خبر

 • تک بورد - REvil به تنهایی بخش قابل توجهی از حملات باج افزارهای Q2 2021 را به خود اختصاص داده است

  REvil به تنهایی بخش قابل توجهی از حملات باج افزارهای Q2 2021 را به خود اختصاص داده است
  4 روز و 14 ساعت قبل

  آخرین گزارش امنیتی دیجیتالی مک آفی در مورد حملات باج افزارها اعداد و ارقام قابل توجهی را نشان می دهد. ارائه دهنده امنیت رایانه در مورد موضوعات مختلف به جزئیات می پردازد. با این حال ، یکی از مواردی که مطرح می شود این است که حملات باج افزارها چقدر سنگین به یک گروه خاص و یک نوع هدف است.

  شرکت امنیت رایانه ای McAfee اخیراً گزارش تحقیقات تهدیدات پیشرفته خود را برای اکتبر 2021 منتشر کرد. یکی از موضوعاتی که مورد بررسی قرار می گیرد ، آمار حملات باج افزارهایی است که این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری شناسایی کرده است. از نظر تعداد تشخیص ، 10 گروه باج افزار برتر عبارت بودند از RansomeXX ، Ryuk ، Netwalker ، Thanos ، MountLocker ، WastedLocker ، Exorcist ، Conti ، Maze و در رتبه اول ، REvil.

  در طول تابستان ، REvil معروف به پلت فرم مدیریت فناوری Kaseya و از طریق آن ، بسیاری از مشاغل دیگر ، 70 میلیون دلار برای رمزگشایی برای باز کردن قفل پرونده قربانیان درخواست کرد. اعداد McAfee نشان می دهد که REvil ، با استفاده از بار باج افزار Sodinokibi ، مسئول 73 درصد از شناسایی باج افزارها از 10 گروه برتر در سه ماهه دوم سال 2021 بوده است. بر اساس گزارش McAfee ، دولتها محبوب ترین هدف بودند و پس از آن مخابرات ، انرژی و رسانه. حملات ransomware ">

  برای مشاهده این تصویر با وضوح کامل روی آن کلیک کنید

  در نهایت ، گروه های امنیتی کلیدهای رمزگشایی رایگان را برای بازکردن قفل سیستم هایی که در حملات REvil گذشته آسیب دیده اند برای عموم آزاد کردند. با این حال ، مشخص شد که FBI می توانست زودتر از آنچه که تصمیم گرفت ، کلیدها را آزاد کند. پس از ناپدید شدن موقت ، REvil دوباره ظاهر شده و حملات باج افزار را از سر گرفته است. REvil همچنین باج افزار خود را به گروه های دیگر که قصد انجام حملات را دارند اجاره می دهد ، اما به نظر می رسد که آنها از درهای پشتی در نرم افزار خود برای سرقت باج پرداخت شده به مشتریان خود استفاده کرده اند.

خبرهای دیگر از امنیت