خبر

 • تک بورد - آمازون برنامه Prime Video Mac را منتشر می کند که امکان دانلود آفلاین را فراهم می کند، اما نه 4K

  آمازون برنامه Prime Video Mac را منتشر می کند که امکان دانلود آفلاین را فراهم می کند، اما نه 4K
  21 روز و 13 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: این هفته آمازون نسخه‌ای از برنامه Prime Video خود را در macOS منتشر کرد و آن را به اولین سرویس پخش عمده‌ای تبدیل کرد که دارای برنامه مک است. عملکرد آن مشابه نسخه های دیگر است اما گزینه دانلود را برای مشاهده آفلاین ارائه می دهد.

  از این هفته، صفحه App Store Apple برای برنامه Amazon Prime Video شامل نسخه Mac است که به macOS Big Sur 11.4 یا جدیدتر نیاز دارد. تماشای محتوا از سرویس های استریم روی دسکتاپ یا لپ تاپ معمولاً از طریق یک مرورگر وب انجام می شود. با این حال، وب سایت های ارائه دهنده به کاربران اجازه دانلود نمایش ها و فیلم ها را نمی دهند. برنامه های پخش جریانی تلفن همراه مدتی است که این ویژگی را ارائه می دهند.

  قابلیت دانلود یکی از دلایل اصلی نصب برنامه های رایانه شخصی برای سرویس های پخش است. ویندوز 10 و 11 در حال حاضر از خدماتی مانند Amazon Prime، Netflix، Hulu، Crunchyroll، Disney+ و غیره پشتیبانی می‌کنند. قابل ذکر است که HBO Max برنامه های بومی ویندوز یا مک ندارد. در حالی که Apple TV روی macOS تعبیه شده است، برنامه کاربردی ویندوز ندارد و همچنین به کاربران اجازه نمی دهد محتوای Apple TV+ را از طریق iTunes برای ویندوز پخش کنند. نرم‌افزار استریم دسک‌تاپ مانند تجربه مرورگر وب کار می‌کند، اما برنامه‌های آمازون و نتفلیکس ویندوز اجازه دانلود را می‌دهند.

خبرهای دیگر از نرم افزار