انویدیا افزایش مصرف CPU در درایور GeForce 531.18 را تایید کرد

Facepalm: کاربران GPU Nvidia که اخیراً متوجه استفاده غیرعادی از CPU پس از خروج از بازی‌ها شده‌اند، باید بدانند که این شرکت از این مشکل آگاه است و در حال توسعه یک Hotfix است. کسانی که به طور جدی تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته اند، باید به فکر عقب انداختن موقت راننده باشند.

انویدیا لیست مشکلات شناخته شده خود را برای درایور GeForce 531.18 به روز کرد تا گزارش های کاربر در مورد استفاده بالای CPU پس از خروج از بازی ها را تایید کند. توسعه‌دهندگان در حال کار بر روی یک رفع فوری هستند که روز سه‌شنبه ارائه می‌شود.

برخی از کاربران گزارش دادند که پس از پایان بازی متوجه افزایش استفاده از CPU تا 15 درصد شده‌اند. بررسی تب Process نشان داد که کانتینر Nvidia مقصر بوده است. به‌طور دقیق‌تر، به نظر می‌رسد که آخرین نسخه پلاگین Nvidia Game Session Telemetry منشأ این مشکل باشد.

اطلاعات بیشتر - فردا یک درایور Hotfix را با رفع مشکل ارسال خواهیم کرد

— Sean Pelletier (@PellyNV) 6 مارس 2023

بیشتر کاربران احتمالاً نباید با فایل‌های درایور Nvidia سر و کار داشته باشند، زیرا خنثی کردن فایل DLL نیازمند حذف یا انتقال آن با امتیازات سرپرست است. با این حال، برای کسانی که از انجام این کار احساس راحتی می کنند، مسدود کردن یا حذف فایل DLL افزونه می تواند مشکل را برطرف کند. برخی از Redditors دستورالعمل‌هایی را برای انجام این کار در صورت تمایل ارسال کرده‌اند.

10-15 درصد استفاده اضافی از CPU ممکن است برخی را آزار ندهد، اما می‌تواند بر کارهای فشرده CPU تأثیر بگذارد. کسانی که به یک راه حل فوری نیاز دارند و نمی خواهند با فایل های داخلی مشکل داشته باشند، باید رایانه شخصی خود را پس از خروج از بازی راه اندازی مجدد کنند یا تا زمانی که رفع فوری برسد، به درایور قبلی برگردند.

Nvidia همچنین چند مورد دیگر را اضافه کرده است. مسائل شناخته شده به یادداشت ها برای 531.18. گاهی اوقات ممکن است باعث از کار افتادن Adobe Premiere Pro و Assassin's Creed Origins شود. علاوه بر این، کاربران لپ‌تاپ با پردازنده‌های گرافیکی سری GeForce GTX 10، MX250، یا MX350 ممکن است با یک بررسی تصادفی مواجه شوند.

در حالی که این مشکل ممکن است برخی را آزار دهد، مشکلات درایور انویدیا در مقایسه با مواردی که AMD اخیراً تجربه کرده، خفیف بوده است. . پس از اینکه کاربران اکثر پردازنده‌های گرافیکی Radeon مجبور شدند دو ماه برای درایورهای جدید منتظر بمانند، انتشار Adrenalin 23.2.1 در فوریه برخی از نصب‌های ویندوز را خراب کرد، البته در موارد بسیار نادر. تیم رد در حال کار بر روی یک راه حل رسمی برای مشکل است، اما برداشتن علامت کادر "بازنشانی کارخانه" هنگام نصب درایورها باید از ظهور آن جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *