی Steam Remote Play (بدیهی است) به حساب Steam خود و برنامه Steam در ویندوز گره خورده اید. برای کار با Remote Play باید Steam را اجرا کنید. از طرف دیگر ، Moonlight از اجرای منبع باز فناوری GameStream انویدیا استفاده می کند و از طریق GeForce Experience کار می کند. هر دو این برنامه ها اگرچه اساساً همان کار را انجام می دهید: آنها خوراک های صوتی و تصویری فشرده شده را از بازی های رایانه ای شما به iOS یا Anon خود انتقال می دهند دستگاه droid.

  از آنجا که این راه حل ها به ترتیب در Steam و GeForce Experience تعبیه شده اند ، شما به هیچ نرم افزار اضافی در سمت میزبان نیازی ندارید ، اما باید یک برنامه گیرنده بازی را در دستگاه تلفن همراه خود بارگیری کنید. می توانید آنها را از همینجا دریافت کنید:

  لینک Steam را بارگیری کنید

  لینک Steam در فروشگاه App (iPad و iPhone) Steam Link در Google Play ، APK مستقل (دستگاه های Android)

  Moonlight:

  بازی Moonlight Streaming در فروشگاه App (iPad و iPhone) Moonlight در Google Play (Android) ، همچنین برای دستگاه های آمازون و Chromebook

  چرا یکی را از دیگری انتخاب می کنید؟ در آزمایش ما سعی کردیم جنبه های خاصی از تجربیات مانند تأخیر ، پشتیبانی از نرخ تازه سازی بالا ، کیفیت تصویر ، فشرده سازی و کنترل های لمسی را اندازه گیری کنیم.

  دکل تست دسک تاپ ما دارای GeForce RTX 3080 و Ryzen 9 است 3900X ما از روتر Netgear R6260 AC1600 استفاده کردیم که رایانه شخصی از طریق اترنت متصل است. این نکته بسیار مهم است که باید به خاطر داشته باشید: اتصال سخت افزاری بین رایانه و روتر شما می تواند تاخیر قابل توجهی را کاهش دهد.

  دستگاه اصلی ما برای پخش یک iPad Pro 10.5 "و LG ThinQ G7 برای آزمایش بود. تأخیر ورودی Moonlight را انجام دادیم. ما این کار را انجام دادیم زیرا نسخه iOS Moonlight دارای یک عملکرد کامل نیست. ما میزان بیت بیت را در هر دو دستگاه با 50 مگابیت بر ثانیه محدود کردیم ، با کدگذاری x265 فعال و وضوح تصویر 1080p. این نشان دهنده کم و بیش شرایط استفاده استاندارد. تنظیمات کیفیت فیلم Steam Remote Play به "سریع" تغییر یافت. اگر به جای آن "تعادل" یا "زیبا" را انتخاب کنید ، کیفیت و تأخیر کمی افزایش می یابد.

  تأخیر

  هر دو تنظیم نتایج کاملاً مشابهی را ارائه می دهند ، با تأخیر در محدوده 20 میلی ثانیه. این یک سفارش است قدر بهتر از تأخیر 150-200 میلی ثانیه در اکثر عناوین Google Stadia است. Moonlight عملکرد کمی بهتر دارد ، گیم پلی بازی گاهی اوقات در محدوده 18-20 میلی ثانیه اجرا می شود. با این حال ، در عمل ، تشخیص اینکه تاخیر در Moonlight یا Steam دشوار است پخش از راه دور. وقتی رو در رو با یک تجربه صفحه کلید / ماوس مقایسه می کنید ، هر دو گزینه پخش جریان کمی کسل کننده به نظر می رسند. اما بدون وجود این چارچوب مرجع ، تشخیص آن بسیار دشوار بود.

  https://techbord.com جریان داخلی Faceoff: پخش از راه دور بخار در مقابل مهتاب

  پخش از راه دور بخار در iPad Pro 10.5

  خشم: Aeon of Ruin درست مثل یک بازی معمولی iOS یا Android اداره می شود. با توجه به اینکه بسیاری از عناوین موبایل با سرعت 30 FPS کار می کنند ( با افت در زیر) ، تاخیر ورودی در واقع کمتر از تجربه معمولی گیم پلی بومی بود.

  از نظر تأخیر به تنهایی ، این یک حرکت فوری است: هم Steam Remote Play و هم Moonlight دست به دست می آورند و نتایج مطلوبی دارند.

  https://techbord.com جریان در خانه Faceoff: بازی Steam Remote در مقابل Moonlight

  مهتاب در LG G7 ThinQ

  پشتیبانی از نرخ تازه سازی بالا

  تولیدکنندگانی مانند سامسونگ و اپل به طور فزاینده ای از پنل های با نرخ تازه سازی بالا در تلفن های هوشمند و تبلت های پرچمدار استفاده می کنند. اگر از ویژگی های پشتیبانی شده باشد ، این امر جریان را برای پخش جریانی صاف و تازه با بازی تازه فراهم می کند. متاسفانه ، Steam Remote Play از 60 هرتز بالاتر است.

  Moonlight از پنل های 90 هرتز و 120 هرتز پشتیبانی می کند. ما حالت 120 هرتز Moonlight را در صفحه نمایش ProMotion iPad Pro امتحان کردیم. این نیاز به کمی اختلاف نظر با رزولوشن های سفارشی در کنترل پنل انویدیا داشت ، اما ما تحت تأثیر نتایج قرار گرفتیم.

  تأخیر ورودی درک شده از Steam Remote Play با سرعت 60 هرتز و بسیار نزدیک به تجربه بومی کامپیوتر بود. . جالب اینجاست که تاری حرکت iPad در مقایسه با مانیتور QNIX 1440p در iPad کمتر است. این بدان معنی است که حداقل از برخی موارد کیفیت پخش جریانی تصویر بهتر از بومی است.

