بر اساس نظرسنجی، مهندسان نرم افزار ترجیح زیادی برای کار از راه دور نشان می دهند

کار از راه دور در طول همه گیری همه گیر به یک ضرورت تبدیل شد، اما از آن به بعد نحوه انجام کار کارگران آمریکایی را تغییر داد. در حالی که کار از خانه برای اکثر مردم یک تجربه نسبتاً جدید است، اکثر آنها مانند اردک به آب رفته اند و از بازگشت به اتاقک خودداری می کنند. همانطور که معلوم است، آنها دلایل خوبی برای ادامه کار از خانه دارند.

"گزارش وضعیت مهندسین نرم افزار 2023" توسط پورتال کاریابی Hired حقایق جالب زیادی را در مورد مهندسان نرم افزار در سیلیکون ولی و فراتر از آن فاش کرده است. یکی از نتایج بارز این نظرسنجی ترجیح بسیار زیاد برای کار از راه دور است، به طوری که 39 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که هر روز کار از راه دور را به کار در دفتر ترجیح می دهند.

طبق گزارش، حقوق و دستمزدها کاهش می یابد. تقریباً برای کار از راه دور و محلی یکسان است. به عنوان مثال، در منطقه خلیج سانفرانسیسکو، جایی که حقوق ها بالاترین درآمد را دارند، مهندسان نرم افزار که از راه دور کار می کردند سال گذشته 176000 دلار درآمد داشتند، در حالی که کسانی که در محل کار می کردند 180000 دلار درآمد داشتند. در برخی بازارهای کوچکتر، نقش‌های دوردست حتی حقوق بیشتری نسبت به کار در دفتر داشتند.

وقتی از آنها پرسیده شد در صورت اجبار برای بازگشت به دفتر چه کاری انجام می‌دهند، 21 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که این کار را ترک می‌کنند، در حالی که 49 درصد پاسخ دادند. گفت که آنها ضمن ادامه کار در شرکت فعلی خود، به دنبال فرصت های کار از راه دور دیگر خواهند بود. ظاهراً کارفرمایان قبلاً از ترجیحات کارمندان خود آگاهی دارند، زیرا بسیاری از آنها «برنامه کاری انعطاف پذیر» را به عنوان یکی از مزایای برتر در کنار مراقبت های بهداشتی و مرخصی با حقوق ارائه می دهند.

techbord.com بر اساس نظرسنجی، مهندسان نرم افزار ترجیح زیادی برای کار از راه دور نشان می دهند

یکی دیگر از یافته‌های قابل‌توجه، خوش‌بینی در میان مهندسان بود، علی‌رغم موج اخراج‌های پرطرفدار در نیمه دوم سال گذشته. 68 درصد از مهندسان مورد بررسی گفتند که نگران اخراج شدن در شش ماه آینده نیستند، حتی اگر غول‌های فناوری گوگل، متا، مایکروسافت، آمازون، توییتر و دیگران در مجموع بیش از 150000 کارمند را در سال گذشته اخراج کردند.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که مهندسان باطن بالاترین تقاضا را در بین کارفرمایان داشتند، در حالی که مهندسان پردازش زبان طبیعی (NLP) بالاترین رشد حقوق را در طول سال 2022 داشتند. اگرچه تعداد کل مصاحبه‌ها برای آنها به شدت کاهش یافته است.

در انتظار سال 2023، 57 درصد از مهندسان مورد بررسی گفتند که معتقدند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و علم داده داغ‌ترین بخش خواهند بود و پس از آن فین‌تک و فناوری سلامت قرار دارند. . تقریباً 2 نفر از 3 (64٪) نامزدهای مهندسی مورد بررسی نیز انتظار داشتند پایتون بهترین زبان برنامه نویسی برای تسلط در سال 2023 باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *