خبر

 • تک بورد - Spotify بیش از 300000 رمز ورود کاربر را به دنبال نشت پایگاه داده خارجی بازنشانی می کند

  Spotify بیش از 300000 رمز ورود کاربر را به دنبال نشت پایگاه داده خارجی بازنشانی می کند
  21 روز و 11 ساعت قبل

  Spotify به راحتی یکی از محبوب ترین سرویس های پخش موسیقی در جهان است و به همین دلیل: راحت است و کتابخانه موسیقی آن بسیار گسترده است (و به طور مداوم در حال رشد است). با این حال ، هرچه پایگاه کاربری سرویس بزرگتر شود ، خطر نقض امنیت بیشتر می شود ، زیرا طرفداران Spotify اخیراً راه سخت را یاد گرفتند. صدها هزار کاربر تحت تأثیر نشت پایگاه داده شخص ثالث قرار گرفتند ، که اطلاعات ورود به سیستم را فاش کرد و ش

  برای اینکه کاملاً واضح باشد ، Spotify به هیچ وجه مورد حمله یا نقض قرار نگرفته است (تا آنجا که ما می دانیم). حملات اطلاعات مربوط به اطلاعات معتبر هنگامی رخ می دهد که پایگاه داده های رمزعبور بزرگ به وب نشت می کنند و هکرها سعی می کنند از اعتبار نامه های در معرض استفاده در بسیاری از سایت ها استفاده کنند. به ناچار آنها می توانند حداقل به چند سایت و سرویس دسترسی پیدا کنند.

  اگر بهداشت صحیح رمز عبور را رعایت کنید و اطمینان حاصل کنید که از اعتبار ورود به سیستم در چندین وب سایت یا سرویس استفاده مجدد نمی کنید. ، احتمال گرفتار شدن در یکی از این تخلفات تقریباً به صفر می رسد. با این حال ، همانطور که بسیاری از ما که از اقوام باهوش فنی کمتری برخوردار هستیم ، همه می دانند.

  https://techbord .com Spotify بیش از 300،000 رمز ورود کاربر را به دنبال نشت پایگاه داده خارجی بازنشانی می کند

  متأسفانه برای Spotify ، به نظر می رسد بیش از 300،000 کاربر آن در آن اردوگاه افتاده اند. اگر یکی از آنها هستید و اخیراً از Spotify اعلان بازنشانی گذرواژه دریافت کرده اید ، اکیداً توصیه می کنیم گذرواژه خود را در سایر وب سایتهایی که از اعتبار یکسان برای آنها استفاده کرده اید ، تنظیم مجدد کنید.

  تمام این داده ها در یک پایگاه داده "72 گیگابایتی" ، که حاوی بیش از "380 میلیون پرونده" بود ، در معرض دید قرار گرفتند. پایگاه داده پیدا شد و وجود آن توسط محققان vpnMentor ، یک وبلاگ با موضوع امنیت سایبری و حفظ حریم خصوصی اینترنت ، به صورت عمومی افشا شد. vpnMentor دیگر داده موجود در پایگاه داده شامل آدرس های ایمیل و کشورهای محل اقامت است.

  باز هم ، هیچ یک از اینها تقصیر Spotify نیست. همانطور که vpnMentor اشاره کرد ، شرکتها نمی توانند مصرف و استفاده مجدد از رمزهای عبور ضعیف را در مصرف کنندگان متوقف کنند - آنها فقط می توانند به کاربران کمک کنند حسابهای خود را دوباره بدست آورند ، دقیقاً به همین دلیل Spotify این تنظیم مجدد رمز عبور را انجام داده است.

خبرهای دیگر از امنیت