خبر

 • تک بورد - از آنجایی که Alder Lake، big.LITTLE را برای رایانه های شخصی رومیزی به ارمغان می آورد، اینتل مزایای سیلیکون بهینه شده نرم افزاری را برجسته می کند.

  از آنجایی که Alder Lake، big.LITTLE را برای رایانه های شخصی رومیزی به ارمغان می آورد، اینتل مزایای سیلیکون بهینه شده نرم افزاری را برجسته می کند.
  11 روز و 8 ساعت قبل

  در حالی که همه کسانی که صنعت فناوری را از نزدیک دنبال می کنند می دانند که ارتباط مهمی بین آخرین تراشه های نیمه هادی امروزی و عملکرد برنامه های نرم افزاری وجود دارد، به نظر می رسد سطح جدید و عمیق تری از ارتباط بین این دو در حال توسعه است. از کیت‌های شبیه‌سازی تراشه‌های مبتنی بر ابر گرفته تا بهبود چارچوب هوش مصنوعی و ابزارهای جدید برای ایجاد برنامه‌های کاربردی که در سراسر اتصالات شبکه کار می‌کنند، ب

  اولین رویداد Intel On نشان‌دهنده جوان‌سازی IDF سابق این شرکت یا انجمن توسعه‌دهندگان اینتل است، جایی که این شرکت اهمیت بهینه‌سازی نرم‌افزار را از طریق یک سری اعلامیه‌ها برجسته کرد. در مجموع، این اعلامیه ها -- از جمله راه اندازی یک وب سایت به روز شده Developer Zone -- بر تمایل اینتل برای قرار دادن توسعه دهندگان از هر نوع و سطحی در خط مقدم تلاش های خود تأکید کرد.

  تمرکز اینتل بر پلت فرم oneAPI خود. نقش مهمی را که ابزارهای نرم افزاری در بهره گیری از پیشرفت های سیلیکونی امروزی ایفا می کنند، برجسته می کند. OneAPI برای اولین بار در سال گذشته معرفی شد تا به طور چشمگیری روند نوشتن برنامه هایی را تسهیل کند که می توانند از CPU های x86 و همچنین GPU و سایر انواع شتاب دهنده ها از طریق یک محیط برنامه نویسی باز و یکپارچه استفاده کنند. انتظار می‌رود نسخه آینده ۲۰۲۲ ماه آینده با بیش از ۹۰۰ ویژگی جدید منتشر شود، از جمله مواردی مانند کامپایلر C++/SYCL/Fortran یکپارچه و پشتیبانی از پایتون موازی داده.

  با توجه به پیچیدگی روزافزون پردازنده‌ها و پردازنده‌های گرافیکی. ، به راحتی می توان فهمید که چرا ابزارهای توسعه دهنده جدید نه تنها برای استفاده کاملتر از این اجزای منفرد بلکه برای استفاده از قابلیت هایی که با ترکیب این تراشه ها ممکن شده است، ضروری هستند. در حالی که اینتل همیشه مجموعه ای قوی از توسعه دهندگان نرم افزار داخلی داشته و ابزارهای پیشرفته ای مانند کامپایلرها را ساخته است که نقش مهمی در توسعه برنامه ها و سایر نرم افزارها ایفا می کنند، این شرکت بر روی بخش کوچک و نخبه ای از کل بازار توسعه دهندگان متمرکز شده است. برای ایجاد تأثیر بیشتر، برای شرکت مهم است که ابزارهای نرم افزاری را ایجاد کند که بتواند توسط مجموعه گسترده تری از توسعه دهندگان استفاده شود. همانطور که خود اینتل می گوید، این شرکت می خواهد در زمینه مهارت و تجربه با توسعه دهندگان "در هر کجا که هستند ملاقات کند".

