techbord.com بررسی توسعه دهندگان نشان می دهد که JavaScript همچنان محبوب ترین زبان برنامه نویسی است

JavaScript همچنان محبوب ترین زبان برنامه نویسی در بین توسعه دهندگان است ، با توجه به یافته های یک نظرسنجی اخیر که شامل بیش از 17000 پاسخ از توسعه دهندگان در 159 کشور بود. محبوبیت فزاینده پایتون باعث شد که برای Q3 2020 مقام دوم را کسب کند ، در حالی که سومین زبان محبوب جاوا بود.

اطلاعات مربوط به آخرین نظرسنجی شرکت توسعه دهنده SlashData است. جاوا اسکریپت بار دیگر در جایگاه نخست قرار گرفت و با رشد روزافزون 12.4 میلیون نرم افزار فعال - از اواسط سال 2017 حدود 5 میلیون سود کسب می کند. مشخص شد که پایتون دارای 9 میلیون توسعه دهنده فعال است و در جایگاه دوم قرار دارد ، اما محققان همچنین تغییر در محبوبیت اخیر آن را برجسته کردند.

فقط در سال گذشته ، پایتون 2.2 میلیون توسعه دهنده اضافه کرده است که بیشتر به دلیل به افزایش یادگیری ماشین و علم داده. و جاوا که در جایگاه سوم قرار گرفت ، 8.2 میلیون توسعه دهنده فعال دارد - از اواسط سال 2017 رشد 1.6 میلیون نفری ، اگرچه آمار Java در شش ماه گذشته افزایش نیافته است.

https://techbord.com نظرسنجی توسعه دهندگان نشان می دهد جاوا اسکریپت همچنان محبوب ترین زبان برنامه نویسی است

گرد کردن از بین 6 زبان برنامه نویسی برتر ، با سهم نسبتاً برابر: C / C ++ 6.3 میلیون ، PHP 6.1 میلیون و C # 6.0 میلیون دارد. به طور خاص سی شارپ در سال های اخیر با کاهش چشمگیری روبرو شده است. "" C # ممکن است تسلط خود را در اکوسیستم های توسعه دهنده بازی و AR / VR حفظ کند ، اما به نظر می رسد در توسعه دسک تاپ قدرت خود را از دست می دهد - احتمالاً به دلیل ظهور ابزارهای چند پلتفرمی مبتنی بر فن آوری های وب "

در پایین لیست ، زبانهای توسعه برنامه مانند Kotlin اندروید و Swift اپل وجود دارد. این گزارش خاطرنشان می کند که Swift - که برای اولین بار در سال 2014 منتشر شد - در اوایل سال 2020 از Kotlin پیشی گرفت. و حتی با یک توسعه دهنده کاربر حتی کوچکتر ، Go ، Ruby ، ​​Objective C ، Rust و Lua قرار دارند که تعداد آنها 0.8 میلیون و 1.5 میلیون.

بررسی توسعه دهندگان نشان می دهد که JavaScript همچنان محبوب ترین زبان برنامه نویسی است
software/بررسی-توسعه-دهندگان-نشان-می-دهد-که-javascript-همچنان-محبوب.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com مایکروسافت به مشکل عدم پاسخگویی در کنترل کننده های جدید Xbox اذعان کرده و در حال رفع مشکل است
techbord.com RedMagic 6 نوبیا دو رکورد گوشی هوشمند را می شکند: یک صفحه 165 هرتز و 18 گیگابایت RAM
techbord.com Razer از عینک های هوشمند Anzu خود با بلندگوهای یکپارچه رونمایی کرد
techbord.com شایعه شده است که RTX 3080 Ti ، RTX 3070 Ti دارای محدود کننده استخراج Ethereum است
techbord.com ISOCELL 2.0 سامسونگ فناوری دوربین موبایل را به جلو سوق می دهد
techbord.com کوالکام می خواهد با صدور گواهینامه Snapdragon Sound کیفیت صدای بی سیم را بهبود بخشد
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.