خبر

 • تک بورد - Pandemic به کلاهبرداران عاشقانه کمک کرد تا در سال 2020 رکورد 304 میلیون دلار را بدست آورند

  Pandemic به کلاهبرداران عاشقانه کمک کرد تا در سال 2020 رکورد 304 میلیون دلار را بدست آورند
  8 روز و 7 ساعت قبل

  این همه گیر تأثیرات زیادی به همراه داشته است - کمبود تراشه ، صنعت پررونق بازی های ویدیویی ، کار در خانه و تبدیل شدن به یک امر عادی ، و غیره - گرچه یک پیامد کمتر مورد انتظار ، مبلغ هنگفتی است که به دلیل کلاهبرداری های عاشقانه از دست رفته است. در سال 2020 ، 304 میلیون دلار از مردم تنها رکورد خورده است که در مقایسه با سال 2019 حدود 50 درصد افزایش داشته است.

  گزارش کمیسیون تجارت فدرال خاطرنشان می کند که به مدت سه سال ، مردم بیش از هر نوع کلاهبرداری شناسایی شده در پایگاه داده Sentinel FTC ، پول خود را نسبت به کلاهبرداری های عاشقانه از دست داده اند. در سال گذشته ، ضرر متوسط ​​فرد به 2500 دلار رسیده است. میلیون در سال 2020 ">

  به نظر می رسد رکورد 2020 تا حدی ناشی از همه گیری بوده است. با فاصله اجتماعی ، مکانهای بسته و بسیاری از مجلسی که مجبور به ماندن در خانه می شوند ، عاشقانه های جعلی آنلاین که افراد درگیر هرگز با آنها ملاقات نمی کنند به طور فزاینده ای رایج شد.

  تعداد کاربران برنامه های دوست یابی برای اولین بار نیز سال گذشته افزایش یافت . کلاهبرداران غالباً از عکس های گرفته شده از وب همراه با نام های دروغین برای جلب مردم استفاده می کنند - به یاد داشته باشید که هنری کاویل / اسکارلت جوهانسون با نام John / Jane Smith بعید به نظر می رسد واقعی باشد.

  فراتر از برنامه های دوست یابی ، برخی از کلاهبرداران از رسانه های اجتماعی برای یافتن اهداف خود ، اغلب از طریق درخواست های دوستانه یا پیام های غیر منتظره استفاده می کنند.

  پس از مدتی که کلاهبردار با قربانی ارتباط برقرار می کند ، در نهایت پول می خواهند ، اغلب در فرم کارت هدیه یا کارت تلفن برای برقراری ارتباط ، یا انتقال وجه برای اورژانس های پزشکی ساخته شده. سال گذشته بسیاری از مجرمان با سو C استفاده از ترس Covid-19 برای برداشت پول نقد از اهداف خود سوit استفاده کردند.

  بسیاری از کسانی که بیشترین ضرر را متحمل شده اند ، می گویند کلاهبرداران ابتدا مبلغ زیادی را برای آنها ارسال کرده اند. سپس از قربانیان خواسته می شود تا بودجه را به کلاهبردار یا شخص دیگری بازگردانند. این اغلب روشی برای پولشویی وجوه سرقت شده است.

  در حالی که افراد 20 تا 29 ساله بالاترین جهش را در حوادث گزارش شده تجربه کردند ، افراد بین 40 تا 69 سال احتمالاً گزارش دادند که در کلاهبرداری های عاشقانه ضرر کرده اند. کسانی که 70 سال به بالا داشتند بیشترین ضرر و زیان فردی را داشتند: 9،475 دلار.

  FTC به هر کسی که به دنبال عشق به صورت آنلاین است ، توصیه های زیر را می دهد:

  هرگز برای شخصی که در آنجا ملاقات نکرده اید پول یا هدیه ارسال نکنید شخص - حتی اگر ابتدا پول برای شما ارسال کنند. با کسی که به او اعتماد دارید در مورد این علاقه جدید عشق صحبت کنید. از دست دادن چیزهایی که جمع نمی شوند آسان است. بنابراین اگر دوستان یا خانواده شما نگران هستند ، توجه کنید. آهسته بردار س Askال کنید و به دنبال پاسخهای متناقض باشید. با استفاده از عکس معکوس ، تصاویر نمایه را جستجو کنید. اگر آنها با نام دیگری یا جزئیاتی که با هم مطابقت ندارند مرتبط باشند ، این یک کلاهبرداری است.

  اعتبار تصویر: Pixel-Shot

خبرهای دیگر از امنیت