خبر

 • تک بورد - اینتل پردازنده‌های نسل ششم تا دهم را به پشتیبانی از درایور قدیمی منتقل می‌کند

  اینتل پردازنده‌های نسل ششم تا دهم را به پشتیبانی از درایور قدیمی منتقل می‌کند


  16 روز و 8 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ اینتل که فوراً مؤثر است، پشتیبانی از درایورهای بازی را برای iGPUهای قدیمی‌تر قطع می‌کند. گرافیک های مجتمع برای عملکرد جدی در نظر گرفته نشده اند، اما گرافیک های اخیر می توانند بسیاری از بازی های محبوب امروزی را اجرا کنند، از جمله بازی هایی که اینتل پشتیبانی از آنها را کاهش داده است.

  این هفته، اینتل اعلام کرد که پشتیبانی از نرم افزار فعال اکنون فقط برای پردازنده های نسل یازدهم و جدیدتر است. این پردازنده‌های نسل ششم تا دهم خود را به پشتیبانی نرم‌افزار قدیمی منتقل می‌کند. بنابراین، جدای از اصلاحات مهم و وصله‌های امنیتی، پردازنده‌های قدیمی‌تر به‌روزرسانی‌های کمتری نسبت به جدیدتر دریافت می‌کنند.

  اساساً، اینتل درایورهای خود را در یک بسته به دو گروه تقسیم می‌کند. مجموعه میراث برای هر پردازنده از Skylake تا Ice Lake، از جمله Elkhart، Lakefield و Jasper Lake است. پشتیبانی فعال از Rocket Lake، Alder Lake و احتمالا پردازنده‌های Raptor Lake است که قرار است در ماه اکتبر عرضه شوند. عمدتاً، این بدان معناست که کاربران قدیمی‌تر گرافیک یکپارچه اینتل دیگر درایورهای پشتیبانی از بازی روز 0 را دریافت نخواهند کرد.

  عمدتاً، این به این معنی است که کاربران قدیمی‌تر گرافیک یکپارچه اینتل دیگر درایورهای پشتیبانی از بازی روز 0 را دریافت نخواهند کرد. در حالی که iGPU های جدیدتر همچنان درایورهای پشتیبانی را برای بازی های جدید هنگام راه اندازی دریافت می کنند، بقیه باید منتظر بروزرسانی هر سه ماهه باشند. برای بررسی CPU سیستم خود در ویندوز، به Settings > System > About بروید. در کنار "پردازنده"، اولین رقم بعد از خط فاصله نسل پردازنده شما را نشان می دهد.

  برگرداندن CPUهای هفت ساله Skylake به پشتیبانی قدیمی جای تعجب ندارد، اما پردازنده های نسل دهم به سختی دو سال دارند کاهش پشتیبانی می‌تواند به طور بالقوه بر عملکرد بازی برای بخش خوبی از کاربران iGPU تأثیر بگذارد.

  در نظرسنجی سخت‌افزار Steam در ژوئن ۲۰۲۲، همه iGPUهای اینتل روی هم حدود هفت درصد از سیستم‌های مورد نظرسنجی را تشکیل می‌دهند. با این حال، بسیاری از محبوب‌ترین بازی‌های رایانه‌های شخصی روی Steam نیستند و به اندازه کافی سبک هستند که iGPU ها بتوانند آن را مدیریت کنند. عناوینی مانند Counter-Strike: Global Offensive، Dota 2، League of Legends، Minecraft، Valorant و Sid Meier's Civilization 6.

  حتی بنچمارک TechSpot نیز مدیریت iGPU Ice Lake را نشان می دهد. نرخ فریم قابل بازی در برخی از این بازی‌ها، همراه با Rocket League و Grand Theft Auto V. بنابراین نمی‌توان گفت که این روی چند کاربر تأثیر خواهد گذاشت.


  تگ ها:

  اینتل , پردازنده‌ , پشتیبانی , درایور , قدیمی , منتقل , می‌کند


  v 14
خبرهای دیگر از نرم افزار