خبر

 • تک بورد - Cloudflare قدرتمندترین حمله HTTPS DDoS که تاکنون ثبت شده را کاهش داد

  Cloudflare قدرتمندترین حمله HTTPS DDoS که تاکنون ثبت شده را کاهش داد


  14 روز و 8 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ Cloudflare اخیراً آنچه را که بزرگترین حمله HTTPS DDoS ثبت شده می نامد شناسایی و کاهش داده است. شبکه تحویل محتوا و شرکت کاهش DDoS می‌گویند این حمله که به 26 میلیون درخواست در ثانیه رسید، عمدتاً از سوی ارائه‌دهندگان خدمات ابری به جای ISPهای مسکونی انجام شده است. این نشان می دهد که مهاجم از ماشین های مجازی ربوده شده برای هدایت حمله قدرتمند به جای دستگاه های ضعیف تر اینترنت اشیا استف

  در کمتر از 30 ثانیه، بیش از 212 میلیون درخواست HTTPS از بیش از 1500 شبکه در 121 کشور راه اندازی کرد. این حمله یک مشتری Cloudflare را با استفاده از طرح رایگان شرکت هدف قرار داد.

  https://techbord.com Cloudflare mitigated <b>قدرتمندترین</b> <b>حمله</b> <b>HTTPS</b> <b>DDoS</b> که <b>تاکنون</b> ثبت شده است

  شاید چشمگیرترین جنبه حمله، اندازه کوچک بات نت بود – فقط 5067 دستگاه. طبق گفته Cloudflare، هر گره در اوج خود حدود 5200 درخواست در ثانیه ایجاد می کرد. بات نت دیگری که آنها ردیابی می کردند شامل بیش از 730000 دستگاه است اما قادر به ایجاد بیش از یک میلیون درخواست در ثانیه نبود.

  با مقایسه این دو، بات نت کوچکتر به طور متوسط ​​حدود 4000 برابر قوی تر بود.

  این حمله همچنین تا حدودی منحصر به فرد بود زیرا از طریق HTTPS رخ داد. چنین حملاتی به منابع محاسباتی بیشتری نیاز دارند و در نتیجه برای حمله هزینه بیشتری برای انجام آن دارند. همچنین کاهش آنها برای قربانی هزینه بیشتری دارد.

  در ماه آوریل، Cloudflare یک حمله 15M rps را در کمتر از 20 ثانیه کاهش داد. در آگوست 2021، این شرکت با موفقیت یک حمله 17.2 میلیون دور در ثانیه را خنثی کرد.

  اعتبار تصویر: Soumil Kumar


  تگ ها:

  cloudfl , قدرتمندترین , حمله , https , ddos , تاکنون , کاهش


  v 7
خبرهای دیگر از امنیت