خبر

 • تک بورد - ایالات متحده NSO Group و سایرین را به دلیل قاچاق نرم افزارهای جاسوسی و سوء استفاده ها تحریم می کند

  ایالات متحده NSO Group و سایرین را به دلیل قاچاق نرم افزارهای جاسوسی و سوء استفاده ها تحریم می کند
  23 روز و 13 ساعت قبل

  وزارت بازرگانی ایالات متحده این هفته اعلام کرد که چهار گروه را به دلیل نقش آنها در جاسوسی و در غیر این صورت هدف قرار دادن بدخواهانه افرادی مانند روزنامه نگاران و دانشگاهیان آنلاین تحریم می کند. آنها شامل گروه بحث برانگیز NSO و سه نهاد دیگر از اسرائیل، روسیه و سنگاپور هستند.

  اداره صنعت و امنیت وزارت بازرگانی (BIS) در حال به روز رسانی لیست نهادهای تحریم شده خود با سندی است که قصد دارد روز پنجشنبه به طور کامل منتشر کند، اما اکنون در یک PDF قابل مشاهده است. . این سازمان ادعا می‌کند که هر چهار گروه در فعالیت‌های «برخلاف امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی ایالات متحده» هستند.

  مشهورترین آنها گروه NSO اسرائیل است. سند BIS به طور خاص به توسعه نرم افزارهای جاسوسی اشاره می کند که سپس به دولت ها برای هدف قرار دادن افرادی مانند روزنامه نگاران، دانشگاهیان، کارکنان سفارت ها و فعالان ارائه می کرد. در این سند از گروه اسرائیلی Candiru در کنار NSO در این اتهامات نام برده شده است.

  سال گذشته گزارش شد که NSO در حال ساخت نرم افزارهای جاسوسی برای ردیابی شیوع ویروس کرونا است. با این حال، در سپتامبر سال جاری، اپل مجبور شد برای تمام سیستم عامل‌های خود یک به‌روزرسانی امنیتی صادر کند تا یک سوءاستفاده از نرم‌افزار NSO که از فوریه برای جاسوسی از افراد استفاده می‌کرد، وصله کند. نرم‌افزار جاسوسی "Pegasus" NSO، یک "سوء استفاده صفر کلیک" می‌تواند به سادگی با ارسال متنی بدون اینکه کاربر دستگاه کاری انجام دهد به دستگاه اپل نفوذ کند. می‌تواند به چیزهایی در آیفون مانند دوربین، میکروفون یا تنظیمات دستگاه دسترسی داشته باشد.

  در سند BIS همچنین از گروه روسی Positive Technologies و گروه سنگاپوری Computer نام برده شده است. PTE مشاوره ابتکاری امنیتی. LTD.، به عنوان نهادهایی که از سایبری بهره برداری می کنند. در سال 2017، Positive Technologies یک حفره امنیتی عظیم را شناسایی کرد که CPUهای اینتل را تحت تأثیر قرار داد. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده قبلاً Positive Technologies را به اتهام کمک به سرویس‌های اطلاعاتی روسیه در انجام حملات سایبری علیه ایالات متحده تحریم کرده بود.

  این بدان معناست که صادرات یا انتقال اقلام مرتبط با این نهادها در داخل کشور نیازمند مجوز از طرف پایان است. کمیته بررسی کاربران این مجوزها برای نهادهای تحریم شده تحت "فرض انکار" قرار می گیرند، بنابراین به طور خودکار به جز در شرایط خاص رد می شوند.

  وزارت بازرگانی ایالات متحده اخیراً فروش نرم افزارهای هک را ممنوع کرده است. دولت های "کشورهای مورد نگرانی"

خبرهای دیگر از نرم افزار