  کیفیت تصویر و فشرده سازی

  Moonlight و Steam Remote Play از کدگذاری HEVC (x265) پشتیبانی می کنند. HEVC کیفیت تصویر معادل x264 را با نرخ بیت کم یا فشرده سازی برتر با بیت ریت معادل ارائه می دهد.

  هنگام پخش وضوح و فریم بالاتر ، HEVC برای اطمینان از تجربه تأخیر کم بسیار مهم است. در حالی که هنوز هم فریم ها در Steam Remote Play و Moonlight به خوبی نگه داشته می شوند ، ما متوجه شدیم که Remote Play به طور کلی از نظر حرکت بهتر به نظر می رسد ، همه موارد مساوی هستند.

  با وجود تراکم پیکسلی بالای صفحه نمایش iPad Pro ، سریع صحنه های متحرک کیفیت تصویر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد: در اینجا مهم است که تاری حرکت را از مصنوعات فشرده سازی متمایز کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، تاری نور در هنگام استفاده از حالت تازه سازی بالا در Moonlight کمتر است. اما در اکثر موارد ، Steam Remote Play کمی بهتر نگه می دارد. حالت های کیفیت تصویر "متعادل" و "زیبا" با هزینه 5-10 میلی ثانیه تاخیر ، کیفیت تصویر را بیشتر افزایش می دهند.

  کنترل های لمسی

  از راه دور بازی Steam در اینجا به صورت دستی برنده می شود. Moonlight دارای کنترل های لمسی بسیار اساسی است: در واقع یک کنترل کننده Xinput مجازی با دکمه هایی که روی کنترلر Xbox One قرار می گیرند. در کنار هم فشار دادن چند دکمه در یک بار در Moonlight یا حتی هدف گیری مناسب با انگشت کوچک مجاز غیرممکن است.

   https://techbord.com جریان داخلی Faceoff: پخش Steam از راه دور در مقابل Moonlight

  پیکربندی رسمی کنترل لمسی Guerilla برای Horizon: Zero Dawn از طرف دیگر ، Remote Play از قابلیت بازسازی کنترلر Steam Big Picture پشتیبانی می کند. این به شما امکان انعطاف پذیری نامحدود در نقشه کنترل های لمسی ، ترکیب دکمه ها و سبک های هدف را می دهد. حتی بهتر ، شما به انجمن و پروفایل های کنترل لمسی ساخته شده توسط توسعه دهندگان دسترسی پیدا می کنید.

  در بازی هایی مانند The Elder Scrolls V: Skyrim ، این پیکربندی های سفارشی کنترل ها را متناسب با یک تجربه محلی تلفن همراه ارائه می دهند. اگر کنترل کننده موبایل در دست ندارید ، کنترل های لمسی Steam Remote Play بیش از حد کافی است.

  https://techbord.com جریان داخلی Faceoff: بازی Steam Remote در مقابل Moonlight

  روش بهینه پخش جریانی بازی ها در خانه با کنترل کننده فیزیکی است

  ما همچنین هر دو مشتری را با کنترل کننده GameVice آزمایش کرد. در حالی که بعضی از بازی ها مانند پلتفرمرهای 2 بعدی و ARPG ها با صفحه لمسی به خوبی عمل می کنند ، حتی در مقایسه با کنترل های لمسی سفارشی ، یک کنترل کننده فیزیکی بسیار بهتر است. ما متوجه شدیم که مزیت تأخیر ورودی Moonlight با GameVice متصل بیشتر مشخص می شود ، به ویژه هنگام اجرای با سرعت تازه سازی بالاتر.

  سخنان پایانی

  هم Steam Remote Play و Moonlight هم یک خانه کاملاً رایگان (و رایگان!) ارائه می دهند. تجربه پخش جریانی هر دو تأخیر ورودی عالی و کیفیت تصویر را ارائه می دهند ، تا جایی که پخش جریانی به خوبی یا بهتر از بازی های موبایل بومی است. با این حال ، هر دو مجموعه مزایا و هشدارهای خاص خود را دارند. اگر می خواهید بازی ها را با سرعت تازه سازی بالا پخش جریانی کنید ، در حال حاضر Moonlight تنها گزینه است. شما باید کیفیت تصویر کمی بدتر را تحمل کنید ، اما تأخیر ورودی و صافی پایین ارزش آن را دارد.

  از طرف دیگر ، Steam Remote Play کنترل های لمسی قابل تنظیم را ارائه می دهد. اگر کنترلر در دست ندارید ، تنها راه پیش رفتن است ، با در نظر گرفتن کنترلهای لمسی پیش فرض وحشیانه Moonlight.

  Steam Remote Play همچنین به نظر می رسد گزینه بهتری باشد اگر قصد استفاده از جریان خانگی برای بارهای کاری بهره وری (برای پخش جریانی دسک تاپ). هنگامی که ما آن را آزمایش کردیم ، Moonlight از یک اشکال در iOS رنج می برد که نشانگر ماوس شما را پنهان می کند ، و این امر باعث می شود که پیمایش در ویندوز دشوار باشد. Steam Remote Play این مشکل را ندارد.

  تماشای واقعی: جریان در خانه کاملاً مناسب است. از دستگاه های تلفن همراه خود به عنوان مشتری استفاده کنید ، همراه با یک رایانه شخصی توانمند و یک روتر ورودی به میان رده و شما آماده استفاده هستید. ما قطعاً از روزهای Splashtop فاصله زیادی گرفته ایم.

  .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-تکرار: بدون تکرار؛ اندازه پس زمینه: حاوی background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: همه مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، این بدان معناست: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از نرم افزار