خبر

 • تک بورد - DarkSide مسئول حمله باج افزارهای Colonial Pipeline است ، قول می دهد که اهداف را با دقت بیشتری در آینده انتخاب کند

  DarkSide مسئول حمله باج افزارهای Colonial Pipeline است ، قول می دهد که اهداف را با دقت بیشتری در آینده انتخاب کند
  3 روز و 3 ساعت قبل

  سیب زمینی داغ: خط لوله استعماری 5500 مایلی چهار روز گذشته آفلاین است ، پس از حمله باج افزار به شبکه رایانه ای آن آسیب رساند. دارك ساید ، یك گروه از مجرمان اینترنتی در شرق اروپا كه گفته می شود نویسندگان این حمله هستند ، بیانیه ای را در وب تاریك منتشر كرد و خاطرنشان كرد كه هدف اصلی آن پول است ، بدون ارتباط با منافع ژئوپلیتیك و قصد ایجاد "مشكلاتی برای جامعه". "

  اخیراً ، خط اصلی تأمین سوخت که در سواحل شرقی ایالات متحده کار می کرد ، پس از آنکه اپراتور آن در زیرساخت دیجیتال خود نقض امنیتی کرد ، خاموش شد. خط لوله استعماری بیش از 5500 مایل طول می کشد تا حدود 45 درصد از نیازهای سوخت منطقه را تأمین کند ، که این باعث می شود بالقوه بزرگترین حمله سایبری موفق به زیرساخت های ایالات متحده تاکنون باشد.

  این شرکت می گوید اصلی را خاموش کرده برای احتیاط ، بخشی از خط لوله است ، در حالی که فقط "خطوط جانبی کوچکتر بین ترمینال ها و نقاط تحویل" را پشتیبان می گیرد. یک شرکت امنیتی شخص ثالث برای بررسی این حادثه استخدام شد و یافته های اولیه به حمله باج افزاری اشاره کرد که بر سیستم های رایانه ای تجاری استعمار تأثیر گذاشته است. مهاجمان تقریباً 100 گیگابایت داده از شرکت مستقر در جورجیا رمزگذاری کرده اند و تهدید می کنند در صورت عدم پرداخت دیه ، آن را برای عموم منتشر می کنند.

  امروز ، FBI سو susp ظن های گروهی را تأیید کرد از مجرمان سایبری اروپای شرقی که خود را DarkSide می نامند در پشت این حمله حضور دارد ، و خاطرنشان می کند: "ما در تحقیقات با شرکت و شرکای دولت خود ادامه می دهیم." در همان زمان ، گروه هکرها بیانیه ای را در وب تاریک منتشر کرد و توضیح داد که تنها هدف این است که پول بدست آورید و این که به یک دولت یا نهاد سیاسی "تعریف شده" وابسته نباشد.

   https://techbord.com DarkSide مسئول حمله باج افزار Colonial Pipeline است ، قول می دهد که اهداف را با دقت بیشتری در آینده انتخاب کند

  جالب است که این گروه همچنین توضیح داد که هیچ قصد ایجاد "مشکلاتی برای جامعه" است که دست کم گرفتن واقعیتی است که از طریق برهم زدن تقریبا نیمی از تأمین سوخت بنزین و گازوئیل به سواحل شرقی ایالات متحده.

  و در حالی که نمی گوید مقدار پول باج از استعمار را مطالبه کرده است ، ادعا کرد که از ماه آگوست بیش از 80 شرکت را نقض کرده است. 2020 ، پس از استخراج میلیون ها نفر از افراد قبلی.

  جالب ترین قسمت بیانیه DarkSide جایی است که گروه قول می دهد برای جلوگیری از عواقب اجتماعی در آینده فرآیند تعدیل را در جریان کار خود وارد کند. . "

  شرکت امنیتی مستقر در بوستون Cybereason به CNBC گفت که DarkSide یک ارائه دهنده " باج افزار به عنوان یک سرویس "است که سعی دارد تصویر اخلاقی بودن را ارائه دهد ، با قوانین رفتاری مشخص که مخالف حمله است. موسسات پزشکی و آموزشی ، آژانس های دولتی و حتی سازمان های غیرانتفاعی - به ویژه اگر در کشورهای عضو سابق بلوک اتحاد جماهیر شوروی مستقر باشند. این گروه حتی ادعا می کند بخشی از سود خود را به امور خیریه اهدا می کند.

  استعمار در مورد پرداخت دیه نمی گوید ، اما این شرکت در مورد هدف خود برای "بازگرداندن اساسی خدمات عملیاتی توسط پایان هفته. "دولت بایدن در 17 ایالت و واشنگتن دی سی اعلامیه اضطراری صادر کرده است تا تلاش کند زایمان ها را ادامه دهد و به استعمارگران کمک کند هرچه زودتر به کار خود برگردد. = "https://techbord.com/picsbody/2105/3112-2.jpg " alt = "https://techbord.com DarkSide مسئول حمله باج افزار خط لوله استعماری بود ، قول می دهد در آینده با دقت بیشتری اهداف را انتخاب کند ">

  صنایع مشترک مورد هدف باج افزار

  در خبرهای دیگر ، Axa SA ، یکی از بزرگترین شرکتهای بیمه در اروپا ، اعلام کرد که ارائه بیمه نامه هایی را که پرداخت های باج افزار را در فرانسه پوشش می دهد ، متوقف می کند ، که می تواند شرکت های بیمه بیشتری را به از این الگو پیروی کنید.

  با توجه به افزایش اخیر دو ، این احتمالاً نباید کسی را متعجب کند حملات نرم افزاری به شرکت های بزرگ و کوچک ، از جمله سازنده رایانه Acer و ناشر بازی CD Projekt Red. تخمین زده شده است که در سال 2020 ، بیش از 41 درصد از مطالبات بیمه سایبری از طریق باج افزار انجام شده است ، در مجموع خسارات بیش از 20 میلیارد دلار ، تقریبا دو برابر مبلغ تخمین زده شده برای سال 2019 است.

  تعداد حملات باج افزار افزایش یافته است در دوازده ماه گذشته به ترتیب بزرگی ، اما دست کم در پرداخت باج افزارها کاهش یافته است زیرا قربانیان بیشتری از پرداخت خودداری می کنند. اخبار امروز شاید بهترین یادآوری برای ایجاد همیشه چندین نسخه پشتیبان از پرونده های مهم شما و حداکثر احتیاط هنگام دریافت ایمیل های مشکوک یا پیوندهای دعوت در سیستم عامل های پیام رسانی باشد.

خبرهای دیگر از امنیت