خبر

 • تک بورد - توسعه دهنده برنامه FlickType Watch از اپل به دلیل رفتار ضد رقابتی شکایت می کند

  توسعه دهنده برنامه FlickType Watch از اپل به دلیل رفتار ضد رقابتی شکایت می کند
  4 روز و 22 ساعت قبل

  App Store به خانه کمتر از 1.9 میلیون برنامه تبدیل شده است و درآمد 64 میلیارد دلاری برای اپل و توسعه دهندگان برنامه دارد. و گرچه اپل به شما می گوید مکانی است که می توانید به آن اعتماد کنید ، اما یک دادخواست توسعه دهنده ادعا می کند که دورتر از حقیقت نیست.

  ماه گذشته ، Kosta Eleftheriou ، توسعه دهنده برنامه تلفن همراه در پشت برنامه محبوب صفحه کلید Apple Watch FlickType برای افراد کم بینا ، یک موضوع تند توییتر را در مورد وضعیت فعلی App Store نوشت. در آن ، الفتریو از اپل به دلیل عدم اجرای صحیح قوانین App Store انتقاد کرد ، که به چندین برنامه کلاهبرداری و کلون اجازه داده است در محیطی با برنامه های کاملاً قانونی همزیستی داشته باشند که قرار است از وقوع آن جلوگیری کند.

  بعلاوه ، برخی از این برنامه ها به درآمد سالانه به اندازه کافی بالا می رسند تا به بالای فروشگاه App برسند ، که در نگاه اول به نظر می رسد اپل آنها را تحمل می کند. با این وجود ، علی رغم ماهیت جعلی بودن ، اکثر این برنامه ها دارای بررسی های درخشان و رتبه بندی پنج ستاره هستند. برخی حتی با وجود وعده عملکردی مشابه برنامه های قانونی مانند FlickType ، به همان اندازه که تبلیغ می شوند ، کار نمی کنند ، در حالی که درآمد حاصل از توسعه دهندگان قانونی را قطع می کنند.

  اپل برنامه هایی را که در داستان Eleftheriou ذکر شده بود حذف کرد ، از جمله 77 برنامه کلاهبرداری ساخته شده توسط یک توسعه دهنده که از سال 2019 شروع به کار کرده است. این شرکت همچنین با انتشار بیانیه ای عمومی ، بر تعهد خود به پاک نگه داشتن App Store تأکید کرد و همچنین ادعا کرد که بیش از نیم میلیون حساب توسعه دهنده را خاتمه داده و بیش از 60 حساب را حذف کرده است میلیون بازدید کاربر هرزنامه.

  Eleftheriou کاملاً از پاسخگویی راضی نیست و کاملاً قابل درک است. در حالی که اپل برخی از برنامه های جعلی را از بازار خود حذف کرد ، بسیاری دیگر از آنها را دست نخورده باقی گذاشت. در نتیجه ، الفتریو تصمیم گرفت شکایتی علیه غول کوپرتینو در دادگاه ایالتی کالیفرنیا ارائه دهد. او ادعا می کند که اپل از قدرت انحصاری خود بر برنامه های iOS استفاده می کند تا "میلیاردها دلار سود از طریق تولیدکنندگان برنامه های کوچک و مصرف کنندگان کسب کند".

  توسعه دهنده دیدگاه مفصلی را درباره آنچه معتقد است ارائه می دهد رفتار نادرستی از طرف سازنده آیفون باشد ، که شامل کلاهبرداری ، تبلیغات کاذب و نقض توافق نامه توسعه دهنده است. به طور قابل توجهی ، او ادعا می کند که اپل سعی کرده بود FlickType را در سال 2019 خریداری کند ، اما پس از به روزرسانی برنامه Eleftheriou برای جلب مخاطبان بیشتر ، به سرعت ساکت شد.

  "برنامه هایی که دوست دارید. از تنها جایی که می توانید آنها را تهیه کنید. " pic.twitter.com/Ev8resllmd

  - Kosta Eleftheriou (keleftheriou) 22 فوریه 2021

  اپل از اجازه دادن به FlickType در فروشگاه App Watch خودداری کرد و توضیح داد که برنامه های صفحه کلید مجاز نیستند ، علیرغم اینکه به سایر برنامه ها مانند Shift Keyboard اجازه داده شده است. به عنوان یک راه حل شکاف متوقف ، Eleftheriou به برنامه های شخص ثالث مانند Nano برای Reddit ، WatchChat برای WhatsApp ، Lens برای Instagram و Chirp برای Twitter اجازه داد تا از فن آوری FlickType به عنوان یک ویژگی استفاده کنند.

  یک سال بعد ، سرانجام FlickType مجدداً وارد فروشگاه App شد و در طی فقط یک ماه با صعود به بالای قسمت برنامه های پولی در ایالات متحده ، بیش از 130،000 دلار درآمد کسب کرد. این موفقیت کوتاه مدت بود ، زیرا کلاهبرداران بلافاصله با برنامه هایی که ظاهراً از همان عملکرد برخوردار بودند بازار را غرق می کردند ، اما در واقعیت چنین نبود. بر اساس شکایت ، این درآمد FlickType را به $ 20،000 در ماه کاهش داد ، در حالی که برنامه های کپی همچنان به رشد خود ادامه می دهند.

  این دادخواست به لیست سردردهای اپل افزوده می شود ، که همچنین شامل موارد زیر است: مبارزه قانونی با Epic Games به دلیل ادعای رفتار انحصارطلبانه ، نیازی به گفتن نیست که یک مورد مشابه با قانونگذاران آمریکایی که قصد دارند تغییرات چشمگیری در عملکرد Big Tech ایجاد کنند. به اعتباری اپل ، این شرکت هزینه کمیسیون App Store خود را برای توسعه دهندگان برنامه های کوچک به 15 درصد کاهش داد ، اما اگر برنامه های متقلب بتوانند به راحتی دست به کار شوند و مشتریان بالقوه خود را از سختی بدست آورند کلاهبرداری کنند ، این مبلغ بسیار زیاد نخواهد بود. پول.

خبرهای دیگر از نرم افزار