  در نتیجه، اینتل در حال انجام کارهایی مانند افزایش تعداد مراکز تعالی oneAPI برای ارائه است. مکان‌های بیشتری که افراد می‌توانند مهارت‌های مورد نیاز برای بهترین استفاده از oneAPI را بیاموزند. علاوه بر این، این شرکت اعلام کرد که در حال ساخت موتورهای شتاب‌دهنده جدید و نسخه‌های بهینه‌سازی شده جدیدی از ابزارهای محبوب هوش مصنوعی است که همگی برای بهترین استفاده از پردازنده مقیاس‌پذیر اینتل Xeon متمرکز بر مرکز داده آینده طراحی شده‌اند.

  https://techbord.com همانطور که Alder Lake به رایانه های شخصی رومیزی big.LITTLE می آورد، اینتل مزایای نرم افزار سیلیکون بهینه سازی شده را برجسته می کند

  این شرکت همچنین در مورد محیط‌های شبیه‌سازی تراشه‌های مبتنی بر ابر صحبت کرد که می‌توانند طیف وسیع‌تری از برنامه‌نویسان را قادر به ساخت برنامه‌های کاربردی برای انواع مختلف شتاب‌دهنده‌ها بدون نیاز به دسترسی فیزیکی به آنها کنند.

  بسیاری از این پیشرفت‌ها به وضوح توسط افزایش پیچیدگی معماری های مختلف تراشه های فردی. در حالی که پیشرفت‌های معماری در این نیمه‌هادی‌ها به وضوح عملکرد را به طور کلی بهبود بخشیده است، حتی باتجربه‌ترین برنامه‌نویسان نیز بعید به نظر می‌رسند که بتوانند تمام عملکردهای فعال شده را پیگیری کنند.

  امکان ایجاد برنامه‌هایی را که می‌توانند از آنها استفاده کنند، کنار بگذارید. چندین نوع تراشه و، خوب، تصور اینکه چگونه همه چیز می تواند به سرعت بسیار زیاد شود، آسان است. همچنین درک اینکه چرا تعداد کمی از برنامه‌ها واقعاً از جدیدترین پردازنده‌ها، پردازنده‌های گرافیکی و سایر تراشه‌های امروزی بهره کامل می‌برند، آسان است. برعکس، درک اینکه چرا بسیاری از برنامه‌ها (مخصوصاً برنامه‌هایی که به‌طور منظم به‌روز نمی‌شوند) کار سختی نیست.

  با برداشتن یک گام به عقب، آنچه در مورد این تلاش‌های اینتل جالب است این است که به نظر می‌رسد که آنها بسط منطقی دیگر حرکت‌های مشابهی هستند که اخیراً توسط Arm و Apple، دو شرکت دیگر متمرکز بر سیلیکون (هر کدام به روش منحصر به فرد خود) اعلام شده‌اند. در نشست توسعه‌دهنده Arm’s Summit هفته گذشته، این شرکت تلاش‌های خود را برای ایجاد نسخه‌های مبتنی بر ابر سخت‌افزار تراشه مجازی به عنوان بخشی از تلاش‌های Total Solutions برای IoT و پروژه جدیدش Centauri شرح داد. همانند اینتل، هدف Arm افزایش دامنه توسعه دهندگانی است که به طور بالقوه می توانند برنامه های کاربردی برای معماری آن بنویسند.

  از نظر بهینه سازی نرم افزار متمرکز بر تراشه، به نظر می رسد داده های اولیه بنچمارک نشان می دهد که آخرین نسخه مبتنی بر Arm اپل تراشه‌های M1 Pro و M1 Pro Max نتایج فوق‌العاده‌ای را با برنامه‌های کاربردی خود اپل ارائه می‌دهند - که بدون شک برای این تراشه‌های جدید بهینه شده‌اند. با این حال، در سایر انواع برنامه‌ها و بارهای کاری بهینه نشده، نتایج کمی معتدل‌تر به نظر می‌رسد. این به سادگی نشان می دهد که چگونه دستیابی به بهترین عملکرد ممکن برای یک معماری تراشه معین نیاز به افزایش مقدار بهینه سازی نرم افزار دارد.

خبرهای دیگر از نرم افزار